- Що для Вас особисто змінилося з приходом на нову посаду?
Оскільки наш відділ новий, перед нами стоїть завдання запустити роботу всієї системи освіти громади. Робота дуже відповідальна, насамперед, підбір кадрів у відділ освіти, куди мають увійти люди, які переймаються проблемами освіти, хочуть щось змінити й підняти освіту громади на вищий рівень. У нас кипить робота над програмами, деякі з них мають стратегічне значення для розвитку системи освіти. Передусім, це передбачає зміни в освітянській та викладацькій роботі. Основними для програми освіти є, звичайно, базові державні стандарти, з січня ми почнемо працювати й над програмами профільної школи. На території громади існують потужні промислові комбінати, а виробничі організації потребують кадрів. Від них ми й сподіваємось отримати підтримку наших починань.
- Ця посада для Вас своєрідний виклик?
Це дуже серйозний виклик для мене, тому що кожній людині хочеться себе реалізувати, і я не виняток. Хочеться реалізувати себе і як керівник, і як вчитель. Хочеться, щоб усі починання були продовжені та реалізовані.
- Яке планується фінансування?
Фінансова складова громади вагова для розвитку системи освіти, але ми сподіваємося, що її фінансування не відбуватиметься по залишковому принципу. Галузь освіти - це майбутнє громади, тому в неї необхідно робити інвестиції. До цієї роботи необхідно залучати найкращі педагогічні кадри, яких ми зможемо мотивувати маючи фінансове підґрунтя.
- Як у Вас складається взаємодія з керівництвом громади?
Є повне взаєморозуміння й підтримка як з боку керівництва громади, так і з боку підприємців, які працюють на території громади. Усі розуміють, що освіта є обличчям громади, і всі бачать те, як проводиться навчання у школі, яка матеріально-технічна база, чи впроваджуються інновації. Наше завдання - скоординувати сфери освіти та виробництва, яке працює на території громади. Це серйозне випробування, і час покаже, як ми його пройдемо.
- Розкажіть про проєкт програми розвитку системи освіти у Визирській громаді на чотири роки.
Це комплексна програма, яка охоплює п’ять напрямків. Вона складається з 20 підпрограм. Вона враховує всі важливі складові: дошкільна освіта, загальносередня, позашкільна, освітні кадри, матеріально-технічна база, а також система забезпечення харчуванням дітей 1-4 класів. Відомо, що держава ставить завдання забезпечити харчування для дітей пільгової категорії. Наша програма передбачає організацію харчування дітей 1-4 класів, пільговиків, дітей сімей загиблих в АТО та переселенців.
Ми сподіваємося, що депутатський корпус затвердить цю програму. Є там і програма підтримки обдарованих дітей. Їх необхідно мотивувати на перемоги в олімпіадах, конкурсах, а в нас є чимало дітей-переможців, які примножують славу громади. Сподіваємося, що нам вдасться забезпечити для таких дітей мотивацію у вигляді стипендії голови та інших грошових винагород. Хотілося б, щоб в такий спосіб мотивували й дітей з соціально незахищених сімей.
- Які плануються етапи втілення цієї програми?
Під час реалізації першого етапу буде проведена зміна навчальних планів опорного закладу, яким є Першотравневий НВК, відповідно до профілізації шкіл. Маємо за мету змінити програму таким чином, щоб у майбутньому в нас з'явився професійний ліцей на базі Першотравневого НВК.