Інформацію про сезонні захворювання - на кір та дифтерію, про спалах грипу та ГРВІ, та про важливість щеплень обговорювали директори шкіл та завідувачі дитячих садків на робочій нараді у Першотравневому НВК.
Завдяки карантину спалахів грипу та ГРВІ більш не зафіксовано.
Наразі по Україні фіксуються поодинокі випадки дифтерії. В Одеської області в січні було зафіксовано такий випадок у Кілійському районі. Тому роз’яснювальна робота з керівництвом навчальних закладів, з учнями, з батьками, які є противниками щеплення дітей, дуже важлива, підкреслюють фахівці. Учасникам зустрічі розповіли, що вакцини проти дифтерії не мають такого стійкого імунітету, як проти кору, тому ці щеплення повторюються через певні проміжки часу, для цього є графіки. Доросла людина повинна щеплюватися один раз на 10 років. Для дітей молодшого віку використовується АКДП, де є й вакцина проти кашлюку, а з 6-річного віку та дорослих вакцинують тільки проти дифтерії та правця.
Вона також додала, що зараз всі вакцини сертифіковані й отримуються медзакладами централізовано, тому відповідають усім вимогам. Вакцини є в усіх медичних закладах. Вважається, якщо населення щеплене на 95%, тільки тоді можна уникнути шансів на епідемію. На жаль, ані в районі, ані в області таких відсотків немає.
Список нещеплених учнів повинен постійно оновлюватися, підкреслила чиновник. Враховуючи ситуацію, фахівці намагаються максимально активно проводити інформаційну роботу з тим, щоб все ж таки дітей вакцинувати. Крім загрози спалаху будь-яких з сезонних захворювань, також говорили й про підготовку до оздоровчого періоду. Бо при розподілі путівок до стаціонарних дитячих таборів головна умова - усі щеплення відповідно до віку дитини.
Автор: Дарина Французова.