» » Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)

Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)

Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)

  Журналістські стандарти виключають у роботі представників ЗМІ провокаційні методи, конспіративність і заангажованість.
Село Визирка - центр об’єднаної територіальної громади - найуспішнішої в Одеській області. Досвід формування й функціонування цієї ОТГ визнаний найвдалішим у регіоні, і сюди потягнулися делегації з сусідніх районів та областей для вивчення досвіду. Частими гістьми є в селі й журналісти, котрі висвітлюють життя ОТГ.  Напевно, тому поява іномарки не викликала, скажімо так, підвищеної уваги місцевих жителів. З машини випурхнула миловидна й на вигляд ділова жінка, як з’ясувалося пізніше - журналістка й телеоператор з камерою.

  Гості з Києва розшукали голову ОТГ Валерія Стоілакі, який разом із групою ентузіастів висаджував гай на місці майбутнього парку. З місця, як то кажуть, у кар’єр тележурналісти взялися до роботи - тикнули мікрофон і почали вимагати (саме вимагати), щоб Валерій Володимирович розповів про події 15-літньої давності, пов’язані з виділенням земельної ділянки одному з підприємств.
  Спроби Валерія Стоілакі пояснити, що він 15 років тому проживав в іншому селі й не володіє в повному обсязі інформацією, якою його просили поділитися, журналістами зустрічалися в багнети - мовляв, посадовець категорично відмовляється спілкуватися з пресою. А коли начальник ЖКГ Вадим Рошка, який був присутній при бесіді, попросив журналістів відрекомендуватися, пред’явити документи, редакційне завдання на відрядження, а також сформулювати запитання більш конкретно й бажано в письмовій формі для підготовки аргументованої, документальної відповіді, почув ті самі слова: "Ви не бажаєте спілкуватися із пресою й займаєтеся відмовками".  Природно, голова ОТГ відмовився спілкуватися з телевізійниками й заявив, що заперечує проти телезнімання його особисто. Потім він пішов у свій робочий кабінет, а за ним задріботала журналістка з мікрофоном і оператор, примовляючи: "Чому Ви відмовляєтеся від контактів із пресою". Так і знімали спину керівника громади, котрий прямував до кабінету.  Зазнавши невдачі, тележурналісти прийнялися за відеознімання села. Очевидці розповідають, що знімали вони переважно не найдоглянутіші будинки й інші недоліки.  Так і поїхали з Визирки київські журналісти, залишившись у ролі інкогніто, немов на них шапка-невидимка.
  Відомо, що журналістські стандарти виключають у роботі представників ЗМІ провокаційні методи, конспіративність і заангажованість.          Шкода, що ці азбучні істини не знають або свідомо порушують "журналісти" телеканалу.

Автор: В'ячеслав Воронков.

Коментар юриста:

Сергій Демський, заслужений юрист України

  Відповідно до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" журналістом визнається творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов’язки в засобі масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) відповідно до професійних назв посад (роботи) журналіста, які зазначаються в державному класифікаторі професій України. Отже, щонайменше для реалізації своїх прав як журналіста людина, котра себе позиціонує як журналіст, повинна була б показати особі, до якої вона звертається, своє редакційне посвідчення. Крім цього, ч. 4 ст. 15 цього ж закону встановлено, що засоби масової інформації зобов’язані забезпечувати відряджених журналістів та інших працівників належними документами, знаковими, сигнальними та іншими засобами позначення особи представника преси. Оскільки таких атрибутів особи, які називали себе журналістами телеканалу, не мали, ставитися до них треба як до звичайних людей, які не мають спеціальних повноважень, що і зробив голова ОТГ.
  Стаття 25 Закону України "Про інформацію" визначає право журналіста безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкритих заходів, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими та службовими особами. Зверніть увагу, саме журналіст має зазначені вище права, тобто людина, яка пред’явила посвідчення журналіста, чим довела, що саме вона є такою особою.
  Не варто забувати й те, що будь-яка особа, в тому числі й журналіст, має право на отримання публічної інформації. Для цього "журналістам", які намагалися взяти інтерв’ю у голови ОТГ, необхідно було діяти в порядку, визначеному відповідним законом, тобто звернутися з відповідним письмовим запитом.

  За матеріалами газети "Голос України" №55 (7312) від 24.03.2020 року.

Друк
Схожі новини:
Позачергова сесія в Визирці розглянула низку фінансових питань (фото)12:00
11 лип
Світлана Дідоводюк: «Бути членом «Команди розвитку» почесно»10:00
11 лип
Керівництво Визирської сільради привітало Олену Козьміну з днем народження (фото)17:18
10 лип
Депутати Визирської сільради вирішили направити до Дмитрівської школи понад 1 млн грн (фото)15:14
10 лип
Володимир Татаревський: «Порти витягнуть економіку України»14:30
10 лип
Усі перевірені об’єкти Визирської ОТГ відповідають нормам (фото)14:00
10 лип
Земля – народу?13:11
10 лип
Якщо руки звикли до праці, вона буде до старості в радість11:00
10 лип
Єдина проблема проведення ЗНО в Першотравневому - спека (фото)10:13
10 лип
Визирська ОТГ: у Любополі визначили переможців конкурсу до свята Івана Купала (фото)14:47
09 лип
У Визирці ліквідували наслідки негоди (фото)14:00
09 лип
Співзасновник ТІС має намір переформатувати Impact Hub Odessa13:03
09 лип
Предмети інтер'єру вже чекають свого місця в садибі Курісів (фото)12:41
09 лип
САД виступає замовником будівництва траси з ОМТП до М-2811:00
09 лип
У Визирській ОТГ створюють Мистецьку школу (фото)10:00
09 лип
Доброславців в четвер забезпечуватимуть водою з цистерн09:16
09 лип
Пішоходам Вапнярки стало безпечніше перетинати проїжджу частину15:00
08 лип
Лиманська райрада провела термінову позачергову сесію (фото)14:06
08 лип
Рятувальники провели рейд берегом Тилігулу (фото)13:35
08 лип
У Визирському дитсадку до адаптивного карантину знайшли креативний підхід (фото)12:00
08 лип
На ТІСі планується використання альтернативної енергії11:00
08 лип
Маєток Курісів відобразить історію нашого краю з античних часів10:00
08 лип
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
TOP