Розширена нарада освітян Визирської громади зібрала не лише керівників закладів освіти, а й методистів, юриста та тих фахівців, котрі допомагатимуть працювати школам та дитячим садкам ОТГ. Майже 25 програм, які було розроблено відділом освіти Визирської сільради, за підтримки керівництва та депутатського корпусу, стануть дорожньою картою для поступового розвитку освіти в громаді та підвищення кваліфікації педагогів. Третину бюджету громади 2020 року у розмірі 68 мільйонів гривень спрямують саме на ці потреби. Головне, аби вчителі мали необхідні навички для подальшої роботи.
Вже зараз говорять про сертифікацію вчителів. Гадаю, що в нашій Визирській ОТГ вчителі теж будуть мати таке бажання. Це початкова школа, яка в цьому році візьме участь у сертифікації. Освіта громади не буде стояти на місці та буде рухатися вперед. Це буде видно по досягненнях як вчителів так і учнів, - Тетяна Казак, директор Першотравневого НВК.
Відповідно до Закону України "Про освіту" ст. 51 введено таке нове поняття, як сертифікація. Це пілотний проєкт, він вперше проводився у 2019 році. У сертифікації по всій Україні можуть взяти участь до двох тисяч працівників початкових класів. Якщо педагог успішно пройде сертифікацію, то зможе пройти й атестацію, - Тетяна Середа, методист відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради.
Кадрове питання - ще одна проблема, котру у Визирській громаді будуть вирішувати.
Кадрове питання відкрите не лише в нас, а й по всій Україні. Зараз проведено моніторинг серед старшокласників, які б були відправлені на відповідне навчання. На рівні громади буде виписуватись програма відповідно до тристоронньої угоди, за якою такі діти будуть направлятися на навчання. Це буде не лише педагогічна, а й медична освіта. Це стосується і тих молодих людей, хто має бажання працювати в інженерній сфері на підприємствах на території громади. Навчання проходитиме коштом бюджету чи підприємств. Умова - повернення сюди, у громаду, на роботу, - Валентина Харламбова, начальник відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради.
Від розвитку дитячих закладів до організації профтехосвіти - такий широкий діапазон задач стоїть перед освітянами громади. Починати потрібно з малого, з дітей. У дитсадках вони отримують першу соціальну базу. Здебільшого її дають вихователі.
Від вихователя залежить дуже багато. Тому потрібно розробити систему семінарів-практикумів, де будуть навчатися наші вихователі, - Наталя Усова, методист з питань дошкільної, позашкільної освіти, фізичної культури та роботи з молоддю.
Головне, щоб сучасна дитина могла вільно орієнтуватися у світі новітніх технологій, орієнтуватися у житті, знала принципи життя та взаємозв’язок між різними його сферами. Для цього зміни необхідні й в дошкільному вихованні, й у школі. Ми з вами бачимо, яка склалася ситуація з підлітками в Україні, тому починати треба з дитячого садка, - Олена Стрельченко, завідувач ДНЗ ясла-садок "Пролісок" Визирської сільської ради.
Варто зазначити, що для освітян Визирської громади, в рамках відповідної програми, передбачено низку заохочень, премій та матеріальної допомоги. Це означає, що педагог в ОТГ буде соціально захищеним, а до цієї професії повернеться заслужена та, на жаль, забута повага.