Поки діти на карантині, навчальний процес у Визирській об’єднаній громаді проводять дистанційно. Наприклад, у Першотравневому навчально-виховному комплексі кожен вчитель обрав свій спосіб донесення шкільної програми.
Для себе я обрала найкраще спілкування - це через Viber. Чому? Тому що я знаю, що всі 100% моїх батьків користуються цим месенджером. І через нього, я відправляю завдання, які нам потрібно опрацювати в цей день за розкладом. Увесь матеріал, який потрібно подати дітям, я розбиваю на невеличкі фрагменти, записую свій відеокоментар і відправляю його, - Оксана Замосянчук, вчителька початкових класів Першотравневого НВК.
Дуже важливо в такому навчанні отримувати зворотний зв'язок, підкреслює вчителька. Тому що потрібно не тільки пояснити нову тему, а й побачити, що всі діти її зрозуміли.
Я прошу фотографію із виконаним завданням - фото зошита - і під кожним фото я пишу свій коментар. Я підписую, чи завдання виконане правильно. Або вказую де є помилка, або даю якийсь коментар, як краще було зробити це завдання, - Оксана Замосянчук, вчитель початкових класів Першотравневого НВК.
Є у вчителів Першотравневого навчально-виховного комплексу й інша форма спілкування - у вигляді відеоконференції. Таким чином під час заняття усі діти можуть бачити не тільки вчителя, а й одне одного. У малюків такий вид навчання спочатку викликав шквал емоцій.
Тому першу нашу зустріч ми урок не проводили, ми просто випустили всі ці емоції, ми поспілкувались і домовилися про правила поведінки, що це такий же самий урок, хоч і в онлайн режимі. Зараз ми працюємо за підручником, я їм пояснюю, ставлю питання, вони відповідають. Все так само, як і на уроці, тільки що в онлайн режимі, - Тетяна Зволинська, вчителька початкових класів Першотравневого НВК.
А ось домашнє завдання учні виконують в програмі для Розумників, що дуже зручно для вчителя, який завдяки онлайн журналу може побачити, скільки завдань зробила дитина, які труднощі виникали, і скільки їй ще залишилось зробити. За словами Тетяни Зволинської дітям дуже сподобалось таке спілкування, тому вона вирішила зробити ще й онлайн-клуб, в якому вони будуть зустрічатися під час канікул. Що стосується старшокласників - їх заняття проходять не менш цікаво.
Мені дуже подобається невимушена атмосфера, тому що діти, коли працюють з дому, особливо якщо це перша сесія об 11 ранку, дехто ще не зовсім прокинувся і може знаходитися під ковдрою, я бачу, що вже друга - третя сесія проходить у більшості дітей з чаєм, з печивом. І я вважаю, що це абсолютно нормально, тому що це теж дає дітям відчувати впевненість в тому, що все добре, - Олеся Калюжна, вчителька англійської мови Першотравневого НВК.
У Любопільському НВК обрали інші ресурси зв’язку з дітьми. Тут спочатку працювали через мережу Viber, а нещодавно впровадили онлайн уроки через додаток Skype.
Це краще. Ми бачимо один одного. Не тільки вчитель учнів, а й учні бачать свого вчителя. Що незрозуміло - пояснюємо. Skype працює. Вони домовилися вже на певний час, всі включаються і проводять таким чином заняття, - Олександр Степаненко, директор Любопільського НВК.
Спочатку було важко налагодити зв’язок, тому що не всі користуються такими додатками, але з часом за допомогою заступника директора з навчально-виховної роботи Галини Стадніченко, усі організаційні питання були вирішені. Вона допомогла налаштувати програму всім вчителям та розіслала посилання на додаток батькам. Таким чином, зараз у всіх є і працює єдина система спілкування.
Авторка: Стелла Дюар.