Початок і кінець літа - найнебезпечніша пора для алергіків. Саме в цей період активно цвіте амброзія. Знищити її повністю, на жаль, не можна. Рослина настільки підступна, що проростає знову і знову. Способів боротьби - більш ніж достатньо. Найдієвіші - виривання з коренем і обробка спеціальними хімічними препаратами.
Ще у квітні 2018 року головою Одеської обласної адміністрації було підписано розпорядження "Про затвердження плану заходів щодо локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на 2018-2022 роки". Цей документ створив алгоритм контролю для управління фітосанітарної безпеки. Взаємодія будується з органами місцевого самоврядування, на які покладено виконання всіх заходів і усунення порушень фітосанітарної безпеки.
Так, в четвер, очільник Лиманщини Василь Приймак зустрівся з державним фітосанітарним інспектором Сергієм Романцем щодо ситуації по боротьбі з карантинними організмами в районі. А 29 серпня відбулося інспектування території Сичавської сільської ради й Доброслава на наявність вогнищ амброзії. Ведеться роз'яснення серед населення про необхідність ліквідації амброзії на земельних ділянках і прибудинковій території, а також з орендарями сільгосп площ по знищенню карантинного бур'яну на полях і прилеглих дорогах.
Варто зазначити, що в Україні запрацював соціальний проєкт - інтерактивна карта, на якій будь-який користувач може відзначити вогнище зростання амброзії. Називається ресурс Амброзии.Нет.
Ось так виглядає карта України.
А ось так - Лиманський район. Червоним кольором відзначені вогнища зростання, жовтим - ті ділянки, які очистили за допомогою держслужби, а зеленим - вже повністю очищені від амброзії ділянки. У Лиманському районі, на жаль, зелених точок - немає.
Як бачимо, саме на півдні країни амброзії набагато більше і страждає від неї теж набагато більше людей.