» » У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)

  Цьогоріч традиційну конференцію "Дослідження та охорона птахів" Азово-Чорноморського регіону провели у селі Коблеве. Тут, на одній з баз відпочинку, зібралися орнітологи зі всієї України. Для багатьох це нагода привезти наукові доробки й зберегти позитивні емоції від спілкування з колегами до наступного року.У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.Йосип Черничко, доктор біологічних наук, завідувач Азово-чорноморської станції Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.

Наш колектив азово-чорноморської групи вміє збиратися кожного року, знаходити щось нове, заради чого варто приїхати, побачитися з друзями. Щороку хтось щось нове привозить. І для нас це дуже важливо. Наші колеги з Білорусі, Росії, Болгарії вважають, що таких колективів, як наш, немає більше. У них не виходило збиратися так, як в нас, майже 40 років поспіль. Найтриваліша робоча група була у Калінінградській області та проіснувала не більше 15 років, - Йосип Черничко, доктор біологічних наук, завідувач Азово-чорноморської станції Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.

  Нарада-конференція, котру проводять безперервно 38 років, є своєрідним виміром того, наскільки важливим для орнітологів є вивчення життя птахів. Адже вони вивчають не лише популяцію чи міграцію, а й те, як на пернатих впливає довкілля та людський фактор.

  Наприклад, вплив вітряних станцій, одна з яких незабаром може з'явитися на березі Тилігулу.Олег Деркач, директор Регіонального ландшафтного парку "Тилігульський", Миколаївська область.

Орнітологи кажуть, що вітряки забирають життєвий простір у птахів. Під час міграцій є випадки зіткнення з лініями електропередач, птахи гинуть при зіткненні з вітряками. Вітроустановки приваблюють кажанів, вони сприймають їх за дерева і летять на них. І через це гинуть. Ми проводимо такі конференції, з одного боку, аби дізнатися, яких висновків дійшли орнітологи. А з іншого боку - ми проводимо такі наради, які б допомагали нам прийняти стратегічні рішення, - Олег Деркач, директор регіонального ландшафтного парку "Тилігульський", Миколаївська область.

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.  Саме вітряній енергетиці та її впливу на пернатих був присвячений другий день конференції. Окрім того, говорили й про Тилігульський лиман, адже тут, завдяки з’єднувальному каналу "Тилігул - Чорне море", вперше за багато років знову відродилося життя.Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" з Одещини.

При низькому рівні води у нас гніздування колоніальних видів птахів, якими славився Тилігул, зупинилося. І у 2016-2017 роках це було критично, бо майже не було гніздування. У зв'язку з розчисткою з'єднувального каналу, лиман наповнився водою й у 2018 році різко збільшилася кількість гніздувань до 2 тисяч птахів. А у цьому році - понад 5 тисяч пернатих. Тобто повернулося колишнє багатство Тилігульського лиману, - Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" з Одещини.

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.  А ще, подібні конференції можуть дати старт орнітологічному туризму на Тилігулі. Це успішна галузь туризму у багатьох європейських країнах та Сполучених Штатах. Завдяки йому можна дізнатися про біорізноманіття Одеського та Миколаївського регіонів, а також сприяти захисту довкілля.Тетяна Чичкалюк, голова правління ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу" у Миколаївській області.

Це дуже важлива конференція. Я пишаюся тим, що обрали саме нашу територію, бо поруч знаходиться Тилігульський лиман. Улюблений для нас і одеситів. Хоча всі разом ми - єдина причорноморська родина. Ми раді, що 280 видів птахів обирають ці території, бо вони були визнані ООН, як важливі території для птахів. Ми за те, аби розвивався екологічний туризм. Ми за те, аби туризм розвивався як подорожі у всьому світі. В нас - цікава територія, - Тетяна Чичкалюк, голова правління ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу" у Миколаївській області.

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.  На доповідях та круглих столах робота не завершилася. Орнітологи й надалі продовжують досліджувати життя пернатих. А такі щорічні зустрічі стають гарною можливістю не лише побачити старих друзів-колег, а й розповісти про свої наукові здобутки.

Друк
Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"15:00
14 лис
В Адміністрації морських портів України обговорили результати роботи за 10 місяців (фото)14:00
14 лис
Стало відомо, коли відбудеться перепис населення України13:30
14 лис
Влада Южного звернулась до уряду, щоб скасувати постанову, яка загрожує теплопостачанню міста13:10
14 лис
Роботи з реконструкції проспекту Миру виконані вже на 65% (фото)12:30
14 лис
У Визирській сільраді планують залучати гранти задля розвитку громади (фото)12:10
14 лис
Любопіль приєднався до озеленення (фото)11:44
14 лис
У Визирській громаді планують розвивати інклюзивну освіту (фото)11:00
14 лис
Ініціативні жителі Олександрівки привели до ладу територію біля школи (фото)10:00
14 лис
У місті Южне з'явиться торгово-розважальний центр у 2020 році (фото)15:00
13 лис
В селі Першотравневе провели озеленення (фото)14:30
13 лис
Любопільський будинок культури розвиває таланти у гуртках танцю й співу (фото)14:02
13 лис
Склад майбутньої Фонтанської ОТГ змінився13:30
13 лис
У Коблівській ОТГ розробили проєкт програми розвитку дорожньої інфраструктури громади13:00
13 лис
Список нових голів райдержадміністрацій Одеської області буде скоректований12:30
13 лис
У Сичавській школі старшокласники написали радіодиктант національної єдності (фото)12:00
13 лис
Надання адміністративних послуг на рівні громад в умовах децентралізації - необхідність11:00
13 лис
У Визирській ОТГ озеленюють територію (фото)10:00
13 лис
Чи задоволені пасажири роботою маршруту 58К "вулиця Паустовського-Доброслав" (фото)15:05
12 лис
Юні спортсмени з Першотравневого у складі збірної України вибороли три медалі (фото)14:30
12 лис
У Визирській громаді привітали з професійним святом соціальних робітників та працівників закладів культури (фото)14:13
12 лис
Валентина Харламбова: "Галузь освіти - це майбутнє громади, й ми повинні її розвивати"13:00
12 лис
Помилка в наказі про звільнення: начальник порту "Південний" може залишитися на посаді12:30
12 лис
В Олександрівці активісти зайнялися озелененням території (фото)12:00
12 лис
Новенькі шкільні автобуси відправилися до двох шкіл Лиманського району (фото)11:00
12 лис
TOP