Комунальне некомерційне підприємство «Лиманська центральна районна лікарня» у селищі Доброслав, не зважаючи на всі складнощі, пов’язані з карантинними заходами, продовжує свою роботу у посиленому режимі, при цьому надаючи ще й нові медичні послуги, список яких постійно розширюється.
Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП «Лиманська центральна районна лікарня»
Лиманська ЦРЛ продовжує працювати у звичайному режимі 24/7, продовжуємо приймати ургентних хворих, надавати їм необхідну допомогу. Та якщо хворому треба терміново зробити операцію, проконсультувати, ми це робимо, але спочатку треба пройти тест на коронавірус, потім ми проводимо лікування.
З нововведень, каже Віктор Старикович, продовжується впровадження електронної системи охорони здоров’я. Заклад постійно звітує перед НСЗУ (Національною службою здоров’я України, — прим. ред.). Під час коронавірусної пандемії у Лиманській ЦРЛ почали функціонувати палати-ізолятори, де хворим на COVID-19 проводять тести. В цьому випадку спеціально одягнені лікарі проходять через захисну рамку для дезінфекції розчином.
Розширюється перелік самих послуг. Проведення хірургічних операцій, лікування без хірургічного втручання, практично всі ендоскопічні дослідження. У лікарні є також можливість дослідження сечового міхура, жіночих статевих органів, зокрема матки. Це дозволяє виявляти на ранній стадії онкозахворювання. У закладі працюють потужне приймально-діагностичне відділення, відділення інтенсивної терапії, куди доставляють тяжких хворих, де їм надається термінова допомога. У відділенні також діють протишокова палата, банк крові, ургентна операційна. В ендоскопічному відділенні, наприклад, оснащення відповідає всім сучасним вимогам.
Віктор Шаталов, лікар-хурург з надання невідкладної допомоги, лікар-ендоскопіст
Наш кабінет забезпечений двома японськими ендоскопами й одним колоноскопом. Є апарат для обробки ендоскопу. Це дуже важливо, адже це боротьба з інфекцією, гепатитами, ВІЛ, туберкульозом. Є апарат автоматичної мийки, людський фактор повністю виключено. Ми завантажуємо туди, підключаємо необхідне обладнання, він сам все робить. Видає у кінці талончик: миття завершене, стерильність 100%, потім обладнання поміщаємо до шафи, і там воно знаходиться 7 днів у стерильних умовах.
У ендоскопічному відділені досліджують всі ділянки кишечника. Тут проводять також лікувальні заходи: зупиняють кровотечу, беруть біопсію (матеріал для досліджень, — прим. ред.), видаляють поліпи. У планах на цей рік (станом на серпень) — встановлення комп’ютерного томографа, що дозволить надавати весь комплекс медпослуг для хворих на мозкові інсульти, перед цим проводячи якісну діагностику.
Неврологічне відділення ЦРЛ розраховане на 25 ліжок.
Олена Бондарчук, завідувачка неврологічного відділення ЦРЛ Лиманського району
На цей час ми надаємо допомогу хворим на інсульт, з гіпертонічними кризами, з остеохондрозами.
Вона працює на своїй посаді вже понад 20 років, тому має можливість порівнювати темпи розвитку лікарні. За її словами, зараз у відділенні працює палата інтенсивної терапії. Тут також є все необхідне обладнання та забезпечення всіма потрібними медпрепаратами. Працівники завдячують своєму керівництву: Тетяні Таран та Віктору Стариковичу за увагу до відділення. До речі, й пацієнти тут задоволені рівнем обслуговування.
Володимир Зайкін, пацієнт з Першотравневого
Лікарі привітні, медсестрі ставляться також добре, годують. Я вже ходжу, бачу, говорю. В мене був інсульт.
Задоволені обслуговуванням та лікування і пацієнти терапевтичного відділення.
Людмила Шаталова, пацієнтка з Доброслава
Персонал у нас дуже добрий, годують. Замінено всі ліжка, закуплено апаратуру, з нас мало кого відправляють до Одеси на консультацію.
Людмила Кондратова, пацієнтка з Доброслава
Після ремонту набагато краще стало у лікарні, нові ліжка, все змінилося.
Як у неврологічному, так й у терапевтичному та інших відділеннях є свої власні буфети або їдальні, та навіть кухні. Є душові, обладнані належним чином. У терапевтичному відділенні є палати для паліативних хворих, тобто таких, що невиліковні, але потребують особливого догляду. А ще у Лиманській ЦРЛ працює пологове відділення, яке приймає близько 400 пацієнток на рік. В ньому також є палата інтенсивної терапії для немовлят. Забезпечена можливість перебування жінки поруч з дитиною, або, у разі необхідності, й разом із чоловіком.
Ігор Рідник, завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням ЦРЛ Лиманського району
Ми виконуємо всі види акушерських та гінекологічних операцій. У нас обладнана операційна, лапароскопічна стійка Karl Storz та інше обладнання. Ми виконуємо екстирпацію матки, гістероскопію та всі інші найскладніші операції.
Він продемонстрував функції спеціального автоматичного ліжка-трансформера, що є справжнім дивом технічного прогресу, яке значно спрощує процес переміщення жінок до необхідної локації, виключаючи різні негативні фактори.
Загалом у центральній лікарні функціонує 9 відділень, включаючи поліклінічне, в якому ведуть прийом вузькі фахівці, здійснюються всі необхідні медичні комісії.
Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП «Лиманська центральна районна лікарня»
Ми продовжуємо співпрацювати й з усіма амбулаторіями на території нашого району. Постійно з ними спілкуємось, проводимо спільні семінари. Для прикладу, кілька днів тому до мене зверталася лікар з Визирської амбулаторії. Ми завжди допоможемо, якщо потрібні якісь поради або необхідно терміново госпіталізувати хворого.
Лікарі тут використовують всі сучасні засоби зв’язку — інтернет, месенджери. Обмінюються інформацією, за потреби радяться один з одним щодо діагностики та лікування хворих.
Автор: Сергій Бяков.