» » Коронавірус: медики дають поради, як діяти, телефонуючи у швидку (фото)

Коронавірус: медики дають поради, як діяти, телефонуючи у швидку (фото)

Коронавірус: медики дають поради, як діяти, телефонуючи у швидку (фото)

  Занепокоєння, пов'язане з коронавірусом, топова тема більшості звернень жителів до швидкої допомоги, й це зрозуміло. Щоденна інформація про наслідки пандемії у світі сіє панічні настрої й в Україні, що ніяк не сприяє тверезій оцінці ситуації. Завзяті курці або алергіки раптом згадали, що кашляють та запанікували, а не коронавірус це? Тому вже на етапі прийняття дзвінка у 103 кожному, хто зателефонував, треба лаконічно відповідати на питання чергового.Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Якщо ви побували за кордоном або контактували з людиною, якої було поставлено діагноз - коронавірус, особливо якщо у вас температура понад 38 градусів, є сухий кашель, ускладнене дихання, ці симптоми приховувати від диспетчера не потрібно. У диспетчера є вказівка, які питання ставити. Сьогодні на кожній підстанції є бригада, яка оснащена засобами індивідуального захисту, обладнанням, ліками для надання допомоги таким пацієнтам. Від того як буде сформульована відповідь диспетчеру, залежить приїде та чи інша бригада, - Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Важливо пам'ятати, що лікарі екстреної медичної допомоги не роблять експрес-тести на коронавірус COVID-19. Необхідність такого тесту визначають сімейні лікарі. Тому не потрібно викликати бригаду лікарів тільки для того, щоб пройти тест. Бригада швидкої допомоги надає екстрену допомогу пацієнтові та при певних симптомах госпіталізує його.

Знову ж таки, я прошу не відмовлятися від госпіталізації, тому що будуть прийматися жорсткі заходи, включно до виклику співробітників поліції, таких пацієнтів буде госпіталізовано. Поодинокі випадки виявлення, за розпорядженням департаменту медицини Одеської області, поки госпіталізуватимуться до інфекційної лікарні міста Одеса. Це жителі міста Южне та прилеглих сіл в радіусі 30 кілометрової зони, яку ми обслуговуємо. У разі масового спалаху захворювання, пацієнти будуть госпіталізовані до лікарні Доброслава, - Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Вагітні жінки при підозрі на коронавірус госпіталізуватимуться в обласний пологовий будинок. Там є апарати штучної вентиляції легенів та окремі бокси, де такій пацієнтці буде надана належна допомога. 91 бригада екстреної медичної допомоги має все необхідне, щоб допомогти пацієнту з тривожними симптомами, які може провокувати коронавірус COVID-19.Анастасія Турубара, лікарка невідкладних станів 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Є переносний кисень. Ми ним користуємося безпосередньо на викликах, та є стаціонарний балон з киснем, коли ми веземо пацієнта до лікарні. Є тут й апарат штучної вентиляції легенів. Його можна застосовувати для людей різного віку та ваги, - Анастасія Турубара, лікарка невідкладних станів 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Забезпечена бригада й засобами індивідуального захисту, розповідає лікар.

  Однак, не коронавірусом єдиним страждає людина. Є багато інших захворювань, які вимагають надання екстреної медичної допомоги та госпіталізації, тому служба 103 продовжує працювати в штатному режимі.

Усі пневмонії, ускладнені бронхіти, вірусні інфекції, як госпіталізувалися, так й госпіталізуються. Жителів міста Южне, веземо до їх лікарні, жителів Лиманського району веземо у Доброслав, - Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

  Вона зазначила, що при перших симптомах хвороби так само необхідно відразу звертатися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням. Найчастіше клієнтами медицини катастроф стають люди з запущеними захворюваннями, які вчасно не отримали первинну медичну допомогу.

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
Схожі новини:
Олег Кутателадзе: «Місто тоді забрало собі всю промислову зону, а села залишилися ні з чим»16:23
23 вер
Мешканка Першотравневого стала героїнею соціального ролика (фото)15:33
23 вер
У «БуфеТІСі» пропонують ТІСбургер (фото)15:19
23 вер
Стратегія розвитку Визирської ОТГ враховує потреби сіл, що приєднаються14:30
23 вер
Депутати Лиманщини на сесії обговорили підготовку до виборів та скоригували бюджет  (фото)14:01
23 вер
Ремонт даху у Дмитрівській школі досі не розпочато (відео)13:30
23 вер
Колектив Першотравневого НВК долучився до Всесвітнього дня прибирання (фото)13:16
23 вер
Депутати Лиманщини на сесії обговорили підготовку до виборів (відео)12:30
23 вер
Нагальною проблемою для села Ранжеве залишається реконструкція електромереж (відео)11:24
23 вер
Лиманщина: Чумацький шлях — від минувшини до сьогодення17:24
22 вер
Олег Кутателадзе: «Ми почали з одного невеликого терміналу, з часом ставши найбільшим транспортним вузлом України» (відео)16:36
22 вер
У Кінному відновили об’єкти доброустрою (фото)16:17
22 вер
Проведена інспекція ходу ремонтних робіт в освітніх закладах Доброслава (фото)15:19
22 вер
Імпорт замінили на експорт. Етапи становлення ТІС12:44
22 вер
Дмитрівський НВК поки залишається без даху (фото)12:18
22 вер
Калинівська сільрада у вирішенні проблеми доріг сподівається на допомогу Визирської ОТГ10:44
22 вер
Відбулась позачергова 45-а сесія районної ради (фото)16:30
21 вер
Олег Кутателадзе балотувався до облради заради розвитку Визирської ОТГ та порятунку Тилігульського лиману16:22
21 вер
Як починався ТІС. Цікаві факти з історії найбільшого морського транспортного вузла України15:30
21 вер
Дмитрівські школярі зможуть грати на перервах у теніс (відео)14:30
21 вер
Визирська ОТГ: «Джерело» з Першотравневого відмічає 18-ліття (відео)13:30
21 вер
Із занедбаної балки в парковий ансамбль Визирки (відео)12:42
21 вер
У Першотравневому привели до ладу майданчик біля футбольного стадіону (фото)12:17
21 вер
На чемпіонаті Одеської області доброславські боксери завоювали 19 нагород (фото)11:32
21 вер
Затверджено протиепідемічні заходи під час проведення виборів10:28
21 вер
TOP