Архів
Вересень 2022 (31)
Серпень 2022 (59)
Липень 2022 (53)
Червень 2022 (43)
Травень 2022 (61)
Квітень 2022 (141)
ЛАН » Головні події дня » Коронавірус: Лиманський район та Визирська ОТГ готові до протидії епідемії (фото)

Коронавірус: Лиманський район та Визирська ОТГ готові до протидії епідемії (фото)

Коронавірус: Лиманський район та Визирська ОТГ готові до протидії епідемії (фото)

  Коронавірус - це не нове явище, запевняють фахівці. Дане інфекційне захворювання було зафіксовано ще у 1965 році, і зараз воно має близько 40 видів.

12% всіх гострих респіраторних вірусних інфекцій, то, що ми називаємо часто застудою - це коронавірусна інфекція, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".

  За його словами, за останні 20 років коронавірус проявлявся вже у різних змінених формах.

Така інфекція ще була у 2002-2003 роках, так званий, SARS. Це той же самий коронавірус. Він існував тоді і в Китаї, і тоді теж було заражене велика кількість людей, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".

  Потім у 2015 році різновид коронавірусу MERS охопив Південну Корею. Що ж стосується коронавірусу, який спалахнув в Китаї наприкінці грудня минулого року і сьогодні лякає весь світ - це мутований вірус, COVID-19, який має свої особливості.

Захворює людина з-за більшої контагиозности, ніж інші коронавіруси. Він швидше проникає в клітину і швидше проникає в нижні дихальні шляхи. І відразу ж викликає запалення легенів, яке більш небезпечно для життя, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".

Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".  Якщо говорити про клінічну картину коронавіруса COVID-19, то слід звертати увагу на симптоми.

При гострій респіраторної вірусної інфекції частіше виникає нежить, так званий, риніт. Сильні слизові виділення з носа. В цьому випадку нежиті немає підвищується температура на початку до невеликих чисел 37,5-37,8. Потім виникає температура понад 38 і відразу ж з'являється сухий кашель і за ним слід пневмонія, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".

  Фахівець розповів і про необхідні запобіжні заходи.

В першу чергу не треба сіяти паніку. Вірус досить великий, він навіть через елементарну маску тришарову маску, які продаються в аптеках проникає не дуже добре. Друге, він при високих температурах нестійкий у зовнішньому середовищі, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".

  Звичайно, основні запобіжні заходи полягають у профілактиці. Тому фахівці нагадують про елементарні дії, які необхідно застосовувати не тільки в пандемічний період, а й щодня. Ретельно мити руки після вулиці, проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення. Що ж стосується людей, які повернулися з подорожей, особливо з країн, де були зафіксовані випадки захворювання коронавірусом, треба вживати такі заходи.

Якщо він був у тій зоні, де є пацієнти, то це ізоляція. Ізоляція - це 14 днів він повинен перебувати вдома, бажано не виходити й не контактувати з оточенням. Якщо у нього з'явилися перші симптоми навіть ГРВІ, з'явилася слабкість, потрібно звернутися в приймальне відділення лікарні. Попередній перегляд сімейного лікаря телефоном, що у нього з'явилися такі-то симптоми, він йому відразу ж повідомить як далі поводитися, - Віктор Старикович, заступник директора з медичної частини КНП "Лиманська центральна районна лікарня".

  Також зазначимо, що Лиманська центральна районна лікарня оснащена усіма необхідними засобами захисту, медикаментами для лікування коронавірусу, а також підготовлені спеціальні палати для ізоляції пацієнтів, хворих на цю інфекцією, якщо вони з'являться. Днями в Україні вже було оголошено карантин, у зв'язку з чим у Визирській об'єднаній територіальній громаді створили оперативний штаб. За результатами першого засідання, учасники визначили першочергові завдання і подальший маршрут дій. Це те, що залежить від влади, але й від населення теж багато залежить.Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова.

Саме головне, щоб люди не нагнітали таку паніку. Зараз показують по телевізору, що люди скуповують продукти. Не треба цього робити. Йде стабільний процес боротьби з проблемою. Ми пережили вже пташиний грип, свинячий, ще якійсь. Ми це пройшли. І я думаю, що цей коронавірус, треба дочекатись тепла, настане тепло і він можливо пропаде, - Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова.

