» » Потрібно наздоганяти втрачене: Які зміни чекають на села Визирської ОТГ? (фото)

Потрібно наздоганяти втрачене: Які зміни чекають на села Визирської ОТГ? (фото)

Потрібно наздоганяти втрачене: Які зміни чекають на села Визирської ОТГ? (фото)

  Жителі сіл колишніх сільрад - Першотравневої та Любопільської - швидше за всіх відчують, як поступово поліпшується життя в їх рідному населеному пункті після об'єднання до Визирської громади. В першу чергу, покращення відбудуться в соціальній сфері та в облагородженні об'єктів інфраструктури.

Олександр Рембач, в.о. старости Любопільського старостинського округу.

Якщо брати бюджет розвитку, а це одна з основних статей на яку будуть виділятися бюджетні кошти, то у 2019 році в Любополі він становив 1 мільйон, зараз він становить 7,5 мільйона. У нас 7 мільйонів виділено на під'їзну дорогу до села, 1 мільйон на ремонт вуличного освітлення, 500 тисяч на ремонт площі біля Будинку культури та 3,9 мільйона виділено на ремонт загальноосвітньої школи, - Олександр Рембач, в.о. старости Любопільського старостинського округу.

  На думку депутата районної ради Віталія Кутателадзе, важливою частиною благоустрою села Любопіль є не тільки ремонт в'їзної дороги, а й будівництво дитячого садка.

Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської райради.

Село Любопіль має дві великі проблеми: дорога, будівництво якої ми вже почали та дитячий сад. Відсутність дитячого дошкільного закладу негативно впливає на можливість жителів працювати, оскільки немає з ким залишити дітей, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської райради.

  Будівництво дитячого садка в Любополі планується на тому ж самому місці де він і був раніше, тільки стару, зруйновану будівлю демонтують, а нову зведуть з урахуванням сучасних вимог безпечного перебування дітей.

Там відповідно буде невелика кількість місць, адже Любопіль невелике село, але це буде новий сучасний дитсадок, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської райради.

  У селі Першотравневе планується завершити утеплення фасаду дитячого садка, провести капітальний ремонт дорожнього покриття на вулицях Гагаріна та Київській, модернізувати систему нічного освітлення центральної частини села. Також, передбачено ремонт фасаду Будинку культури. Виділено кошти для поліпшення інфраструктури інших сіл колишньої Першотравневої сільради.Валерій Стоілакі, голова Визирської сільради. 

Для села Порт виділено 3,2 мільйона гривень. На цю суму жителі села нехай самі вирішують, що їм необхідно зробити. Так само і в селі Зоря Труда: виділено близько 3 мільйонів гривень. Ми будемо робити дорогу, освітлення. Передбачено й кошти на Нову Вільшанку та Міщанку, - Валерій Стоілакі, голова Визирської сільради.

  Можливості Визирської сільради в минулі роки були, звичайно, не такі як зараз, але цілком достатні, щоб навести лад у комунальному господарстві та створити гідний соціальний захист.   Матеріальна допомога, що надавалася Визирською сільрадою жителям, котрі потрапляли під програму "Милосердя в дії", була набагато більша, ніж в селах Першотравневої та Любопільської сільрад. Тому важливим завданням при формуванні бюджету об'єднаної громади було не знизити стандарти якості життя жителів Визирки, а зробити їх рівними для всіх, хто зареєстрований на території сіл Визирської ОТГ.

Олександр Токменінов, перший заступник голови Визирської сільради.

Були такі побоювання, що коли нас буде багато, нам менше виділятимуть коштів, а жителі Визирки від цього постраждають. Я скажу впевнено, що Визирці гірше не стане. Як раніше діяла програма "Милосердя в дії", так вона і буде діяти, тільки тепер ще й в інших селах громади. Це стосується й безкоштовного вивозу сміття. Всі ті пільги, які отримують жителі Визирки, враховані при формуванні бюджету з урахуванням всіх жителів громади, - Олександр Токменінов, перший заступник голови Визирської сільради.


  Депутатський корпус Визирської сільради підтримав й ті структурні проєкти, які були заплановані у центральній садибі в минулі роки. Всі вони враховані у плані соціально-економічного розвитку.

Пішохідний міст, дитячий сад та спортивний комплекс - все це буде будуватися, плюс ремонт дороги по вулиці Ново-Заградієвська, тротуарні доріжки по вулиці 51-ї Перекопської дивізії, капітальний ремонт вуличного освітлення по вулиці О. Ставніцера. Плануються роботи з проєктування балки, нашої майбутньої паркової зони, від вулиці Миру, до ставка №1. Так само ми розглядаємо берегоукріплення ставків №1 та №2 по вулиці Чорноморська з подальшим будівництвом набережної, - Олександр Токменінов, перший заступник голови Визирської сільради.

   У 2020 році у Визирці планується демонтаж недобудованого корпусу школи, який не тільки спотворює зовнішній вигляд села та заважає будівництву спортивного комплексу, а і є загрозою для життя тих, хто потрапляє на територію довгобуду. Всі, хто брав участь в процесі формування бюджету Визирської громади на 2020 рік, з гіркотою відзначали, що якби об'єднанню так сильно не заважали корупційні сили, а Визирська ОТГ була сформована 3-4 роки тому, рівень життя в населених пунктах був би набагато вище.

