- Скільки в лікарні працює відділень і які можливості вони мають у своєму розпорядженні?
Зараз у нас працює дев'ять відділень, які мають можливості надання всіх видів медичної допомоги. Сучасне обладнання дозволяє лікарні проводити всі види ендоскопічних досліджень: фіброгастродуоденоскоп, цистоскоп (дослідження сечової системи), гістероскоп (дослідження порожнини матки), фіброколоноскоп (дослідження кишківника) - дані види досліджень дозволяють визначати передонкологічні випадки. Ці послуги будуть безкоштовними для населення, оскільки оплачувати їх буде Національна служба здоров'я. Є у нас і дитяче відділення, де частково проведено капітальний ремонт і планується ремонт всього приміщення, щоб забезпечити гарні умови перебування дітей. У хірургічному відділенні проводяться всі види операцій, в тому числі й складні ендоскопічні.
Що стосується пологового відділення, хотілося б відзначити, що за останній час з 287 новонароджених в районі, 246 народилися в нашому відділенні. Такий високий показник свідчить про те, що відділення знаходиться у відмінному стані й тут працюють лікарі високої кваліфікації на сучасному обладнанні. У лікарні також є неонатологічна служба.
- Які існують програми, що дозволяють підвищувати знання лікарів у медичній сфері?
Лікарям, в першу чергу, необхідно знання протоколів лікування хвороб. Наші медики постійно навчаються. Існує безліч тренінгів. Також в районі вже працює програма "Змінотворець", яка популяризує знання про те, як надавати невідкладну допомогу при гострих станах.
- Як складається взаємодія з керівництвом Лиманського району?
Районна влада знаходиться в тісній співпраці з центрами первинної медико-санітарної допомоги. У тому числі й з питань забезпечення препаратами: наприклад, коли державного фінансування на інсулін не вистачало, районна влада виділяла кошти та допомагала з закупівлею цього препарату. Думаю, якщо людям необхідна буде допомога, ці питання будуть вирішуватися й у 2020 році.
- Які існують програми допомоги для пацієнтів?
На рівні вторинної ланки медицини діє програма паліативної допомоги: на базі Лиманської лікарні є шість ліжок, де лікуються онкохворі та невиліковно хворі пацієнти. Плануємо з грудня відкрити ще шість додаткових ліжок, тому що зростає кількість таких пацієнтів, і вони потребують стаціонарного лікування. Дана категорія повністю забезпечена ліками та витратними матеріалами, є сучасне обладнання та спеціально облаштовані палати. За цією програмою було виділено 200 тисяч гривень, що дозволило в повному обсязі надавати цей вид медичної допомоги. На програму "Доступна медицина" районна влада виділила кошти в розмірі 1 млн. гривень, завдяки чому ми змогли закупити сучасне обладнання: фіброколоноскоп, комп'ютери для робочих місць медиків, а також будемо закуповувати медичну інформаційну систему - робота з якої є однією з умов підписання договору зі службою здоров'я.
- Що ще необхідно зробити для подальшого розвитку лікарні?
Хотілося б, щоб в лікарні був комп'ютерний томограф. Це дозволило б проводити діагностику пацієнтів безпосередньо у нас, на місці, і не відправляти хворих на обстеження в інші установи. Бувають випадки, коли хворого не можна транспортувати для такого обстеження, а воно необхідне. Питання по цьому обладнанню на даний момент вирішується. Вже було проведене навчання для нашого лікаря - рентгенолога - з роботи на комп'ютерному томографі.
- Чи йдуть в районну медицину сьогодні молоді фахівці?
Хотілося б відзначити позитивну динаміку: в лікарні з 2019 року працює ряд молодих фахівців: офтальмолог, ЛОР, травматолог, уролог і хірург, також навчаються інтерни, які надалі прийдуть до нас на роботу.
- Про які загрози для здоров'я осінньо-зимового сезону потрібно знати жителям Лиманського району?
Основна загроза - це грип. Однак лікарня повністю забезпечена препаратами для надання допомоги при даному захворюванні, мова йде про препарат "Таміфлю", в лікарні є достатня кількість цього засобу для лікування грипу. Жителі можуть бути спокійні - для лікування у нас є всі необхідні препарати й обладнання.