» » У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією (фото)

  Початок і кінець літа - найнебезпечніша пора для алергіків. Саме в цей період активно цвіте амброзія. Знищити її повністю, на жаль, не можна. Рослина настільки підступна, що проростає знову і знову. Способів боротьби - більш ніж достатньо. Найдієвіші - виривання з коренем і обробка спеціальними хімічними препаратами.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Ще у квітні 2018 року головою Одеської обласної адміністрації було підписано розпорядження "Про затвердження плану заходів щодо локалізації та ліквідації амброзії полинолистої на 2018-2022 роки". Цей документ створив алгоритм контролю для управління фітосанітарної безпеки. Взаємодія будується з органами місцевого самоврядування, на які покладено виконання всіх заходів і усунення порушень фітосанітарної безпеки.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Так, в четвер, очільник Лиманщини Василь Приймак зустрівся з державним фітосанітарним інспектором Сергієм Романцем щодо ситуації по боротьбі з карантинними організмами в районі. А 29 серпня відбулося інспектування території Сичавської сільської ради й Доброслава на наявність вогнищ амброзії. Ведеться роз'яснення серед населення про необхідність ліквідації амброзії на земельних ділянках і прибудинковій території, а також з орендарями сільгосп площ по знищенню карантинного бур'яну на полях і прилеглих дорогах.

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.

У нас налагоджена співпраця з фітосанітарним контролем. Поставлені чіткі терміни на виконання всіх приписів. Крім Сичавки, ми проінспектували, згідно зі зверненнями активістів, і Доброслав. Непроста ситуація склалася там у кладовища, про це сигналізували місцеві жителі. Зараз до боротьби з небезпечною рослиною активно приєдналася громадськість. Вже створена електронна карта вогнищ амброзії. Якщо отриманий сигнал на гарячу лінію Лиманської РДА, то інформація оперативно відпрацьовується, - Василь Приймак, очільник Лиманщини.

Сергій Романець, державний фітосанітарний інспектор, завідувач сектором ФСК №2.

Управління фітосанітарної безпеки є одним з контролюючих суб'єктів, які ведуть боротьбу з амброзією. З кожним роком імунна система українців не витримує натиску цього алергену. У Лиманському районі подолати карантинний режим необхідно ще двом суб'єктам господарювання, які працюють на територіях Визирської та Красносільської сільських рад. Хочу подякувати місцеве самоврядування в цих ОТГ за належне реагування і взаємодію. Разом з ними Фонтанка, Крижанівка й Курісове теж ефективно борються з цією карантинною рослиною. Але якщо тут ведеться ретельна і системна робота, то немає розуміння і конструктиву з Новодофінівською сільською радою. Це дивує, тому що тут досить популярні курортні та рекреаційні зони. Очевидний факт, що від фітосанітарної безпеки цієї території буде залежати подальше поповнення бюджету. Хочу акцентувати увагу на тому, що у шкідників і карантинних організмів немає меж ні між районами, ні між державами. Тому важливо, щоб місцеве самоврядування Березівського району теж приєдналося до такої системної роботи, яка в цілому дуже добре налагоджена тут, у Лиманському районі, - Сергій Романець, державний фітосанітарний інспектор, завідувач сектору ФСК №2.

У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Варто зазначити, що в Україні запрацював соціальний проєкт - інтерактивна карта, на якій будь-який користувач може відзначити вогнище зростання амброзії. Називається ресурс Амброзии.Нет
  Ось так виглядає карта України.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  А ось так - Лиманський район. Червоним кольором відзначені вогнища зростання, жовтим - ті ділянки, які очистили за допомогою держслужби, а зеленим - вже повністю очищені від амброзії ділянки. У Лиманському районі, на жаль, зелених точок - немає.
У Лиманському районі триває боротьба з амброзією.  Як бачимо, саме на півдні країни амброзії набагато більше і страждає від неї теж набагато більше людей.

Друк
У Визирці вирішили долю недобудови (фото)16:30
30 лис
У Доброславі покращують стан довкілля (фотофакт)15:23
30 лис
Диплом та грошова винагорода — здобуток Визирської ОТГ за найкращий доброустрій (відео)14:30
30 лис
До кінця року пацієнти з невідкладним станом проходять КТ-обстеження в КНП «Лиманська ЦРЛ» безкоштовно13:45
30 лис
У Визирській ОТГ нові депутати та голова сільради прийняли присягу (відео)13:40
30 лис
Збереження чистоти вантажів при перевалці — найважливіша складова роботи ТІС-Руда (відео)13:03
30 лис
Оркестр «Визирські сурми» записав на відео нові концертні номери (фоторепортаж)12:00
30 лис
В Одеській області створено карту допомоги родинам та вразливим верствам населення (фото)10:30
30 лис
Визирська ОТГ: попри труднощі селяни все ще займаються птахівництвом09:00
30 лис
Частина Лиманського району 30 листопада залишиться без води14:27
28 лис
У Визирській громаді вшанували жертв голодоморів XX століття (фото)14:21
28 лис
ТІС-Руда: очищення вантажів з повагою до клієнтів13:30
28 лис
Від 300 до 5 000 грн: школярів Визирської громади заохочують премією за гарне навчання (фото)12:00
28 лис
Олег Номеровський: професія захищати Батьківщину10:30
28 лис
Сергія Гриневецького призначено головою Одеської облдержадміністрації19:07
27 лис
Жителів Першотравневого старостинського округу просять оновити документи на майно16:30
27 лис
Трояндівська школа долучилася до Всеукраїнскої акції протидії насильству15:00
27 лис
Бути громаді юридичною особою чи ні?13:50
27 лис
Новообрані депутати Визирської громади приступили до своїх обов’язків (фото)12:00
27 лис
У Визирській ОТГ розширятимуть мережу відеоспостереження (фото)10:30
27 лис
Восени для здоров’я головне — уникати переохолодження організму09:00
27 лис
Визирська ОТГ: «Команда розвитку» сприяє роботі щодо освітлення вулиць в громаді (фото)16:29
26 лис
Працівники ТІС тепер можуть перевірити свої заробітки в електронному кабінеті банку «Восток» (відео)16:00
26 лис
Розпорядником бюджетних коштів Визирської ОТГ віднині буде окремий орган (відео)15:48
26 лис
Лиманська райрада передає повноваження з управління майном громадам (відео)15:27
26 лис
TOP