» » У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

  Початок і кінець літа - найнебезпечніша пора для алергіків. Саме в цей період активно цвіте амброзія. Знищити її повністю, на жаль, не можна. Рослина настільки підступна, що проростає знову і знову. Способів боротьби - більш ніж достатньо. Найдієвіші - виривання з коренем і обробка спеціальними хімічними препаратами.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Ще у квітні 2018 року головою Одеської обласної адміністрації було підписано розпорядження "Про затвердження плану заходів щодо локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на 2018-2022 роки". Цей документ створив алгоритм контролю для управління фітосанітарної безпеки. Взаємодія будується з органами місцевого самоврядування, на які покладено виконання всіх заходів і усунення порушень фітосанітарної безпеки.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Так, в четвер, очільник Лиманщини Василь Приймак зустрівся з державним фітосанітарним інспектором Сергієм Романцем щодо ситуації по боротьбі з карантинними організмами в районі. А 29 серпня відбулося інспектування території Сичавської сільської ради й Доброслава на наявність вогнищ амброзії. Ведеться роз'яснення серед населення про необхідність ліквідації амброзії на земельних ділянках і прибудинковій території, а також з орендарями сільгосп площ по знищенню карантинного бур'яну на полях і прилеглих дорогах.

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.

У нас налагоджена співпраця з фітосанітарним контролем. Поставлені чіткі терміни на виконання всіх приписів. Крім Сичавки, ми проінспектували, згідно зі зверненнями активістів, і Доброслав. Непроста ситуація склалася там у кладовища, про це сигналізували місцеві жителі. Зараз до боротьби з небезпечною рослиною активно приєдналася громадськість. Вже створена електронна карта вогнищ амброзії. Якщо отриманий сигнал на гарячу лінію Лиманської РДА, то інформація оперативно відпрацьовується, - Василь Приймак, очільник Лиманщини.

Сергій Романець, державний фітосанітарний інспектор, завідувач сектором ФСК №2.

Управління фітосанітарної безпеки є одним з контролюючих суб'єктів, які ведуть боротьбу з амброзією. З кожним роком імунна система українців не витримує натиску цього алергену. У Лиманському районі подолати карантинний режим необхідно ще двом суб'єктам господарювання, які працюють на територіях Визирської та Красносільської сільських рад. Хочу подякувати місцеве самоврядування в цих ОТГ за належне реагування і взаємодію. Разом з ними Фонтанка, Крижанівка й Курісове теж ефективно борються з цією карантинною рослиною. Але якщо тут ведеться ретельна і системна робота, то немає розуміння і конструктиву з Новодофінівською сільською радою. Це дивує, тому що тут досить популярні курортні та рекреаційні зони. Очевидний факт, що від фітосанітарної безпеки цієї території буде залежати подальше поповнення бюджету. Хочу акцентувати увагу на тому, що у шкідників і карантинних організмів немає меж ні між районами, ні між державами. Тому важливо, щоб місцеве самоврядування Березівського району теж приєдналося до такої системної роботи, яка в цілому дуже добре налагоджена тут, у Лиманському районі, - Сергій Романець, державний фітосанітарний інспектор, завідувач сектору ФСК №2.

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Варто зазначити, що в Україні запрацював соціальний проєкт - інтерактивна карта, на якій будь-який користувач може відзначити вогнище зростання амброзії. Називається ресурс Амброзии.Нет
  Ось так виглядає карта України.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  А ось так - Лиманський район. Червоним кольором відзначені вогнища зростання, жовтим - ті ділянки, які очистили за допомогою держслужби, а зеленим - вже повністю очищені від амброзії ділянки. У Лиманському районі, на жаль, зелених точок - немає.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Як бачимо, саме на півдні країни амброзії набагато більше і страждає від неї теж набагато більше людей.

Друк
Представники Березівської та Визирської громад обмінялися досвідом роботи ЖКГ18:17
05 сер
У частині Лиманського району — аварійне відключення води16:56
05 сер
Разом будь-яка справу по плечу: молодіжна рада Визирської сільради чекає жителів ОТГ на толоці (фотофакт)14:30
05 сер
Підтримуючи турнір з кікбоксингу, ТІС вшановує пам'ять Олексія Ставніцера13:28
05 сер
Програма «U-LEAD з Європою» продовжує допомагати українцям12:00
05 сер
У Першотравневому дитсадку «Сонечко» розмальовують фасад (фото)11:00
05 сер
На підприємствах ТІС суворо стежать за пилопригніченням (фото)10:00
05 сер
Визирська громада готується на Дня Незалежності України (фото)15:04
04 сер
Визирська ОТГ: Любопіль дочекався 770 м дороги, на черзі ще 1 400 м (фото)14:08
04 сер
Дорогу М-28 «Одеса-Южний» ремонтують з використанням полімерних домішок (фото)13:08
04 сер
Молодіжна рада Визирської ОТГ визначилася з планами (фото)12:00
04 сер
Денис Шмигаль: «Університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році»11:00
04 сер
Фото співробітника ТІСу використовувала в рекламі компанія з виробництва олії10:00
04 сер
Мер Чорноморська задоволений тим, що місто залишилося без непотрібних «добавок»16:30
03 сер
Рятувальники Лиманського району вживають дії щодо недопущення пожеж в екосистемах (фото)14:51
03 сер
Едуард Хижняк: «Допомога кожному жителю Визирської громади, хто її потребує — наша головна мета»13:49
03 сер
У Крижанівці відбулося перше засідання робочої групи з розробки Стратегії Фонтанської ОТГ (фото)12:00
03 сер
У Олександрівці послаблено протиепідемічні заходи11:00
03 сер
Олег Кутателадзе: «У Южному жити набагато комфортніше, ніж у великому місті»10:00
03 сер
Біля залізничного переїзду в Ілічанці розпочався ремонт дороги (фотофакт)13:00
01 сер
Мешканці Визирки соцпрацівники допомогли здійснити мрію (фото)12:00
01 сер
У Івановому ведеться ремонт мережі водопроводу (фото)11:00
01 сер
Коронавірус та економіка. Лиманська РДА звітує про виконання бюджету за І півріччя 2020 року10:00
01 сер
Дорогу між Визиркою та Любополем ремонтують вже за обласні кошти (фото)16:09
31 лип
Молодіжна рада Визирської ОТГ пропонує небайдужим долучитися до активної роботи цієї суботи16:02
31 лип
TOP