» » Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)

Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)

Визирка: парламентська газета розповіла про заїжджих "професіоналів" - телевізійників (фото)

  Журналістські стандарти виключають у роботі представників ЗМІ провокаційні методи, конспіративність і заангажованість.
Село Визирка - центр об’єднаної територіальної громади - найуспішнішої в Одеській області. Досвід формування й функціонування цієї ОТГ визнаний найвдалішим у регіоні, і сюди потягнулися делегації з сусідніх районів та областей для вивчення досвіду. Частими гістьми є в селі й журналісти, котрі висвітлюють життя ОТГ.  Напевно, тому поява іномарки не викликала, скажімо так, підвищеної уваги місцевих жителів. З машини випурхнула миловидна й на вигляд ділова жінка, як з’ясувалося пізніше - журналістка й телеоператор з камерою.

  Гості з Києва розшукали голову ОТГ Валерія Стоілакі, який разом із групою ентузіастів висаджував гай на місці майбутнього парку. З місця, як то кажуть, у кар’єр тележурналісти взялися до роботи - тикнули мікрофон і почали вимагати (саме вимагати), щоб Валерій Володимирович розповів про події 15-літньої давності, пов’язані з виділенням земельної ділянки одному з підприємств.
  Спроби Валерія Стоілакі пояснити, що він 15 років тому проживав в іншому селі й не володіє в повному обсязі інформацією, якою його просили поділитися, журналістами зустрічалися в багнети - мовляв, посадовець категорично відмовляється спілкуватися з пресою. А коли начальник ЖКГ Вадим Рошка, який був присутній при бесіді, попросив журналістів відрекомендуватися, пред’явити документи, редакційне завдання на відрядження, а також сформулювати запитання більш конкретно й бажано в письмовій формі для підготовки аргументованої, документальної відповіді, почув ті самі слова: "Ви не бажаєте спілкуватися із пресою й займаєтеся відмовками".  Природно, голова ОТГ відмовився спілкуватися з телевізійниками й заявив, що заперечує проти телезнімання його особисто. Потім він пішов у свій робочий кабінет, а за ним задріботала журналістка з мікрофоном і оператор, примовляючи: "Чому Ви відмовляєтеся від контактів із пресою". Так і знімали спину керівника громади, котрий прямував до кабінету.  Зазнавши невдачі, тележурналісти прийнялися за відеознімання села. Очевидці розповідають, що знімали вони переважно не найдоглянутіші будинки й інші недоліки.  Так і поїхали з Визирки київські журналісти, залишившись у ролі інкогніто, немов на них шапка-невидимка.
  Відомо, що журналістські стандарти виключають у роботі представників ЗМІ провокаційні методи, конспіративність і заангажованість.          Шкода, що ці азбучні істини не знають або свідомо порушують "журналісти" телеканалу.

Автор: В'ячеслав Воронков.

Коментар юриста:

Сергій Демський, заслужений юрист України

  Відповідно до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" журналістом визнається творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов’язки в засобі масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) відповідно до професійних назв посад (роботи) журналіста, які зазначаються в державному класифікаторі професій України. Отже, щонайменше для реалізації своїх прав як журналіста людина, котра себе позиціонує як журналіст, повинна була б показати особі, до якої вона звертається, своє редакційне посвідчення. Крім цього, ч. 4 ст. 15 цього ж закону встановлено, що засоби масової інформації зобов’язані забезпечувати відряджених журналістів та інших працівників належними документами, знаковими, сигнальними та іншими засобами позначення особи представника преси. Оскільки таких атрибутів особи, які називали себе журналістами телеканалу, не мали, ставитися до них треба як до звичайних людей, які не мають спеціальних повноважень, що і зробив голова ОТГ.
  Стаття 25 Закону України "Про інформацію" визначає право журналіста безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкритих заходів, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими та службовими особами. Зверніть увагу, саме журналіст має зазначені вище права, тобто людина, яка пред’явила посвідчення журналіста, чим довела, що саме вона є такою особою.
  Не варто забувати й те, що будь-яка особа, в тому числі й журналіст, має право на отримання публічної інформації. Для цього "журналістам", які намагалися взяти інтерв’ю у голови ОТГ, необхідно було діяти в порядку, визначеному відповідним законом, тобто звернутися з відповідним письмовим запитом.

  За матеріалами газети "Голос України" №55 (7312) від 24.03.2020 року.

Друк
Схожі новини:
Лиманщина: Чумацький шлях — від минувшини до сьогодення17:24
22 вер
Олег Кутателадзе: «Ми почали з одного невеликого термінала і перейшли в іпостась транспортного вузла» (відео)16:36
22 вер
У Кінному відновили об’єкти доброустрою (фото)16:17
22 вер
Проведена інспекція ходу ремонтних робіт в освітніх закладах Доброслава (фото)15:19
22 вер
Імпорт замінили на експорт. Етапи становлення ТІС12:44
22 вер
Дмитрівський НВК поки залишається без даху (фото)12:18
22 вер
Калинівська сільрада у вирішенні проблеми доріг сподівається на допомогу Визирської ОТГ10:44
22 вер
Відбулась позачергова 45-а сесія районної ради (фото)16:30
21 вер
Олег Кутателадзе балотувався до облради заради розвитку Визирської ОТГ та порятунку Тилігульського лиману16:22
21 вер
Як починався ТІС. Цікаві факти з історії найбільшого морського транспортного вузла України15:30
21 вер
Дмитрівські школярі зможуть грати на перервах у теніс (відео)14:30
21 вер
Визирська ОТГ: «Джерело» з Першотравневого відмічає 18-ліття (відео)13:30
21 вер
Із занедбаної балки в парковий ансамбль Визирки (відео)12:42
21 вер
У Першотравневому привели до ладу майданчик біля футбольного стадіону (фото)12:17
21 вер
На чемпіонаті Одеської області доброславські боксери завоювали 19 нагород (фото)11:32
21 вер
Затверджено протиепідемічні заходи під час проведення виборів10:28
21 вер
Від Одеської ОДА очікують кошти на спасіння Куяльнику (фото)15:05
19 вер
Фотовиставка Ігоря Ландера відкрилася в Одеському літературному музеї (фото)14:30
19 вер
В частині Лиманського району відключать водопостачання13:44
19 вер
Як Krupp AG допомогли ТІСу13:37
19 вер
Місцеві вибори на новій територіальній основі — найважливіші для кожного жителя громади (відео)14:00
18 вер
Рятівників Лиманського району привітали з професійним святом (фото)13:12
18 вер
ТІС отримав три нагороди Національного морського рейтингу12:00
18 вер
Після об'єднання у Визирську ОТГ Першотравневе зазнало суттєвих змін (відео)11:40
18 вер
На будівництво дороги Одеса-Южне з під'їздами до Одеського порту виділять понад 2 млрд грн11:00
18 вер
TOP