Написання законів, а особливо змін до Конституції, стосовно децентралізації та нового адміністративно-територіального устрою не повинно відбуватися у відриві від життєвих реалій громад. Тому так важлива діяльність депутатів-мажоритарників, які ближче до людей та краще розуміють їх проблеми. Про це йшла мова у Києві, під час проведення Національного прес-клубу на тему "Децентралізація: що далі?". Фото з відкритих джерел.
Нардепи вважають, що у 2020 році не треба поспішати зі змінами до Конституції, тому що це дуже важлива та відповідальна справа. Законопроєкт 25-98, це той, за яким Україна буде жити десятки років. Тому його важливо прописати збалансовано та якісно.
Наприклад, сьогодні фінансовій децентралізації та успішності сільських громад ніяк не допомагають рішення минулого уряду. Це скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту для забудовників та скасування надходження акцизу з пального до бюджетів громад.
Підіймалося на обговоренні й питання щодо інституту префектів, який пропонується запровадити відповідно до проєкту закону "Про внесення змін до Конституції України" у рамках децентралізації влади. Фото з відкритих джерел.
Він також розповів про ту важливу підтримку, яку надає Асоціація міст України громадам в період їх становлення.
Нагадаємо, Національний прес-клуб на тему "Децентралізація: що далі?" відбувся у Києві 5 березня. Це шостий щорічний інформаційний захід, який проводить Асоціація міст України для регіональних ЗМІ. Він є частиною проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який Асоціація реалізує за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Асоціація міст України, - це найавторитетніша в Україні недержавна організація, що представляє позицію та захищає права місцевого самоврядування. АМУ об'єднує 878 територіальних громад, в яких проживає понад 80% населення України. Серед членів АМУ - 486 ОТГ. Асоціація є співавтором 224 чинних законів України у сфері місцевого самоврядування. Представники АМУ на постійній основі беруть участь у засіданнях Уряду та парламентських комітетів з правом дорадчого голосу при розгляді питань місцевого самоврядування.
Авторка: Катерина Гончар.