Архів
Грудень 2023 (4)
Листопад 2023 (43)
Жовтень 2023 (29)
Вересень 2023 (31)
Серпень 2023 (46)
Липень 2023 (42)
ЛАН » Головні події дня » У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)

  Цьогоріч традиційну конференцію "Дослідження та охорона птахів" Азово-Чорноморського регіону провели у селі Коблеве. Тут, на одній з баз відпочинку, зібралися орнітологи зі всієї України. Для багатьох це нагода привезти наукові доробки й зберегти позитивні емоції від спілкування з колегами до наступного року.У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.Йосип Черничко, доктор біологічних наук, завідувач Азово-чорноморської станції Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.

Наш колектив азово-чорноморської групи вміє збиратися кожного року, знаходити щось нове, заради чого варто приїхати, побачитися з друзями. Щороку хтось щось нове привозить. І для нас це дуже важливо. Наші колеги з Білорусі, Росії, Болгарії вважають, що таких колективів, як наш, немає більше. У них не виходило збиратися так, як в нас, майже 40 років поспіль. Найтриваліша робоча група була у Калінінградській області та проіснувала не більше 15 років, - Йосип Черничко, доктор біологічних наук, завідувач Азово-чорноморської станції Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.

  Нарада-конференція, котру проводять безперервно 38 років, є своєрідним виміром того, наскільки важливим для орнітологів є вивчення життя птахів. Адже вони вивчають не лише популяцію чи міграцію, а й те, як на пернатих впливає довкілля та людський фактор.

  Наприклад, вплив вітряних станцій, одна з яких незабаром може з'явитися на березі Тилігулу.Олег Деркач, директор Регіонального ландшафтного парку "Тилігульський", Миколаївська область.

Орнітологи кажуть, що вітряки забирають життєвий простір у птахів. Під час міграцій є випадки зіткнення з лініями електропередач, птахи гинуть при зіткненні з вітряками. Вітроустановки приваблюють кажанів, вони сприймають їх за дерева і летять на них. І через це гинуть. Ми проводимо такі конференції, з одного боку, аби дізнатися, яких висновків дійшли орнітологи. А з іншого боку - ми проводимо такі наради, які б допомагали нам прийняти стратегічні рішення, - Олег Деркач, директор регіонального ландшафтного парку "Тилігульський", Миколаївська область.

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.  Саме вітряній енергетиці та її впливу на пернатих був присвячений другий день конференції. Окрім того, говорили й про Тилігульський лиман, адже тут, завдяки з’єднувальному каналу "Тилігул - Чорне море", вперше за багато років знову відродилося життя.Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" з Одещини.

При низькому рівні води у нас гніздування колоніальних видів птахів, якими славився Тилігул, зупинилося. І у 2016-2017 роках це було критично, бо майже не було гніздування. У зв'язку з розчисткою з'єднувального каналу, лиман наповнився водою й у 2018 році різко збільшилася кількість гніздувань до 2 тисяч птахів. А у цьому році - понад 5 тисяч пернатих. Тобто повернулося колишнє багатство Тилігульського лиману, - Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" з Одещини.

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.  А ще, подібні конференції можуть дати старт орнітологічному туризму на Тилігулі. Це успішна галузь туризму у багатьох європейських країнах та Сполучених Штатах. Завдяки йому можна дізнатися про біорізноманіття Одеського та Миколаївського регіонів, а також сприяти захисту довкілля.Тетяна Чичкалюк, голова правління ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу" у Миколаївській області.

Це дуже важлива конференція. Я пишаюся тим, що обрали саме нашу територію, бо поруч знаходиться Тилігульський лиман. Улюблений для нас і одеситів. Хоча всі разом ми - єдина причорноморська родина. Ми раді, що 280 видів птахів обирають ці території, бо вони були визнані ООН, як важливі території для птахів. Ми за те, аби розвивався екологічний туризм. Ми за те, аби туризм розвивався як подорожі у всьому світі. В нас - цікава територія, - Тетяна Чичкалюк, голова правління ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу" у Миколаївській області.

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.  На доповідях та круглих столах робота не завершилася. Орнітологи й надалі продовжують досліджувати життя пернатих. А такі щорічні зустрічі стають гарною можливістю не лише побачити старих друзів-колег, а й розповісти про свої наукові здобутки.

Друк
Працівники культурної сфери Визирської СТГ розповіли про зміни в роботі закладів культури (фото)12:00
04 гру
Редакція «Слави хлібороба» видала ювілейний десятитисячний номер газети (відео)10:00
04 гру
Які зміни відбулися в роботі закладів культури Визирської СТГ з початку війни (відео)12:00
01 гру
Вийшов десятитисячний номер районної газети «Слава хлібороба» (фото)10:00
01 гру
Воїни, які житимуть вічно: Кирило Обеременко (фото)12:00
30 лис
Працівники культури Визирської СТГ допомагають воїнам з перших днів війни (відео)10:00
30 лис
Воїни, які житимуть вічно: Кирило Обеременко (відео)12:00
29 лис
Заклади культури Визирської громади з початку війни допомагають захисникам (фото)10:00
29 лис
Комунальникам Визирської громади видали нову зимову форму (фото)12:00
28 лис
Як у Визирській СТГ відзначили День Гідності та Свободи (відео)10:00
28 лис
У Визирській громаді відзначили День Гідності та Свободи (фото)14:00
27 лис
Воїни, які житимуть вічно: Артем Костенко (фото)12:00
27 лис
У Визирській СТГ комунальники отримали зимовий спецодяг (відео)10:00
27 лис
До ювілею: історія Першотравневого будинку культури (відео)10:55
24 лис
У Визирській громаді створили проєкт, присвячений пам’яті захисників (відео)15:50
23 лис
У Першотравневому провели концерт до 55-річчя місцевого будинку культури (фото)09:43
23 лис
У Визирській СТГ плетуть маскувальні сітки для українських військових (відео)10:59
17 лис
У Визирській громаді плетуть маскувальні сітки для українських захисників (фото)12:00
16 лис
До Визирської СТГ завітав начальник Одеської РВА з робочим візитом (відео)10:00
16 лис
Як у Визирській громаді відсвяткували Всеукраїнський день працівників культури (відео)12:00
15 лис
Начальник Одеської РВА з робочим візитом відвідав Визирську громаду (фото)10:00
15 лис
У Визирській громаді відзначили день працівників культури (фото)12:05
14 лис
Жителі Визирської громади можуть швидко отримати пенсійну картку від «МТБ БАНК» (відео)10:00
14 лис
«МТБ БАНК» спростив процедуру оформлення карток для пенсіонерів Визирської СТГ (фото)09:03
13 лис
Підприємці відкрили дитячий майданчик у Любополі Визирської громади (відео)12:00
10 лис
TOP