З квітня 2020 року стартує черговий етап медичної реформи, який стосується другого рівня медичної допомоги, консультації вузьких фахівців, надання стаціонарної допомоги у госпіталях, лікарнях та медичних центрах. Всі ці медичні установи повинні підписати договір з державною службою здоров'я, щоб отримувати гроші за надані пацієнту послуги. Для цього потрібно виконати ряд важливих умов щодо наявності необхідного обладнання та відповідних фахівців, а також приєднатися до медичної інформаційної системи охорони здоров'я. Але в результаті отримані від держави кошти ледве покриють витрати та не забезпечать можливості повноцінно розвиватися медичним установам, вважають аналітики Асоціації міст України. Це питання піднімалося під час проведення Національного прес-клубу в Києві.
Вона презентувала позицію АМУ щодо механізмів реалізації медичної реформи та забезпечення державних гарантій медичного обслуговування населення.
На другій панелі прес-клубу "Децентралізація: що далі?" позицію парламентських фракцій та груп у питаннях підтримки реформи місцевого самоврядування та децентралізації взагалі озвучили народні депутати України. Спікери були єдині в думці, що реформу не потрібно затягувати.
Те, що медична реформа значно відстає від загального процесу децентралізації, розуміють вже багато хто у Парламенті.
Нагадаємо, Національний прес-клуб під назвою "Децентралізація: що далі?" відбувся на початку березня у Києві. Це шостий щорічний інформаційний захід, який проводить Асоціація міст України для регіональних ЗМІ. Прес-клуб є частиною проєкту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який асоціація реалізує за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.
Асоціація міст України, - це найавторитетніша в Україні недержавна організація, що представляє позицію та захищає права місцевого самоврядування. АМУ об'єднує 878 територіальних громад, в яких проживає понад 80% населення України. Серед членів АМУ - 486 ОТГ. Асоціація є співавтором 224 чинних законів України у сфері місцевого самоврядування. Представники АМУ на постійній основі беруть участь у засіданнях Уряду та парламентських комітетів з правом дорадчого голосу при розгляді питань місцевого самоврядування.
Авторка: Катерина Гончар.