За словами авторки проєкту "Достояние Одессы", таке вшанування - це вдячність і визнання людей своєї справи, які в реаліях сьогодення є "неформатом". Але саме завдяки їм Одеса процвітає та залишається культурним центром України, столицею музики, освіти, бізнесу, спортивних досягнень та громадської діяльності.
Я почала запрошувати сюди саме людей творчих, інтелектуальних, зі сфери освіти та культури. Це справді честь Одеси, гідність Одеси. І атмосфера в залі чарівна, тому що у них ментальність така. Це насправді еліта, - Ірина Камінська, авторка проєкту "Достояние Одессы".
Талановиті одесити, які своїм успіхом та натхненням сприяють розвитку і процвітанню не лише Одеси, а й всього регіону, зібралися в цей вечір у залах Одеського літературного музею. Серед них і Герой України Валентин Симоненко, чий шлях нерозривно пов'язаний із розвитком та розбудовою Одеси у період з 1983 по 1992 роки.
Найголовніший ресурс в процесі розвитку міста - це енергія його жителів. Для того, щоб сконцентрувати таку енергію потрібні лідери. Тому такого роду проєкти дозволяють визначити, хто є лідером в тому чи іншому напрямку діяльності, - Валентин Симоненко, Герой України, міський голова Одеси у період 1983-1992 років.
Проєкт "Достояние Одессы" зібрав очільників підприємств, громадських діячів, військових, журналістів, діячів культури та мистецтва, лікарів, педагогів, політиків, а також номінантів минулих років. Головне, що всі вони своїми результатами прославляють рідне місто.
Тут зустрілися цікаві люди - це ректори наших вищих навчальних закладів, яких знають у всьому світі, президенти федерацій, одна з них - Федерація скелелазіння. Наших альпіністів знають у всьому світі за високими результатами та досягненнями. Хіба це не честь та гідність? Я бажаю нашому славетному місту миру та процвітання, - Микола Мільчев, олімпійський чемпіон зі стендової стрільби, голова відділення Національного Олімпійського комітету України в Одеській області.
Бронзовою статуеткою, що символізує значні досягнення відмічено і грузинський культурний центр "Іверія", який гостинно відкрив свої двері на початку жовтня в Одесі на Фонтанській дорозі, 60. Задля цього вся грузинська діаспора подолала шлях довжиною у дев’ять років у співдружності однодумців і при підтримці ідейного натхненника появи цього центру, депутата Одеської обласної ради Олега Кутателадзе. Майже для двох з половиною тисяч грузин Одеса та Одеська область є другою Батьківщиною, тому не тільки культура, а й релігія стануть основою діяльності Центру. На його території вже чекає на освячення храм в ім'я Цариці Тамари. Для грузинської діаспори це знакова подія.
Одеса - багатонаціональне місто, тут мешкає понад 100 національностей. Кожну культуру потрібно підтримувати. Грузинський народ тісно пов’язаний з українським народом і я вдячний, що грузинський консул вже багато років веде активну роботу по згуртуванню грузин і робить все, щоб одесити бачили цю культуру. У нас є побратимські відносини з Батумі та з Кобулеті. Я переконаний, що це дуже важливо у сучасному світі, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.
Тепер у центрі "Іверія" не лише діти, а й дорослі будуть знайомитися з традиціями Грузії, вивчати мову, історію, музику та мистецтво. Одеса дуже схожа на Грузію, де багато національностей і конфесій живе в мирі та дружбі.
Такі заходи дають великий стимул для розвитку жителям Одеси й не тільки. Бути учасником номінації, значить - отримати пошану. Наш Центр вийшов на інший рівень - він дуже давно чекав на свій дах та будинок. Оскільки все це реалізувалося, ми вже перейшли на інший рівень, - Торніке Берекашвілі, консул Грузії в Одесі.
Саме для того, щоб поширювати культуру, історію та духовність серед грузинської діаспори й було відкрито цей духовно-культурний центр. Раніше школа "Іверія" не мала постійного місцеперебування.
Щиро дякую від імені всієї грузинської діаспори нашому Консулу Торніке Берекашвілі, меценату Олегу Кутателадзе. Хочу ще подякувати дружині Консула Нініко Брегвадзе. Дуже дякую державі Україна, що дає таку можливість - не тільки грузини, але й інші етнічні групи тут відчувають себе дуже добре та живуть у мирі й злагоді, - Мегі Лахшиа, керівник грузинської недільної школи "Анна-Бана".
За шість років існування проєкту "Достояние Одессы" його героями стали люди, на праці яких, як на плечах атлантів, покоїться розвиток, добробут та майбутнє Одеси. Саме завдяки їм місто не лише живе, а й розвивається.
Це люди, які визначають культурний код нашого міста. Дуже відрадно, що таких людей шанують знову, їх значення знову підкреслюють і це дуже правильно, - Тетяна Маркова, директор департаменту культури та туризму Одеської міської ради.
Мені дуже цікаво знаходитися тут у величному залі у чудовій Одесі. Тут я бачу справжню інтелігенцію - це представники багатьох професій і військові, є й гуманітарії. Всі разом вони створюють дивну атмосферу літературно-музичних раутів, які проводились колись. Завдяки такому організатору як Ірина Камінська тут продовжується і розвивається духовне та культурне життя, - Ігор Щупак, Заслужений працівник освіти України.
Одеса впевнено крокує вже у третьому столітті від дня свого заснування. Головне, що її діти є честю та гідністю свого міста та держави у цілому, вогнем своєї душі вони висвітлюють завтрашній день для майбутніх поколінь.