Якщо переговори з Міненерго закінчаться добре, і банк буде готовий фінансувати проєкт, старт будівництва Лиманської ВЕС може початися вже в червні. Вартість проєкту понад 100 млн євро. Окупність, при нинішньому "зеленому тарифі", близько 5 років.
Як повідомлялося, "Зелені тарифи" затверджені у 2008 р. і повинні були залишатися незмінними до 2029 г. Це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних і вітроелектростанцій кошти за їх електроенергію. Такі тарифи вище за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Однак розмір цих тарифів поки в Україні є найвищим в Європі.
За його словами, компанія готова щороку зменшувати цей тариф на 10%, якщо термін його дії буде продовжено хоча б до 2034 року. Медіатором між міністерством і компаніями, залученими в проєкті, виступає Європейський комітет енергії. Чергова зустріч в Києві пройшла 17 лютого. Але як закінчиться цей переговорний процес, коли він завершиться, передбачити важко.
Джеффрі припустив ситуацію, при якій Києву буде вигідно визначати "зелений тариф" для тих електростанцій, які вводяться в дію до кінця 2020 р. При цьому "за бортом" залишиться безліч підприємств, які вже отримали проєкти будівництва, але до зведення енергоощадних об'єктів приступити так і не зможуть.
Американський підприємець також додав, що "Ukraine Power Resources" готова брати участь у розвитку громади, на території якої планується реалізація проєкту ВЕС.
В рамках Угоди про асоціацію з ЄС, КМУ поставив за мету збільшити обсяг виробництва електроенергії з поновлюваних джерел до 11% до 2020 року.
На той час виробництво електроенергії шляхом відновлюваних джерел в Україні складало близько 6% від загального обсягу, що становить майже 8,7 ГВт-год виробництва електроенергії гідроелектростанціями, і майже 2,0 ГВт-год - електростанціями, що працюють на основі енергії вітру, сонця та біомаси.
Для асоціації з ЄС у сфері відновлюваної енергетики Україні потрібно близько 3 ГВт нових потужностей й більше ніж 3 млрд євро прямих інвестицій. Для залучення цих інвестицій в сектор відновлюваної енергетики, Кабмін встановив "зелений тариф", гарантований державою і прив'язаний до євро до 2029 року.
В Україні (за винятком Республіки Крим) введено в експлуатацію 13 вітрових електростанцій з встановленою потужністю 490 МВт. Потужність близько 20 проєктованих вітроелектростанцій складає понад 2,0 ГВт.
Автор: Дарина Французова.