» » Коронавірус: медики дають поради, як діяти, телефонуючи у швидку (фото)

Коронавірус: медики дають поради, як діяти, телефонуючи у швидку (фото)

Коронавірус: медики дають поради, як діяти, телефонуючи у швидку (фото)

  Занепокоєння, пов'язане з коронавірусом, топова тема більшості звернень жителів до швидкої допомоги, й це зрозуміло. Щоденна інформація про наслідки пандемії у світі сіє панічні настрої й в Україні, що ніяк не сприяє тверезій оцінці ситуації. Завзяті курці або алергіки раптом згадали, що кашляють та запанікували, а не коронавірус це? Тому вже на етапі прийняття дзвінка у 103 кожному, хто зателефонував, треба лаконічно відповідати на питання чергового.Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Якщо ви побували за кордоном або контактували з людиною, якої було поставлено діагноз - коронавірус, особливо якщо у вас температура понад 38 градусів, є сухий кашель, ускладнене дихання, ці симптоми приховувати від диспетчера не потрібно. У диспетчера є вказівка, які питання ставити. Сьогодні на кожній підстанції є бригада, яка оснащена засобами індивідуального захисту, обладнанням, ліками для надання допомоги таким пацієнтам. Від того як буде сформульована відповідь диспетчеру, залежить приїде та чи інша бригада, - Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Важливо пам'ятати, що лікарі екстреної медичної допомоги не роблять експрес-тести на коронавірус COVID-19. Необхідність такого тесту визначають сімейні лікарі. Тому не потрібно викликати бригаду лікарів тільки для того, щоб пройти тест. Бригада швидкої допомоги надає екстрену допомогу пацієнтові та при певних симптомах госпіталізує його.

Знову ж таки, я прошу не відмовлятися від госпіталізації, тому що будуть прийматися жорсткі заходи, включно до виклику співробітників поліції, таких пацієнтів буде госпіталізовано. Поодинокі випадки виявлення, за розпорядженням департаменту медицини Одеської області, поки госпіталізуватимуться до інфекційної лікарні міста Одеса. Це жителі міста Южне та прилеглих сіл в радіусі 30 кілометрової зони, яку ми обслуговуємо. У разі масового спалаху захворювання, пацієнти будуть госпіталізовані до лікарні Доброслава, - Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Вагітні жінки при підозрі на коронавірус госпіталізуватимуться в обласний пологовий будинок. Там є апарати штучної вентиляції легенів та окремі бокси, де такій пацієнтці буде надана належна допомога. 91 бригада екстреної медичної допомоги має все необхідне, щоб допомогти пацієнту з тривожними симптомами, які може провокувати коронавірус COVID-19.Анастасія Турубара, лікарка невідкладних станів 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Є переносний кисень. Ми ним користуємося безпосередньо на викликах, та є стаціонарний балон з киснем, коли ми веземо пацієнта до лікарні. Є тут й апарат штучної вентиляції легенів. Його можна застосовувати для людей різного віку та ваги, - Анастасія Турубара, лікарка невідкладних станів 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Забезпечена бригада й засобами індивідуального захисту, розповідає лікар.

  Однак, не коронавірусом єдиним страждає людина. Є багато інших захворювань, які вимагають надання екстреної медичної допомоги та госпіталізації, тому служба 103 продовжує працювати в штатному режимі.

Усі пневмонії, ускладнені бронхіти, вірусні інфекції, як госпіталізувалися, так й госпіталізуються. Жителів міста Южне, веземо до їх лікарні, жителів Лиманського району веземо у Доброслав, - Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Вона зазначила, що при перших симптомах хвороби так само необхідно відразу звертатися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням. Найчастіше клієнтами медицини катастроф стають люди з запущеними захворюваннями, які вчасно не отримали первинну медичну допомогу.

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
Схожі новини:
Оксана Третякова: "Я знаю, що звернувшись до "Команди розвитку" можна отримати будь-яку допомогу"16:00
26 тра
У Фонтанці ремонтують дорогу та дитячі майданчики (фото)14:50
26 тра
Петрівський аграрний коледж проведе День відкритих дверей (фото)14:22
26 тра
Королева стафіровки. Олена Константинова, фахівець з організації та проведення стафірувальних робіт13:11
26 тра
Вночі як вдень: у Зорі Труда вулиці освітлюють сучасні LED-лампи (фото)12:35
26 тра
Дитячі садочки в Лиманському районі запрацюють з 1 червня12:10
26 тра
Андрій Ставніцер: "Частка Maersk в загальному контейнерному вантажообігу України з 2018 року зросла на 40%"11:46
26 тра
Карантин змінив звичний погляд людей на життя не лише у містах, але й на околицях (фото)16:37
25 тра
Через небувалу посуху в аграріїв Визирської громади загинула майже третина врожаю (фото)16:26
25 тра
Медики Лиманського району проходять обов’язкове тестування на COVID-1916:17
25 тра
У Визирській ОТГ буде школа мистецтв, служба у справах дітей та одразу два ЦНАПи (фото)14:50
25 тра
Оксана Третякова: "Об’єднання з Визирською ОТГ збереже наше село"13:48
25 тра
Станом на 1 березня заборгованість з виплат заробітної плати у Лиманському районі відсутня: Управління статистики12:12
25 тра
Відключення електропостачання у селі Красносілка16:25
23 тра
Першотравневе: спортивний клуб "Бушинкан" відновив свої заняття на місцевому стадіоні (фото)15:56
23 тра
Децентралізація: Визирська ОТГ збереже інфраструктуру Кордонської сільради (фото)15:26
23 тра
Соціальний проєкт на 30 тис. гривень. У Доброславі оголосили конкурс молодіжних соціальних проєктів11:00
23 тра
День вишиванки: роботи майстринь, які надихають зайнятися народним, але дуже сучасним видом творчості (фото)18:16
22 тра
Маршрутне сполучення Доброслав - Одеса відновлено18:10
22 тра
Загальна сума ймовірних втрат посівів від засухи складає понад 320 млн грн (фото)16:57
22 тра
Оксана Третякова: "Канал лиман-море врятував Тилігул"15:26
22 тра
Пацієнт може сам обрати лікаря. Головна умова вибору - контракт лікарні з НСЗУ (фото)13:33
22 тра
Через необережну поведінку з вогнем ландшафтні пожежі влітку вимірюють гектарами (фото)12:57
22 тра
Розпочато ремонт спортивно-оздоровчого комплексу у Доброславі (фото)12:21
22 тра
У Красносільській ОТГ питання соціального захисту вирішують у скорочені строки, завдяки програмі "Соціальна громада” (фото)10:47
22 тра
TOP