» » Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)

Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)

Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)

  Журналістські стандарти виключають у роботі представників ЗМІ провокаційні методи, конспіративність і заангажованість.
Село Визирка - центр об’єднаної територіальної громади - найуспішнішої в Одеській області. Досвід формування й функціонування цієї ОТГ визнаний найвдалішим у регіоні, і сюди потягнулися делегації з сусідніх районів та областей для вивчення досвіду. Частими гістьми є в селі й журналісти, котрі висвітлюють життя ОТГ.  Напевно, тому поява іномарки не викликала, скажімо так, підвищеної уваги місцевих жителів. З машини випурхнула миловидна й на вигляд ділова жінка, як з’ясувалося пізніше - журналістка й телеоператор з камерою.

  Гості з Києва розшукали голову ОТГ Валерія Стоілакі, який разом із групою ентузіастів висаджував гай на місці майбутнього парку. З місця, як то кажуть, у кар’єр тележурналісти взялися до роботи - тикнули мікрофон і почали вимагати (саме вимагати), щоб Валерій Володимирович розповів про події 15-літньої давності, пов’язані з виділенням земельної ділянки одному з підприємств.
  Спроби Валерія Стоілакі пояснити, що він 15 років тому проживав в іншому селі й не володіє в повному обсязі інформацією, якою його просили поділитися, журналістами зустрічалися в багнети - мовляв, посадовець категорично відмовляється спілкуватися з пресою. А коли начальник ЖКГ Вадим Рошка, який був присутній при бесіді, попросив журналістів відрекомендуватися, пред’явити документи, редакційне завдання на відрядження, а також сформулювати запитання більш конкретно й бажано в письмовій формі для підготовки аргументованої, документальної відповіді, почув ті самі слова: "Ви не бажаєте спілкуватися із пресою й займаєтеся відмовками".  Природно, голова ОТГ відмовився спілкуватися з телевізійниками й заявив, що заперечує проти телезнімання його особисто. Потім він пішов у свій робочий кабінет, а за ним задріботала журналістка з мікрофоном і оператор, примовляючи: "Чому Ви відмовляєтеся від контактів із пресою". Так і знімали спину керівника громади, котрий прямував до кабінету.  Зазнавши невдачі, тележурналісти прийнялися за відеознімання села. Очевидці розповідають, що знімали вони переважно не найдоглянутіші будинки й інші недоліки.  Так і поїхали з Визирки київські журналісти, залишившись у ролі інкогніто, немов на них шапка-невидимка.
  Відомо, що журналістські стандарти виключають у роботі представників ЗМІ провокаційні методи, конспіративність і заангажованість.          Шкода, що ці азбучні істини не знають або свідомо порушують "журналісти" телеканалу.

Автор: В'ячеслав Воронков.

Коментар юриста:

Сергій Демський, заслужений юрист України

  Відповідно до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" журналістом визнається творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов’язки в засобі масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) відповідно до професійних назв посад (роботи) журналіста, які зазначаються в державному класифікаторі професій України. Отже, щонайменше для реалізації своїх прав як журналіста людина, котра себе позиціонує як журналіст, повинна була б показати особі, до якої вона звертається, своє редакційне посвідчення. Крім цього, ч. 4 ст. 15 цього ж закону встановлено, що засоби масової інформації зобов’язані забезпечувати відряджених журналістів та інших працівників належними документами, знаковими, сигнальними та іншими засобами позначення особи представника преси. Оскільки таких атрибутів особи, які називали себе журналістами телеканалу, не мали, ставитися до них треба як до звичайних людей, які не мають спеціальних повноважень, що і зробив голова ОТГ.
  Стаття 25 Закону України "Про інформацію" визначає право журналіста безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкритих заходів, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими та службовими особами. Зверніть увагу, саме журналіст має зазначені вище права, тобто людина, яка пред’явила посвідчення журналіста, чим довела, що саме вона є такою особою.
  Не варто забувати й те, що будь-яка особа, в тому числі й журналіст, має право на отримання публічної інформації. Для цього "журналістам", які намагалися взяти інтерв’ю у голови ОТГ, необхідно було діяти в порядку, визначеному відповідним законом, тобто звернутися з відповідним письмовим запитом.

  За матеріалами газети "Голос України" №55 (7312) від 24.03.2020 року.

Друк
Схожі новини:
У Доброславі проводять благоустрій останньої частини парку Слави та дезінфікують територію селища (фото)12:00
04 кві
Група терміналів ТІС вже перерахувала в національний фонд боротьби з коронавірусом майже 33 млн грн11:00
04 кві
У Крижанівській сільраді волонтери розносять продуктові замовлення соціально незахищеним верствам населення (фото)10:00
04 кві
Жителі Визирської ОТГ, у разі потреби, можуть дистанційно звернутися за допомогою до депутатів та волонтерів (фото)17:06
03 кві
Лиманський район: представники ринків та магазинів дотримуються усіх епідемічних норм (фото)15:28
03 кві
У період карантину співробітники ТІСу захищені згідно з усіма вимогами13:16
03 кві
Наталія Сивак: "Маючи такий бюджет, ми маємо і велику відповідальність"12:00
03 кві
ЄС допоможе Україні у боротьбі проти коронавірусу11:00
03 кві
Микола Голубятников: вантажі, що прямують до України, цілком безпечні10:00
03 кві
У Визирці почали обприскувати вулиці дезінфекційним розчином (фото)14:25
02 кві
Кабмін посилив карантинні заходи13:15
02 кві
Визирська амбулаторія отримала транспорт для виїзду до пацієнтів (фото)12:56
02 кві
Тетяна Чіфліклій: у Лиманському районі є місця, куди лікарі швидкої можуть дістатися тільки пішки12:00
02 кві
Пакет антикризових заходів. Що підтримала Верховна Рада?11:00
02 кві
Сичавська сільрада знову звернулася з проханням по допомогу до ТІСу (фото)10:00
02 кві
ЦГЗ пояснює, як довго живе COVID-1915:30
01 кві
За результатами галузевого рейтингу ТІС вийшов в лідери за двома номінаціями15:00
01 кві
У с. Кошари Лиманського району встановлено КПП (фото)13:56
01 кві
Змінено роботу гарячої лінії Красносільської сільської ради13:00
01 кві
Визирська ОТГ: жителі села Порт та Визирка отримали продукти першої необхідності від "Команди розвитку" (фото)12:00
01 кві
У селі Першотравневе Визирської сільради підтримують найбільш незахищені версти населення (фото)11:00
01 кві
У Любополі служба порятунку та інші відомства продовжують нагадувати жителям про небезпеку COVID-19 (фото)10:00
01 кві
Лиманський район: 91-а бригада екстреної меддопомоги оснащена апаратом ШВЛ та кисневим балоном (фото)14:00
31 бер
МОЗ закликає українців повідомляти про випадки відмов від тестів на COVID-1913:00
31 бер
ТІС: термінал Neptune подолав позначку перевалки 3 млн тонн12:00
31 бер
TOP