» » У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

  Початок і кінець літа - найнебезпечніша пора для алергіків. Саме в цей період активно цвіте амброзія. Знищити її повністю, на жаль, не можна. Рослина настільки підступна, що проростає знову і знову. Способів боротьби - більш ніж достатньо. Найдієвіші - виривання з коренем і обробка спеціальними хімічними препаратами.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Ще у квітні 2018 року головою Одеської обласної адміністрації було підписано розпорядження "Про затвердження плану заходів щодо локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на 2018-2022 роки". Цей документ створив алгоритм контролю для управління фітосанітарної безпеки. Взаємодія будується з органами місцевого самоврядування, на які покладено виконання всіх заходів і усунення порушень фітосанітарної безпеки.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Так, в четвер, очільник Лиманщини Василь Приймак зустрівся з державним фітосанітарним інспектором Сергієм Романцем щодо ситуації по боротьбі з карантинними організмами в районі. А 29 серпня відбулося інспектування території Сичавської сільської ради й Доброслава на наявність вогнищ амброзії. Ведеться роз'яснення серед населення про необхідність ліквідації амброзії на земельних ділянках і прибудинковій території, а також з орендарями сільгосп площ по знищенню карантинного бур'яну на полях і прилеглих дорогах.

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.

У нас налагоджена співпраця з фітосанітарним контролем. Поставлені чіткі терміни на виконання всіх приписів. Крім Сичавки, ми проінспектували, згідно зі зверненнями активістів, і Доброслав. Непроста ситуація склалася там у кладовища, про це сигналізували місцеві жителі. Зараз до боротьби з небезпечною рослиною активно приєдналася громадськість. Вже створена електронна карта вогнищ амброзії. Якщо отриманий сигнал на гарячу лінію Лиманської РДА, то інформація оперативно відпрацьовується, - Василь Приймак, очільник Лиманщини.

Сергій Романець, державний фітосанітарний інспектор, завідувач сектором ФСК №2.

Управління фітосанітарної безпеки є одним з контролюючих суб'єктів, які ведуть боротьбу з амброзією. З кожним роком імунна система українців не витримує натиску цього алергену. У Лиманському районі подолати карантинний режим необхідно ще двом суб'єктам господарювання, які працюють на територіях Визирської та Красносільської сільських рад. Хочу подякувати місцеве самоврядування в цих ОТГ за належне реагування і взаємодію. Разом з ними Фонтанка, Крижанівка й Курісове теж ефективно борються з цією карантинною рослиною. Але якщо тут ведеться ретельна і системна робота, то немає розуміння і конструктиву з Новодофінівською сільською радою. Це дивує, тому що тут досить популярні курортні та рекреаційні зони. Очевидний факт, що від фітосанітарної безпеки цієї території буде залежати подальше поповнення бюджету. Хочу акцентувати увагу на тому, що у шкідників і карантинних організмів немає меж ні між районами, ні між державами. Тому важливо, щоб місцеве самоврядування Березівського району теж приєдналося до такої системної роботи, яка в цілому дуже добре налагоджена тут, у Лиманському районі, - Сергій Романець, державний фітосанітарний інспектор, завідувач сектору ФСК №2.

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Варто зазначити, що в Україні запрацював соціальний проєкт - інтерактивна карта, на якій будь-який користувач може відзначити вогнище зростання амброзії. Називається ресурс Амброзии.Нет
  Ось так виглядає карта України.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  А ось так - Лиманський район. Червоним кольором відзначені вогнища зростання, жовтим - ті ділянки, які очистили за допомогою держслужби, а зеленим - вже повністю очищені від амброзії ділянки. У Лиманському районі, на жаль, зелених точок - немає.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Як бачимо, саме на півдні країни амброзії набагато більше і страждає від неї теж набагато більше людей.

Друк
Южне готується до Масляної (фото)16:00
27 лют
"Юлія": у Лиманському районі вже виявлено понад 80 пошкоджених приватних будинків (фото)15:18
27 лют
Сичавська школа оговтується від негоди (фото)13:45
27 лют
За 2019 рік доходи Лиманської РДА зросли на 180 млн грн (фото)13:31
27 лют
Ураган "Юлія" не оминула устричну ферму на березі Тилігульського лиману (відео)12:00
27 лют
У Визирській громаді за підтримки "Команди розвитку" відзначать Масляну (фото)11:00
27 лют
Школа в Новофедорівці має великі плани на майбутнє (фото)10:00
27 лют
У Визирській громаді працюють над усуненням наслідків після урагану (фото)16:25
26 лют
У Лиманському районі визначили переможців конкурсу "Професії моєї громади" (фото)14:00
26 лют
Лиманський район: Шомполи пережили негоду без тяжкої шкоди (фото)13:00
26 лют
Микола Палтишев: "У Визирці діють дуже розумно"12:00
26 лют
Лиманська райрада оприлюднила передбачувані тарифи на медпослуги в лікарні11:00
26 лют
Екоферма з Визирської ОТГ потрапила у додаток "Odessa Region Guide" (фото)10:00
26 лют
У Лиманському районі локалізують наслідки негоди (фото)18:44
25 лют
У Крижанівці та Лісках перевірили всі відкриті об’єкти на предмет безпеки (фото)17:46
25 лют
"Юлія" завдала Одеському регіону вагомої шкоди (фото, відео)17:34
25 лют
Учні Рибаківської школи готуються до обласного конкурсу (фото)13:00
25 лют
Денис Шмигаль: "Місцеві вибори-2020 мають відбутись на новій адміністративно-територіальній основі"12:00
25 лют
Діти-пільговики з Красносільської ОТГ відправилися на оздоровлення в "Молоду гвардію" та "Артек" (фото)11:00
25 лют
Микола Палтишев: "Виховання технічної інтелігенції - це школа - ПТУ - інститут"10:00
25 лют
Де в ОТГ немає світла? Оперативна інформація по Визирській громаді21:24
24 лют
Через погоду з Доброслава на Одесу не ходять маршрутки21:18
24 лют
У Визирській ОТГ оцінюють збитки шквального вітру (фото, відео)21:06
24 лют
У Южному в АШГ відбувся урок медіаграмотності (фото)15:16
24 лют
З початку року учні Фонтанського НВК користуються новим шкільним автобусом (фото)14:41
24 лют
TOP