Архів
Вересень 2024 (18)
Серпень 2024 (48)
Липень 2024 (56)
Червень 2024 (38)
Травень 2024 (64)
Квітень 2024 (56)
ЛАН » Головні події дня » Тилігульський лиман - життя на дві області (фото)

Тилігульський лиман - життя на дві області (фото)

Тилігульський лиман - життя на дві області (фото)

  Тилігульський лиман - водна перлина двох областей України: Миколаївської та Одеської. У 1995 році територія лиману з боку Миколаївської області отримала статус Регіонального ландшафтного парку. Через два роки такий статус отримали території й на Одещини. Нині дві ці структури мають одну мету: охороняти унікальний природний комплекс.Тилігульський лиман - життя на дві області.Олег Деркач, директор РЛП "Тилігульський" (Миколаївська область).

У нас фактично два офіси. Служба державної охорони знаходиться безпосередньо на березі. Рекреаційний відділ працює на березі. Ми організовуємо спостереження на Тилігульському лимані гідробіонтів, вивчаємо гідрохімічний режим, ведемо обліки гідрофільних птахів. Ми не ділимо лиман навпіл. Ми вважаємо, що це єдиний комплекс, що стосується обліку птахів, вивчення гідробіонтів чи солоності лиману. Ми часто об’їжджаємо лиман навколо, вивчаємо з Миколаївської й з Одеської сторін. І робимо це колективами. У нас тут колись працював Ігор Гержик, ще до створення РЛП. У нас давня співпраця та давня дружба, - Олег Деркач, директор РЛП "Тилігульський" (Миколаївська область).

Ігор Гержик, начальник природоохоронного, науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський"(Одеська область).

Ми співпрацюємо. Бо організацій дві, а лиман один. І ми його бережемо. Зі співробітниками парку проводимо регулярні експедиції. Об'їжджаємо лиман по периметру, проводимо гідробіологічні дослідження флори та фауни й наземних хребетних, - Ігор Гержик, начальник природоохоронного, науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський" (Одеська область).

  Сьогодні Тилігул має свій прихований та ще нерозкритий потенціал - тут є лікувальні грязі.Тилігульський лиман - життя на дві області.

У певні роки, наприклад, у XVIII сторіччі, лиман був трохи далі Любопіля, і мав довжину 15 км. А зараз - 60 км. І тоді він був такий солоний, що у ньому чумаки добували сіль, як на Куяльнику. Але це було XVIII сторіччя і не було такого антропогенного впливу. Лиман має свої цикли. Він дихає відповідно до природних циклів, - Ігор Гержик, начальник природоохоронного, науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський" (Одеська область).

  В останні роки береги Тилігулу стали туристичною зупинкою для орнітологічного туризму. Так званий "bird watching" збирає все більше і більше людей.Тилігульський лиман - життя на дві області.

Люди приїжджають як екотуристи. Ми їх проводимо екологічними стежками, показуємо всі принади, ландшафти, птахів, звірів, рослини. І люди залишають собі на пам'ять приємні враження і фото. Не було жодного екологічного свята, на яке б ми не завітали зі своїми лекціями, презентаціями, фільмами про Тилігульський лиман. Показати багатства Тилігулу - головне завдання нашого відділу, - Ігор Гержик, начальник природоохоронного, науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський" (Одеська область).

  Зараз лиман переживає друге народження. З'єднувальний канал з морем не дає йому перетворитися на солоне озеро. Поступово росте чисельність представників флори та фауни. У двох регіональних ландшафтних парків є одна спільна мета.

Ми хочемо, щоб ці всі зусилля було об'єднано і питання охорони цього унікального природного комплексу вирішувалося на загальнодержавному рівні. А в майбутньому щоб тут було створено Регіональний ландшафтний парк з єдиною дирекцією. І не важливо, де вона буде знаходитися. Головне, щоб держава взяла це цінне угіддя під свою надійну охорону, - Олег Деркач, директор РЛП "Тилігульський" (Миколаївська область).

Тетяна Чичкалюк, голова правління ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу" у Миколаївській області.

