» » Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками (фото)

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками (фото)

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками (фото)

  В Україні активно впроваджується нова модель роботи із правопорушниками, не пов’язана із позбавленням волі, - система пробації. Як це відбувається, розповіли в Лиманському міськрайонному відділі філії ДУ "Центр пробації" в Одеській області.Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.  Іван Олександрович вже не раз пошкодував про той нещасливий день, коли він у стані алкогольного сп’яніння заліз на чужу дачу у садовому масиві в районі села Калинівка.Іван Олександрович, клієнт Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

Заліз в Калинівці на дачу, вкрав метал та ще якісь дрібниці. Був засуджений Лиманським районним судом, отримав рік умовно. До того ж, я тоді випивав, втратив всі документи, я пенсіонер. Працівники "Центру пробації" допомогли мені отримати всі документи, всіляко підтримували мене морально та навіть іноді матеріально, - Іван Олександрович, клієнт Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.  Наразі Іван Олександрович за допомогою служби пробації позбувся шкідливої звички пиячити. Він працевлаштований й чітко розуміє, що порушувати закон не можна.Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

Основне завдання пробації - виправлення людини, яка стала на хиткий шлях. Основне завдання інспектора пробації виправити долю людини, переконати його, допомогти, підказати та направити на праведний шлях, тому що у нас ще є на обліку й діти, - Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

  Служба пробації в Україні була створена у 2015 році на базі кримінально-виконавчої інспекції при МВС, завданням останньої були нагляд та покарання. Нині поділяють досудову, наглядову та пенітенціарну пробації. Наглядова пробація - це також система спостережних та соціально-виховних заходів, які застосовуються за рішенням суду до засуджених як виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Слід зауважити, що мова йде лише про злочини невеликої та середньої тяжкості.Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.

Перебуваючи на обліку в пробації, ми показуємо людині те, що можна гідно жити. Людина не відривається від сім’ї, не втрачає друзів, ми допомагаємо знайти роботу, допомагаємо позбутися від алкогольної та наркотичної залежності. І люди це цінують - видно за нашою статистикою, що знизився ризик здійснення повторних правопорушень, - Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

  Зараз в Лиманському міськрайонному відділі філії "Центр пробації" працює 9 фахівців. На обліку, за останніми даними, знаходиться близько 150 осіб.

Це люди, які засуджені до реальної міри покарання, позбавлення волі, але суд дав їм шанс, випробувальний термін і цей термін вони знаходяться у нас. Їм не хочеться потрапити у в’язницю, і вони здивовані нашому відношенню. Є ті, хто побували у нас раніше. Тоді їх відвідування займало 5-10 хвилин, наразі наш інспектор з ними працює понад годину, розмовляє, роз’яснює. І люди це цінують, - Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.  Ще один напрямок роботи системи пробації - допомога у розв'язанні питань соціальної адаптації тим, хто готується до звільнення з місць позбавлення волі. Інспектори міськрайонної пробації активно співпрацюють з Лиманським районним та Южненським міським центрами зайнятості. Часто клієнти пробації приходять туди з напрямком від інспектора. Є чимало випадків, коли люди тут вчаться та отримують професію.Галина Басько, провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Лиманської районної філії "Центр зайнятості".

Коли приходять клієнти пробації, ми їм пропонуємо отримати нову професію, тому що як правило, вони без професій. Роботодавець йде нам на зустріч. Коли ми дзвонимо, то не акцентуємо, що це умовно засуджений здобувач, вони самі спілкуються та приймають рішення, - Галина Басько, провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Лиманської районної філії "Центр зайнятості".

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.  Пробація не є можливістю уникнути покарання. Це більш перспективна та логічна схема виконання цього покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства. Важливо, що в результаті пробації до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю.

Друк
Відбулась позачергова 45-а сесія районної ради (фото)16:30
21 вер
Олег Кутателадзе балотувався до облради заради розвитку Визирської ОТГ та порятунку Тилігульського лиману16:22
21 вер
Як починався ТІС. Цікаві факти з історії найбільшого морського транспортного вузла України15:30
21 вер
Дмитрівські школярі зможуть грати на перервах у теніс (відео)14:30
21 вер
Визирська ОТГ: «Джерело» з Першотравневого відмічає 18-ліття (відео)13:30
21 вер
Із занедбаної балки в парковий ансамбль Визирки (відео)12:42
21 вер
У Першотравневому привели до ладу майданчик біля футбольного стадіону (фото)12:17
21 вер
На чемпіонаті Одеської області доброславські боксери завоювали 19 нагород (фото)11:32
21 вер
Затверджено протиепідемічні заходи під час проведення виборів10:28
21 вер
Від Одеської ОДА очікують кошти на спасіння Куяльнику (фото)15:05
19 вер
Фотовиставка Ігоря Ландера відкрилася в Одеському літературному музеї (фото)14:30
19 вер
В частині Лиманського району відключать водопостачання13:44
19 вер
Як Krupp AG допомогли ТІСу13:37
19 вер
Місцеві вибори на новій територіальній основі — найважливіші для кожного жителя громади (відео)14:00
18 вер
Рятівників Лиманського району привітали з професійним святом (фото)13:12
18 вер
ТІС отримав три нагороди Національного морського рейтингу12:00
18 вер
Після об'єднання у Визирську ОТГ Першотравневе зазнало суттєвих змін (відео)11:40
18 вер
На будівництво дороги Одеса-Южне з під'їздами до Одеського порту виділять понад 2 млрд грн11:00
18 вер
У Першотравневому стає світліше: Будинок культури отримав зовнішнє освітлення (фото)10:00
18 вер
Фахівці ТІС-КТ розповіли про особливості роботи на терміналі14:00
17 вер
Стафіровка негабаритних вантажів вимагає ювелірної роботи персоналу ТІС-КТ (відео)13:30
17 вер
Людмила Головко — беззмінна вихователька малечі Першотравневого (відео)13:00
17 вер
Депутатів Лиманської райради скликають на позачергову сесію13:00
17 вер
Олег Кутателадзе: «Ідея створення ТІС була успішно реалізована, хоча «палок в колеса» ми отримали чимало»12:30
17 вер
Дмитрівська школа отримала в подарунок тенісний стіл (фото)12:01
17 вер
TOP