» » Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками (фото)

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками (фото)

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками (фото)

  В Україні активно впроваджується нова модель роботи із правопорушниками, не пов’язана із позбавленням волі, - система пробації. Як це відбувається, розповіли в Лиманському міськрайонному відділі філії ДУ "Центр пробації" в Одеській області.Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.  Іван Олександрович вже не раз пошкодував про той нещасливий день, коли він у стані алкогольного сп’яніння заліз на чужу дачу у садовому масиві в районі села Калинівка.Іван Олександрович, клієнт Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

Заліз в Калинівці на дачу, вкрав метал та ще якісь дрібниці. Був засуджений Лиманським районним судом, отримав рік умовно. До того ж, я тоді випивав, втратив всі документи, я пенсіонер. Працівники "Центру пробації" допомогли мені отримати всі документи, всіляко підтримували мене морально та навіть іноді матеріально, - Іван Олександрович, клієнт Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.  Наразі Іван Олександрович за допомогою служби пробації позбувся шкідливої звички пиячити. Він працевлаштований й чітко розуміє, що порушувати закон не можна.Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

Основне завдання пробації - виправлення людини, яка стала на хиткий шлях. Основне завдання інспектора пробації виправити долю людини, переконати його, допомогти, підказати та направити на праведний шлях, тому що у нас ще є на обліку й діти, - Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

  Служба пробації в Україні була створена у 2015 році на базі кримінально-виконавчої інспекції при МВС, завданням останньої були нагляд та покарання. Нині поділяють досудову, наглядову та пенітенціарну пробації. Наглядова пробація - це також система спостережних та соціально-виховних заходів, які застосовуються за рішенням суду до засуджених як виконання певних видів кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Слід зауважити, що мова йде лише про злочини невеликої та середньої тяжкості.Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.

Перебуваючи на обліку в пробації, ми показуємо людині те, що можна гідно жити. Людина не відривається від сім’ї, не втрачає друзів, ми допомагаємо знайти роботу, допомагаємо позбутися від алкогольної та наркотичної залежності. І люди це цінують - видно за нашою статистикою, що знизився ризик здійснення повторних правопорушень, - Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

  Зараз в Лиманському міськрайонному відділі філії "Центр пробації" працює 9 фахівців. На обліку, за останніми даними, знаходиться близько 150 осіб.

Це люди, які засуджені до реальної міри покарання, позбавлення волі, але суд дав їм шанс, випробувальний термін і цей термін вони знаходяться у нас. Їм не хочеться потрапити у в’язницю, і вони здивовані нашому відношенню. Є ті, хто побували у нас раніше. Тоді їх відвідування займало 5-10 хвилин, наразі наш інспектор з ними працює понад годину, розмовляє, роз’яснює. І люди це цінують, - Ганна Резуник, начальник Лиманського міськрайонного відділу філії ДУ "Центр пробації".

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.  Ще один напрямок роботи системи пробації - допомога у розв'язанні питань соціальної адаптації тим, хто готується до звільнення з місць позбавлення волі. Інспектори міськрайонної пробації активно співпрацюють з Лиманським районним та Южненським міським центрами зайнятості. Часто клієнти пробації приходять туди з напрямком від інспектора. Є чимало випадків, коли люди тут вчаться та отримують професію.Галина Басько, провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Лиманської районної філії "Центр зайнятості".

Коли приходять клієнти пробації, ми їм пропонуємо отримати нову професію, тому що як правило, вони без професій. Роботодавець йде нам на зустріч. Коли ми дзвонимо, то не акцентуємо, що це умовно засуджений здобувач, вони самі спілкуються та приймають рішення, - Галина Басько, провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Лиманської районної філії "Центр зайнятості".

Система пробації: як у Лиманському районі впроваджують нову модель роботи із правопорушниками.  Пробація не є можливістю уникнути покарання. Це більш перспективна та логічна схема виконання цього покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства. Важливо, що в результаті пробації до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю.

Друк
У Доброславі проводять благоустрій останньої частини парку Слави та дезінфікують територію селища (фото)12:00
04 кві
Група терміналів ТІС вже перерахувала в національний фонд боротьби з коронавірусом майже 33 млн грн11:00
04 кві
У Крижанівській сільраді волонтери розносять продуктові замовлення соціально незахищеним верствам населення (фото)10:00
04 кві
Жителі Визирської ОТГ, у разі потреби, можуть дистанційно звернутися за допомогою до депутатів та волонтерів (фото)17:06
03 кві
Лиманський район: представники ринків та магазинів дотримуються усіх епідемічних норм (фото)15:28
03 кві
У період карантину співробітники ТІСу захищені згідно з усіма вимогами13:16
03 кві
Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"12:00
03 кві
ЄС допоможе Україні у боротьбі проти коронавірусу11:00
03 кві
Микола Голубятников: вантажі, що прямують до України, цілком безпечні10:00
03 кві
У Визирці почали обприскувати вулиці дезінфекційним розчином (фото)14:25
02 кві
Кабмін посилив карантинні заходи13:15
02 кві
Визирська амбулаторія отримала транспорт для виїзду до пацієнтів (фото)12:56
02 кві
Тетяна Чіфліклій: у Лиманському районі є місця, куди лікарі швидкої можуть дістатися тільки пішки12:00
02 кві
Пакет антикризових заходів. Що підтримала Верховна Рада?11:00
02 кві
Сичавська сільрада знову звернулася з проханням по допомогу до ТІСу (фото)10:00
02 кві
ЦГЗ пояснює, як довго живе COVID-1915:30
01 кві
За результатами галузевого рейтингу ТІС вийшов в лідери за двома номінаціями15:00
01 кві
У с. Кошари Лиманського району встановлено КПП (фото)13:56
01 кві
Змінено роботу гарячої лінії Красносільської сільської ради13:00
01 кві
Визирська ОТГ: жителі села Порт та Визирка отримали продукти першої необхідності від "Команди розвитку" (фото)12:00
01 кві
У селі Першотравневе Визирської сільради підтримують найбільш незахищені версти населення (фото)11:00
01 кві
У Любополі служба порятунку та інші відомства продовжують нагадувати жителям про небезпеку COVID-19 (фото)10:00
01 кві
Лиманський район: 91-а бригада екстреної меддопомоги оснащена апаратом ШВЛ та кисневим балоном (фото)14:00
31 бер
МОЗ закликає українців повідомляти про випадки відмов від тестів на COVID-1913:00
31 бер
ТІС: термінал Neptune подолав позначку перевалки 3 млн тонн12:00
31 бер
TOP