Петарди та феєрверки: прості правила, які допоможуть уникнути травм
Правила поводження з бенгальськими вогнями:
Не слід запалювати бенгальські вогні в закритому приміщенні. Іскра від бенгальського вогню може призвести до пожежі.
Запалений бенгальський вогонь слід тримати на витягнутій руці, щоб уникнути попадання іскри в око.
Погасити бенгальський вогонь можна в воді, піску, а також в снігу. Ні в якому разі не можна гасити його в алкоголі - етиловий спирт запалюється.
Правила поводження з петардами:
Петарди не можна направляти в бік людей і тварин. Також не можна направляти їх у вікна та балкони, бо це може призвести до пожежі. Не можна використовувати їх в приміщенні.
Для вибуху петарди іноді досить температури в 37 градусів за Цельсієм, тому носити їх у нагрудній кишені вкрай не рекомендується. Також не слід її стискати рукою в кишені.
Підпалювати петарди в руках не можна. Закріпіть її в вертикальному положенні в снігу або розмістіть на рівній поверхні у відкритій місцевості. Після підпалу петарди, слід якомога швидше відбігти від неї на відстань не менше 5 метрів. Якщо гніт петарди пошкоджений - її використовувати не можна.
Зберігати петарди слід у сухому і прохолодному місці, далеко від джерел вогню.
Правила поводження з феєрверками:
Перш за все, необхідно подумати про місце запуску феєрверку. В радіусі 100 метрів від планованого місця запуску не повинно бути пожежонебезпечних об'єктів, парковок, дерев'яних сараїв, прибудов, гаражів тощо. Також забороняється запускати феєрверки на відстані менше ніж 30 метрів від житлових будинків. Якщо Ваш двір занадто малий, і не вписується в безпечний радіус, слід знайти інше місце. Варто також враховувати поправку на вітер - при сильних поривах розмір небезпечної зони потроюється.
Ні в якому разі не можна направляти феєрверки в сторону вікон. Попадання салюту у квартиру може викликати пожежу і привести до трагічних наслідків.
Якщо феєрверк планується запустити на пустирі, полі або стадіоні, поруч не повинно бути сухого листя і хвої, сухої трави чи сміття. Все це може легко спалахнути.
Слід купувати тільки сертифікований товар. Запуск феєрверків, куплених з рук, нерідко закінчується травмами для оточення. Не варто ризикувати здоров'ям, заради економії на салютах. Важливо розуміти, що феєрверк - предмет підвищеної небезпеки, тому якщо й купувати їх, то тільки там, де вони мають сертифікати, щоб не уражати себе та оточуючих на небезпеку.