» » У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України (фото)

  Цьогоріч традиційну конференцію "Дослідження та охорона птахів" Азово-Чорноморського регіону провели у селі Коблеве. Тут, на одній з баз відпочинку, зібралися орнітологи зі всієї України. Для багатьох це нагода привезти наукові доробки й зберегти позитивні емоції від спілкування з колегами до наступного року.У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.Йосип Черничко, доктор біологічних наук, завідувач Азово-чорноморської станції Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.

Наш колектив азово-чорноморської групи вміє збиратися кожного року, знаходити щось нове, заради чого варто приїхати, побачитися з друзями. Щороку хтось щось нове привозить. І для нас це дуже важливо. Наші колеги з Білорусі, Росії, Болгарії вважають, що таких колективів, як наш, немає більше. У них не виходило збиратися так, як в нас, майже 40 років поспіль. Найтриваліша робоча група була у Калінінградській області та проіснувала не більше 15 років, - Йосип Черничко, доктор біологічних наук, завідувач Азово-чорноморської станції Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.

  Нарада-конференція, котру проводять безперервно 38 років, є своєрідним виміром того, наскільки важливим для орнітологів є вивчення життя птахів. Адже вони вивчають не лише популяцію чи міграцію, а й те, як на пернатих впливає довкілля та людський фактор.

  Наприклад, вплив вітряних станцій, одна з яких незабаром може з'явитися на березі Тилігулу.Олег Деркач, директор Регіонального ландшафтного парку "Тилігульський", Миколаївська область.

Орнітологи кажуть, що вітряки забирають життєвий простір у птахів. Під час міграцій є випадки зіткнення з лініями електропередач, птахи гинуть при зіткненні з вітряками. Вітроустановки приваблюють кажанів, вони сприймають їх за дерева і летять на них. І через це гинуть. Ми проводимо такі конференції, з одного боку, аби дізнатися, яких висновків дійшли орнітологи. А з іншого боку - ми проводимо такі наради, які б допомагали нам прийняти стратегічні рішення, - Олег Деркач, директор регіонального ландшафтного парку "Тилігульський", Миколаївська область.

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.  Саме вітряній енергетиці та її впливу на пернатих був присвячений другий день конференції. Окрім того, говорили й про Тилігульський лиман, адже тут, завдяки з’єднувальному каналу "Тилігул - Чорне море", вперше за багато років знову відродилося життя.Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" з Одещини.

При низькому рівні води у нас гніздування колоніальних видів птахів, якими славився Тилігул, зупинилося. І у 2016-2017 роках це було критично, бо майже не було гніздування. У зв'язку з розчисткою з'єднувального каналу, лиман наповнився водою й у 2018 році різко збільшилася кількість гніздувань до 2 тисяч птахів. А у цьому році - понад 5 тисяч пернатих. Тобто повернулося колишнє багатство Тилігульського лиману, - Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" з Одещини.

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.  А ще, подібні конференції можуть дати старт орнітологічному туризму на Тилігулі. Це успішна галузь туризму у багатьох європейських країнах та Сполучених Штатах. Завдяки йому можна дізнатися про біорізноманіття Одеського та Миколаївського регіонів, а також сприяти захисту довкілля.Тетяна Чичкалюк, голова правління ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу" у Миколаївській області.

Це дуже важлива конференція. Я пишаюся тим, що обрали саме нашу територію, бо поруч знаходиться Тилігульський лиман. Улюблений для нас і одеситів. Хоча всі разом ми - єдина причорноморська родина. Ми раді, що 280 видів птахів обирають ці території, бо вони були визнані ООН, як важливі території для птахів. Ми за те, аби розвивався екологічний туризм. Ми за те, аби туризм розвивався як подорожі у всьому світі. В нас - цікава територія, - Тетяна Чичкалюк, голова правління ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу" у Миколаївській області.

У Коблевому провели щорічну конференцію для орнітологів зі всієї України.  На доповідях та круглих столах робота не завершилася. Орнітологи й надалі продовжують досліджувати життя пернатих. А такі щорічні зустрічі стають гарною можливістю не лише побачити старих друзів-колег, а й розповісти про свої наукові здобутки.

Друк
Сергія Гриневецького призначено головою Одеської облдержадміністрації19:07
27 лис
Жителів Першотравневого старостинського округу просять оновити документи на майно16:30
27 лис
Трояндівська школа долучилася до Всеукраїнскої акції протидії насильству15:00
27 лис
Бути громаді юридичною особою чи ні?13:50
27 лис
Новообрані депутати Визирської громади приступили до своїх обов’язків (фото)12:00
27 лис
У Визирській ОТГ розширятимуть мережу відеоспостереження (фото)10:30
27 лис
Восени для здоров’я головне — уникати переохолодження організму09:00
27 лис
Визирська ОТГ: «Команда розвитку» сприяє роботі щодо освітлення вулиць в громаді (фото)16:29
26 лис
Працівники ТІС тепер можуть перевірити свої заробітки в електронному кабінеті банку «Восток» (відео)16:00
26 лис
Розпорядником бюджетних коштів Визирської ОТГ віднині буде окремий орган (відео)15:48
26 лис
Лиманська райрада передає повноваження з управління майном громадам (відео)15:27
26 лис
Олеся Заїка: поки в інших громадах ЦНАПи тільки формуватимуть, у Визирській ОТГ вже надаються певні процедури (фото)15:00
26 лис
Транспортний вузол ТІС прийняв новий сервіс13:30
26 лис
У «Карамельки» в Крижанівці закінчуються роботи з доброустрою території (фото)12:00
26 лис
Визирська ОТГ — переможець обласного конкурсу з найкращого доброустрою (фото)10:30
26 лис
В Петрівському аграрному коледжі відзначили День гідності та свободи (фото)09:00
26 лис
У Першотравневому ЦНАПі з’явився платіжний термінал17:00
25 лис
СБУ: завдяки співпраці з ТІСом, у 2020 році затримані великі партії наркотиків з Латинської Америки15:22
25 лис
У населених пунктах Визирської ОТГ призначені старости15:09
25 лис
Виплати на поховання та роди, літнім людям та обездоленим дітям розповсюджені на поширену Визирську ОТГ (відео)14:30
25 лис
Валерій Стоілакі: «Ми повинні поважати тих, хто віддав життя за нашу гідність та свободу» (відео)14:17
25 лис
У 2020 році з бюджету Визирської сільради на підтримку медустанов виділено понад 1,5 млн грн (відео)14:04
25 лис
Голова КМУ та представники АМУ обговорили проблему бюджетів12:00
25 лис
З 2022 року навалочні вантажі почнуть переміщати по морю за допомогою крил09:00
25 лис
У Визирці та Першотравневому магазини «ТІС» працюють з дотриманням усіх карантинних заходів (відео)17:00
24 лис
TOP