З 2015 року у нас йде об'єднання. Як ми винесли своє рішення п'ять років тому, так і чекали, поки об'єднувалися з Новими Білярями, потім без них, потім з Сичавкою, потім без неї та це все проходило з нашими засіданнями сесій та нашою згодою. За ці 4 роки багато вже можна було зробити, це згаяний час, - Олександр Рембач, в.о. старости Любопільського старостинського округу.

  Шкодує й Тетяна Казак, депутат Визирської сільради від села Першотравневе, про марно витрачені роки, коли місцеві псевдо активісти наводили смуту та налаштовували жителів села проти об'єднання у Визирську ОТГ.

Тетяна Казак, директор Першотравневої школи, депутат Визирської сільради.

Звичайно ми шкодуємо про марно витрачені роки, до 2020 року ми могли зробити дуже багато й для освіти, й в комунальній сфері. Дороги були б вже асфальтовані, встановлено додаткове освітлення, побудовані дитячі майданчики та мініфутбольні поля. Зараз нам всім зрозуміло, що всі ці роки витрачені даремно, - Тетяна Казак, директор Першотравневої школи, депутат Визирської сільради.

  Педагоги хочуть підвищити рівень освіти дітей, медики - поліпшити діагностичну та лікувальну бази, а працівники комунальних служб хочуть привести до європейського стандарту всі дороги, інженерні мережі та комунікації.Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

Я хочу сказати, що за ці 4 роки ми дуже багато втратили. Якби навіть по 100 мільйонів ми вкладали, а це 400 мільйонів гривень, ми б вже зробили всі дороги, допомогли б школам та думали б сьогодні як басейни будувати, стадіони, прокладати каналізацію, а так ми повинні інші питання вирішувати. Коли до нас увійдуть ще 4 сільради, у нас буде бюджет приблизно 23 тисячі гривень на людину. Це абсолютний рекорд по країні, навіть серед міст, не скажу за даними Києва, але по інших містах точно ми рекордсмени. При цьому в нас залишаються величезні проблеми. Містам допомагала держава, там вже побудована вся інфраструктура, а нам все це належить ще робити, бо в нас буде територія, як три Одеси, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.

  Розвивати таку громаду - завдання складне, але здійсненне. Тому стратегічний план розвитку даної території, на думку Олега Кутателадзе, повинен бути не менше, ніж на 10 років.

  За матеріалами телекомпанії "ТІС-ТВ".

Друк
Схожі новини:
Міністерство розвитку громад і територій розглянуло перспективний план Одеської області (фото)16:49
20 січ
У селі Визирка нагородили переможців конкурсу "Найкраще святкове оформлення садиби" (фото, відео)15:30
20 січ
Регіональний центр економічних досліджень склав рейтинг кращих громад15:00
20 січ
Капітальне розширення: Визирська сільрада планує збільшити територію дитячого садочка "Пролісок" (фото)14:16
20 січ
Віталій Кутателадзе: "У Визирській громаді є потенціал, який потрібно використовувати"12:00
20 січ
Порт "Південний": катеру "Арктур" виповнилося 30 рокі11:00
20 січ
Лиманський РЕМ: Крижанівка, Ліски, Красносілка та Кордон залишаться без електрики09:30
20 січ
Рання діагностика онкологічних захворювань стане безоплатною у 2020 році12:00
18 січ
Віталій Кутателадзе: "Я часто чую, що люди приїжджають до Визирки й залишаються тут жити - це найкраща похвала"11:00
18 січ
Доброслав привітали з Різдвом дзвінкими колядками (фото)10:00
18 січ
У Красносілці відбудеться тренінг для ОСББ15:00
17 січ
З нового року змінилася ставка збору пенсійного страхування за першу реєстрацію транспорту14:00
17 січ
Багато лебедів та перелітних птахів. На Тилігулі провели переоблік пернатих (фото)13:00
17 січ
У Визирці обиратимуть садибу з найкращою святковою ілюмінацією (відео)12:00
17 січ
Доброславські футболісти - у фіналі чемпіонату Одещини "Дитяча ліга"11:00
17 січ
"Доступні ліки" - у Першотравневому: відтепер у соціальній аптеці можна придбати необхідні медикаменти (фото)10:00
17 січ
У разі снігопаду - Южне готове до ліквідації (фото)15:00
16 січ
Він поруч: симптоми онкозахворювань, які не можна ігнорувати14:00
16 січ
У недільній школі "Радонеж" в Кошарах відсвяткували Різдво (фото)13:00
16 січ
Живіт "збунтувався". Як відновити нормальну роботу ШКТ після свят?12:00
16 січ
Освітяни Визирської громади обмінювалися досвідом (фото)11:00
16 січ
На Тилігулі проводять переоблік птахів09:00
16 січ
До поліціянтів Лиманщини завітали щедрівники15:00
15 січ
Олег Кутателадзе: "Сьогодні в руках у людей майбутнє їх громади"14:00
15 січ
Всією Визиркою - на млинці (фото)13:00
15 січ
TOP