Занепокоєння, пов'язане з коронавірусом, топова тема більшості звернень жителів до швидкої допомоги, й це зрозуміло. Щоденна інформація про наслідки пандемії у світі сіє панічні настрої й в Україні, що ніяк не сприяє тверезій оцінці ситуації. Завзяті курці або алергіки раптом згадали, що кашляють та запанікували, а не коронавірус це? Тому вже на етапі прийняття дзвінка у 103 кожному, хто зателефонував, треба лаконічно відповідати на питання чергового.
Якщо ви побували за кордоном або контактували з людиною, якої було поставлено діагноз - коронавірус, особливо якщо у вас температура понад 38 градусів, є сухий кашель, ускладнене дихання, ці симптоми приховувати від диспетчера не потрібно. У диспетчера є вказівка, які питання ставити. Сьогодні на кожній підстанції є бригада, яка оснащена засобами індивідуального захисту, обладнанням, ліками для надання допомоги таким пацієнтам. Від того як буде сформульована відповідь диспетчеру, залежить приїде та чи інша бригада, - Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Важливо пам'ятати, що лікарі екстреної медичної допомоги не роблять експрес-тести на коронавірус COVID-19. Необхідність такого тесту визначають сімейні лікарі. Тому не потрібно викликати бригаду лікарів тільки для того, щоб пройти тест. Бригада швидкої допомоги надає екстрену допомогу пацієнтові та при певних симптомах госпіталізує його.
Знову ж таки, я прошу не відмовлятися від госпіталізації, тому що будуть прийматися жорсткі заходи, включно до виклику співробітників поліції, таких пацієнтів буде госпіталізовано. Поодинокі випадки виявлення, за розпорядженням департаменту медицини Одеської області, поки госпіталізуватимуться до інфекційної лікарні міста Одеса. Це жителі міста Южне та прилеглих сіл в радіусі 30 кілометрової зони, яку ми обслуговуємо. У разі масового спалаху захворювання, пацієнти будуть госпіталізовані до лікарні Доброслава, - Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Вагітні жінки при підозрі на коронавірус госпіталізуватимуться в обласний пологовий будинок. Там є апарати штучної вентиляції легенів та окремі бокси, де такій пацієнтці буде надана належна допомога. 91 бригада екстреної медичної допомоги має все необхідне, щоб допомогти пацієнту з тривожними симптомами, які може провокувати коронавірус COVID-19.
Є переносний кисень. Ми ним користуємося безпосередньо на викликах, та є стаціонарний балон з киснем, коли ми веземо пацієнта до лікарні. Є тут й апарат штучної вентиляції легенів. Його можна застосовувати для людей різного віку та ваги, - Анастасія Турубара, лікарка невідкладних станів 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Забезпечена бригада й засобами індивідуального захисту, розповідає лікар.
Однак, не коронавірусом єдиним страждає людина. Є багато інших захворювань, які вимагають надання екстреної медичної допомоги та госпіталізації, тому служба 103 продовжує працювати в штатному режимі.
Усі пневмонії, ускладнені бронхіти, вірусні інфекції, як госпіталізувалися, так й госпіталізуються. Жителів міста Южне, веземо до їх лікарні, жителів Лиманського району веземо у Доброслав, - Тетяна Чіфліклій, завідувачка 9-ї підстанції Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Вона зазначила, що при перших симптомах хвороби так само необхідно відразу звертатися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням. Найчастіше клієнтами медицини катастроф стають люди з запущеними захворюваннями, які вчасно не отримали первинну медичну допомогу.
Авторка: Катерина Гончар.