  У зв'язку з оголошенням карантину, прийнято рішення закрити школи та дитячі садки.Олександр Степаненко, директор Любопільського НВК І-ІІ ступенів Визирської сільради.

Ми перейшли на дистанційне навчання. Ми ще на минулому карантині відпрацювали таку систему. Продовжується навчальний процес і зараз, я їхав сюди, кожен вчитель сидить над тим матеріалом, який йому потрібно дати й спілкується з дітьми. Зараз в телефонному режимі та в онлайні, доступ в мережі - це дуже зручно, - Олександр Степаненко, директор Любопільського НВК І-ІІ ступенів Визирської сільради.

  Тому, ще раз нагадуємо, що нам всім потрібно утримуватися від розповсюдження невірогідної інформації та чуток, не нагнітати паніку і зважено, дотримуючись профілактичних заходів, пройти цей складний період разом.

Авторка: Стелла Дюар.

Друк
Схожі новини:
У Визирській ОТГ підійшло до кінця голосування за проєкти Шкільного громадського бюджету (відео)18:15
26 вер
Соц. захист, виконання бюджету та підготовка до зими: у Визирській сільраді відбулося засідання виконкому (відео)11:47
24 вер
Визирська ОТГ: у селах Визирка та Першотравневе встановлять стаціонарні сповіщувачі на випадок НС (фото)21:53
23 вер
Керівництво Визирської громади проводить профілактичні заходи проти COVID-19 (фото)15:09
23 вер
Визирська ОТГ: у селах Визирка та Першотравневе встановлять стаціонарні сповіщувачі на випадок НС (відео)12:16
22 вер
У Визирській ОТГ провели благодійний захід на підтримку ЗСУ (фото)18:14
21 вер
Керівництво Визирської громади проводить профілактичні заходи проти COVID-19 (відео)13:24
21 вер
«Я маю бути там, де від мене буде найбільша користь», — прикордонник Сергій Дідик14:54
20 вер
Катерина Кушнір: «У воєнний час ми акцентували увагу на підтримці мешканців громади й допомозі ЗСУ» (відео)12:31
20 вер
З початку війни Визирська громада прийняла близько 500 внутрішньо переміщених осіб (фото)11:13
19 вер
У Визирській ОТГ провели благодійний захід на підтримку ЗСУ (відео)10:22
19 вер
Завдяки БФ Олексія Ставніцера газета «Слава хлібороба» продовжує інформувати мешканців Лиманщини (відео)14:49
16 вер
У Дмитрівському старостаті зловмисники незаконно вирубують дерева у лісосмугах (відео)14:18
16 вер
У Визирці проведуть ремонт покриття двох вулиць (фото)15:24
15 вер
Визирська ОТГ: у Дмитрівському будинку культури та старостаті планують облаштувати санвузол (відео)14:09
15 вер
У Визирці проведуть ремонт покриття двох вулиць (відео)22:00
13 вер
З початку війни Визирська громада прийняла близько 500 внутрішньо переміщених осіб (відео)21:33
13 вер
Калинівська гімназія Визирської ОТГ працює в онлайн форматі (відео)21:21
13 вер
Президент Ротарі клубу «Wien-Nordost» Філіп Боцента (відео)11:12
13 вер
Крістіна Коротких: роль «Агенції сталого розвитку Визирської СТГ» в житті громади (відео)23:27
12 вер
Директорці Першотравневого ліцею присвоїли почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (фото)19:30
09 вер
На сесії Визирської сільради депутати вирішували низку нагальних проблем (фото)12:22
09 вер
Директорці Першотравневого ліцею присвоїли почесне звання «Заслужений працівник освіти України» (відео)16:46
08 вер
У ході виконкому Визирської сільради розглянули 13 питань (фото)14:51
07 вер
Визирська ОТГ: у Любополі провели роботи з реконструкції вежі Рожновського (фото)14:26
07 вер
TOP