Показати меню
» » У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

  Початок і кінець літа - найнебезпечніша пора для алергіків. Саме в цей період активно цвіте амброзія. Знищити її повністю, на жаль, не можна. Рослина настільки підступна, що проростає знову і знову. Способів боротьби - більш ніж достатньо. Найдієвіші - виривання з коренем і обробка спеціальними хімічними препаратами.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Ще у квітні 2018 року головою Одеської обласної адміністрації було підписано розпорядження "Про затвердження плану заходів щодо локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на 2018-2022 роки". Цей документ створив алгоритм контролю для управління фітосанітарної безпеки. Взаємодія будується з органами місцевого самоврядування, на які покладено виконання всіх заходів і усунення порушень фітосанітарної безпеки.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Так, в четвер, очільник Лиманщини Василь Приймак зустрівся з державним фітосанітарним інспектором Сергієм Романцем щодо ситуації по боротьбі з карантинними організмами в районі. А 29 серпня відбулося інспектування території Сичавської сільської ради й Доброслава на наявність вогнищ амброзії. Ведеться роз'яснення серед населення про необхідність ліквідації амброзії на земельних ділянках і прибудинковій території, а також з орендарями сільгосп площ по знищенню карантинного бур'яну на полях і прилеглих дорогах.

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.

У нас налагоджена співпраця з фітосанітарним контролем. Поставлені чіткі терміни на виконання всіх приписів. Крім Сичавки, ми проінспектували, згідно зі зверненнями активістів, і Доброслав. Непроста ситуація склалася там у кладовища, про це сигналізували місцеві жителі. Зараз до боротьби з небезпечною рослиною активно приєдналася громадськість. Вже створена електронна карта вогнищ амброзії. Якщо отриманий сигнал на гарячу лінію Лиманської РДА, то інформація оперативно відпрацьовується, - Василь Приймак, очільник Лиманщини.

Сергій Романець, державний фітосанітарний інспектор, завідувач сектором ФСК №2.

Управління фітосанітарної безпеки є одним з контролюючих суб'єктів, які ведуть боротьбу з амброзією. З кожним роком імунна система українців не витримує натиску цього алергену. У Лиманському районі подолати карантинний режим необхідно ще двом суб'єктам господарювання, які працюють на територіях Визирської та Красносільської сільських рад. Хочу подякувати місцеве самоврядування в цих ОТГ за належне реагування і взаємодію. Разом з ними Фонтанка, Крижанівка й Курісове теж ефективно борються з цією карантинною рослиною. Але якщо тут ведеться ретельна і системна робота, то немає розуміння і конструктиву з Новодофінівською сільською радою. Це дивує, тому що тут досить популярні курортні та рекреаційні зони. Очевидний факт, що від фітосанітарної безпеки цієї території буде залежати подальше поповнення бюджету. Хочу акцентувати увагу на тому, що у шкідників і карантинних організмів немає меж ні між районами, ні між державами. Тому важливо, щоб місцеве самоврядування Березівського району теж приєдналося до такої системної роботи, яка в цілому дуже добре налагоджена тут, у Лиманському районі, - Сергій Романець, державний фітосанітарний інспектор, завідувач сектору ФСК №2.

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Варто зазначити, що в Україні запрацював соціальний проєкт - інтерактивна карта, на якій будь-який користувач може відзначити вогнище зростання амброзії. Називається ресурс Амброзии.Нет
  Ось так виглядає карта України.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  А ось так - Лиманський район. Червоним кольором відзначені вогнища зростання, жовтим - ті ділянки, які очистили за допомогою держслужби, а зеленим - вже повністю очищені від амброзії ділянки. У Лиманському районі, на жаль, зелених точок - немає.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Як бачимо, саме на півдні країни амброзії набагато більше і страждає від неї теж набагато більше людей.

Друк
У Першотравневому утеплили дитячий садок (фото)15:00
19 вер
Обласний молодіжний фестиваль "Tilihul Eco-Fest" проведуть у Коблево14:07
19 вер
У Доброславі облаштували вулиці та замінили двері у багатоквартирних будинках (фото)13:00
19 вер
Любопіль запрошує на День села12:00
19 вер
Юні моделі з Южного вийшли на толоку (фото)11:00
19 вер
На "ТІСі" презентували інноваційну "SMART"-технологію (фото)10:00
19 вер
"Маленький набір для великих змін": стартував освітній проєкт для ОТГ15:04
18 вер
У Южному побудують будинок для працівників прокуратури14:17
18 вер
У Доброславі інклюзивно-ресурсний центр відсвяткував річницю (фото)13:00
18 вер
У Южному поліцейські знешкодили небезпечного злочинця12:30
18 вер
Вихідці з села Іванове вшанувавли пам’ять своїх предків (фото)12:00
18 вер
У Першотравневому старостинському окрузі організували прийом громадян (фото)11:00
18 вер
В Одеській області проведуть планову імунізацію диких тварин10:00
18 вер
У Южному відзначили День фізкультури та спорту (фото)15:36
17 вер
Олімпійський тиждень пройшов у школах Лиманського району (фото)14:00
17 вер
Досвід децентралізації в Польщі: політика у сфері місцевого самоврядування, бюджету та будівництва доріг13:23
17 вер
У Южному до кінця року відкриють оновлений тенісний корт (фото)12:00
17 вер
Визирка візьме участь в отриманні міжнародного гранту на будівництво системи централізованого водовідведення (фото)11:00
17 вер
У Визирці провели конкурс на найкращий ретро костюм (фото)18:14
16 вер
На передову везуть посилки з Доброслава (фото)15:00
16 вер
У Красносілці провели етнофестиваль "Чумацький шлях" (фото)14:00
16 вер
У Порту відсвяткували День села (фото)13:00
16 вер
В Южному триває масштабна реконструкція стадіону (фото)12:00
16 вер
У Лиманському районі продовжують боротися з амброзією (фото)11:00
16 вер
Визирка відсвяткувала День села (фото)10:00
16 вер
TOP