Я рада, що канал сьогодні існує. Вода з моря заходить у наш лиман, а з нею і життя. І я радію тим біоресурсам, які з'являються у лимані завдяки морю. І радію тим громадам, у яких багато поколінь живуть рибалки. Лиман - це наш ресурс і Одеський, і Миколаївський. Ми тут господарі. Ми повинні крок за кроком чітко йти та розуміти, що цей природно-заповідний фонд ми повинні заповідати тим, хто з нами, вчиться у нас і тим, хто прийде завтра, - Тетяна Чичкалюк, голова правління ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу" у Миколаївській області.

  Нове життя - нові можливості. Тилігульський лиман ще не до кінця освоїли туристи. Тут можна розвивати рекреацію, створювати нові туристичні маршрути, відновити риболовецьку артіль, котра була у Сичавці. Варіантів - багато.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

У нас багато можливостей є по берегах лиману з нашого боку і з боку Миколаївської області. Є цікаві місця, які можна розвивати. Можна почати рух по лиману, невелике судноплавство - не для промисловості, а для різноманітних екскурсій. Туристи зможуть приїжджати до Сичавки чи Коблевого. Зможуть заїхати у Калинівку, чи Кошари, чи в інші села, де дуже гарно. І там теж можна було б розвивати рекреацію біля лиману, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Наразі на каналі триває реконструкція. І дуже важливо, аби вона не припинялася.Тилігульський лиман - життя на дві області.

Навколо лиману утворюється життя, і нам важливо необхідні роботи довести до кінця. Закінчуються вони по морській частині. Зведено дамбу, завершується будівництво загороджувальних опор, аби пісок не заходив у канал. Потрібно зробити у каналі глибину близько 2 метрів, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Тилігульський лиман один, а РЛП - два. Але живуть вони дружно, бо мають одну спільну мету: розвиток цієї водної перлини. І тепер на Тилігульському лимані, завдяки з'єднувальному каналу, знову відроджується природа, відроджується життя.

Друк
Схожі новини:
У Визирській громаді нагородили кращих вчителів (відео)08:23
12 вер
Кращі вчителі Визирської громади отримали премії (фото)10:45
11 вер
У Визирській громаді провели засідання виконкому (відео)09:54
10 вер
У Визирці відбулося засідання виконкому (фото)10:47
09 вер
У Визирській громаді успішним учням вручили премії (відео)10:00
09 вер
Як у Визирській громаді створити патронатну сім’ю (відео)10:00
06 вер
Талановиті учні Визирської громади отримали грошові премії (фото)09:30
06 вер
У Визирській громаді працюють над створенням патронатних сімей (фото)17:31
05 вер
Захищаючи Україну загинув військовий з Першотравневого Владислав Шевців14:02
05 вер
У Визирській СТГ провели святкові заходи до Дня знань (фото)10:00
05 вер
У Визирській громаді провели забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України» (фото)16:46
04 вер
У Визирській громаді відзначили День знань (відео)10:19
04 вер
У Визирській громаді вшанували пам’ять військових Валерія Якобчука та Володимира Ратушного14:56
03 вер
У Першотравневому ліцеї відкриють цифровий Медіацентр (відео)10:00
03 вер
Надія Бритченко: про соціальний захист дітей у Визирській громаді (відео)07:51
03 вер
Першотравневий ліцей отримав у подарунок інтернет-обладнання (фото)17:58
02 вер
У Визирській СТГ відбулася низка заходів в рамках серпневої освітньої конференції (фото)09:23
02 вер
Освітяни Визирської СТГ обговорили сертифікацію вчителів (відео)10:12
01 вер
У селі Першотравневе завершують роботи з будівництва меморіалу загиблим військовим (відео)12:00
30 сер
У Визирській СТГ проходить благодійна акція «Готуємо дітей до школи» (відео)11:00
30 сер
У Визирській СТГ провели освітню конференцію (відео)10:00
30 сер
У Визирській громаді проводять благодійну акцію «Готуємо дітей до школи» (фото)08:40
30 сер
У Першотравневому завершується будівництво меморіалу захисникам (фото)08:22
30 сер
У Визирській громаді відбулася освітня конференція (фото)15:36
29 сер
У Визирській громаді провели змагання «Об'єднані спортом» (відео)09:35
28 сер
TOP