На церемонії відкриття терміналу віце-президент компанії "Cargill" Роджер Янсен зізнався, що для реалізації цього проєкту дуже складно було знайти надійного партнера в Україні. Але той, хто шукає, завжди знаходить. Наразі компанія задоволена тим, що вдалося зробити, спільно з партнером "M. V. Cargo".
Про проєкт заговорили ще у 2011 році. У 2014 почалося будівництво терміналу. Через 5 років, після 15 місяців роботи в тестовому режимі, один з найбільших в країні зерновий термінал "Нептун" офіційно відкрито. Його проєктна потужність - 5 мільйонів тонн зернових на рік.
За обсягом перевалки "Нептун" зможе забезпечити до 10% наявного українського експорту зернових. 290 тисяч тонн - це потужність терміналу з одноразового зберігання зерна.
За словами Філіппа Грушко, термінал "Нептун" буде обробляти вантажі не тільки "Cargill", а й інших клієнтів. Таких сьогодні вже чотири, а буде більше, бо термінал використовує всі транспортні переваги, які існують в найбільшому транспортному хабі країни - порту "Південний".
Сьогодні термінал здатний обробити понад 250 залізничних вагонів та 790 автомобілів на добу. Важливу опцію залізничних перевезень, на базі транспортного вузла "ТІС", може надати клієнтам термінал "Нептун" - це маршрутні поїзди.
Високотехнологічний зерновий термінал "Нептун" обійшовся його творцям у 150 мільйонів доларів. Це - найбільша за останні роки інвестиція в економіку нашої країни та аграрну галузь, переконує керівництво терміналу. Співпрацювали також з Європейським банком реконструкції та розвитку й Міжнародною фінансовою корпорацію. Ці дві структури надали кредит у розмірі майже 75 мільйонів доларів.
Поява нового зернового термінала - це ще й створення нових робочих місць. Зазвичай, працювати на підприємстві йдуть ті, хто живе поруч. А ще - це податки до місцевого бюджету, які отримає Визирська громада. Бо саме на її землях побудували "Нептун".
В ході будівництва зернового термінала "Нептун", вже була надана допомога з модернізації інженерних мереж у селі Визирка.
Зерновий термінал "Нептун" урочисто відкрито. Під час проведення свята, під навантаження було поставлене перше судно - балкер "STAR ERACLE", який, прийняв на борт майже 56 тисяч тонн пшениці. Тепер його шлях лежить до Індонезії, куди він повинен доставити цінний український продукт.