Коронавірус - це не нове явище, запевняють фахівці. Дане інфекційне захворювання було зафіксовано ще у 1965 році, і зараз воно має близько 40 видів.
12% всіх гострих респіраторних вірусних інфекцій, то, що ми називаємо часто застудою - це коронавірусна інфекція, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".
За його словами, за останні 20 років коронавірус проявлявся вже у різних змінених формах.
Така інфекція ще була у 2002-2003 роках, так званий, SARS. Це той же самий коронавірус. Він існував тоді і в Китаї, і тоді теж було заражене велика кількість людей, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".
Потім у 2015 році різновид коронавірусу MERS охопив Південну Корею. Що ж стосується коронавірусу, який спалахнув в Китаї наприкінці грудня минулого року і сьогодні лякає весь світ - це мутований вірус, COVID-19, який має свої особливості.
Захворює людина з-за більшої контагиозности, ніж інші коронавіруси. Він швидше проникає в клітину і швидше проникає в нижні дихальні шляхи. І відразу ж викликає запалення легенів, яке більш небезпечно для життя, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".
Якщо говорити про клінічну картину коронавіруса COVID-19, то слід звертати увагу на симптоми.
При гострій респіраторної вірусної інфекції частіше виникає нежить, так званий, риніт. Сильні слизові виділення з носа. В цьому випадку нежиті немає підвищується температура на початку до невеликих чисел 37,5-37,8. Потім виникає температура понад 38 і відразу ж з'являється сухий кашель і за ним слід пневмонія, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".
Фахівець розповів і про необхідні запобіжні заходи.
В першу чергу не треба сіяти паніку. Вірус досить великий, він навіть через елементарну маску тришарову маску, які продаються в аптеках проникає не дуже добре. Друге, він при високих температурах нестійкий у зовнішньому середовищі, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".
Звичайно, основні запобіжні заходи полягають у профілактиці. Тому фахівці нагадують про елементарні дії, які необхідно застосовувати не тільки в пандемічний період, а й щодня. Ретельно мити руки після вулиці, проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення. Що ж стосується людей, які повернулися з подорожей, особливо з країн, де були зафіксовані випадки захворювання коронавірусом, треба вживати такі заходи.
Якщо він був у тій зоні, де є пацієнти, то це ізоляція. Ізоляція - це 14 днів він повинен перебувати вдома, бажано не виходити й не контактувати з оточенням. Якщо у нього з'явилися перші симптоми навіть ГРВІ, з'явилася слабкість, потрібно звернутися в приймальне відділення лікарні. Попередній перегляд сімейного лікаря телефоном, що у нього з'явилися такі-то симптоми, він йому відразу ж повідомить як далі поводитися, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".
Також зазначимо, що Лиманська центральна районна лікарня оснащена усіма необхідними засобами захисту, медикаментами для лікування коронавірусу, а також підготовлені спеціальні палати для ізоляції пацієнтів, хворих на цю інфекцією, якщо вони з'являться. Днями в Україні вже було оголошено карантин, у зв'язку з чим у Визирській об'єднаній територіальній громаді створили оперативний штаб. За результатами першого засідання, учасники визначили першочергові завдання і подальший маршрут дій. Це те, що залежить від влади, але й від населення теж багато залежить.
Саме головне, щоб люди не нагнітали таку паніку. Зараз показують по телевізору, що люди скуповують продукти. Не треба цього робити. Йде стабільний процес боротьби з проблемою. Ми пережили вже пташиний грип, свинячий, ще якійсь. Ми це пройшли. І я думаю, що цей коронавірус, треба дочекатись тепла, настане тепло і він можливо пропаде, - Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова.
У зв'язку з оголошенням карантину, прийнято рішення закрити школи та дитячі садки.
Ми перейшли на дистанційне навчання. Ми ще на минулому карантині відпрацювали таку систему. Продовжується навчальний процес і зараз, я їхав сюди, кожен вчитель сидить над тим матеріалом, який йому потрібно дати й спілкується з дітьми. Зараз в телефонному режимі та в онлайні, доступ в мережі - це дуже зручно, - Олександр Степаненко, директор Любопільського НВК І-ІІ ступенів Визирської сільради.
Тому, ще раз нагадуємо, що нам всім потрібно утримуватися від розповсюдження невірогідної інформації та чуток, не нагнітати паніку і зважено, дотримуючись профілактичних заходів, пройти цей складний період разом.
Авторка: Стелла Дюар.