» » Одеська ОДА дає поради, як доглядати за хворим на коронавірус вдома

Одеська ОДА дає поради, як доглядати за хворим на коронавірус вдома

Одеська ОДА дає поради, як доглядати за хворим на коронавірус вдома

  У важких випадках хворого на коронавірус неодмінно госпіталізують і нададуть необхідне лікування, але якщо випадок не настільки важкий - пацієнта можуть відправити на ізоляцію та лікування в домашніх умовах. І умови в приміщенні, і рідні люди хворого мають бути усвідомлені та підготовлені до ізоляції, наполягають в Одеській обласної держадміністрації.

  Хворому потрібно підготувати окрему кімнату, бажано простору. З неї заздалегідь треба прибрати зайві речі, зробити вологе прибирання, змочивши серветку в мийний засіб, та витерти насухо всі поверхні. Потім можна дезінфікувати всі інші кімнати. Фахівці наголошують: прибирання обов’язково має бути вологим, а усі приміщення будинку треба регулярно провітрювати. Провітрювання допомагає не просто впустити свіже повітря, необхідно зробити протяг, аби застійне повітря теж вийшло з кімнати. Хворого в цей період можна просто прикрити покривалом на кілька хвилин.

  У хворого має бути окремий пакет для сміття, а також - свій посуд та постільна білизна, рушник та інші засоби гігієни. Посуд можна мити вручну. Але перед тим треба на кілька хвилин залити окропом. При цьому не потрібно купувати спеціальні засоби, побутові дезінфекційні та мийні засоби достатньо вбивають вірус.

  Медики відмічають, що провідувати хворого можна, обмежуючи при цьому кількість осіб, що з ним контактують. Щоб не заразитися, треба виконувати наступні умови: мати на собі рукавички, маску та бажано окуляри, наприклад, сонцезахисні. До маски під час її носіння не можна доторкатись, поправляти її, а знімати лише за гумки ззаду. Окрім того, бажано забезпечити маскою і хворого, у випадку, якщо це дає йому дискомфорт, можна використовувати одноразові серветки та прикривати рот при кашлі та чханні. Але вкрай важливо - уникати контакту з біологічними рідинами хворого. Виходячи з кімнати, маску та рукавички треба обов’язково викинути в окремий мішок для сміття, окуляри вимити з милом і обов’язково вимити ретельно руки та обличчя.

  Щодо речей хворого, їх можна прати при температурі вище 60° С, вірус в таких умовах гине. Тому прати можна речі усій родини разом. Що ж стосується ванни та туалету, щонайменше раз на день слід мити та дезінфікувати їх поверхні. Для первинної обробки слід використовувати побутове мило чи мийний засіб, а згодом, після ополіскування, побутовий дезінфекційний засіб.

  Серед порад нагадування: всі особи, які могли контактувати з хворим, є контактними. Саме таким особам необхідно контролювати стан свого здоров’я протягом 14 днів. Це стосується тих, хто надавав медичну допомогу хворому, працювали в одному приміщенні чи в близькості з хворим, пересувались спільно на одному транспорті, проживали в одному будинку в період 14 днів після виникнення симптомів у пацієнта. Тому і пацієнт, і особа, яка доглядає за ним, зобов’язані постійно перебувати на зв’язку з медичними працівниками. Своєю чергою, медичний персонал повинен контролювати як дистанційно, так і за можливістю наочно перевіряти стан хворого та його контактних осіб, щоб у разі необхідності терміново попередити про це медичний заклад, де спостерігається хворий, та лікаря. Під час транспортування хворого або людини з подібними симптомами варто скористатись каретою швидкої допомоги чи власним автомобілем з напіввідкритими вікнами.

  Наостанок медики додають, що в ці часи також необхідно добре і достатньо спати та підтримувати бадьорий настрій, бо це є теж важлива запорука міцного імунітету.

Друк
Схожі новини:
В Красносільській ОТГ дільниці закінчили приймати виборців: явка 38% (фото)21:11
25 жов
Ділянки закриті, явка понад 50%. У Визирській ОТГ розпочався підрахунок голосів (фото)20:50
25 жов
В Красносільській ОТГ завершуються місцеві вибори19:25
25 жов
У Визирській громаді вибори добігають кінця: явка близько 45% (фото)19:15
25 жов
У Крижанівці тривають місцеві вибори (фото)17:48
25 жов
У Визирській громаді місцеві вибори у розпалі (фото)14:55
25 жов
Їдальня ТІС для кухаря — робота, хобі та задоволення14:00
25 жов
В Красносільській ОТГ продовжується виборчий процес (фоторепортаж)13:54
25 жов
У Крижанівці на виборчій дільниці черга (фотофакт)11:35
25 жов
В Красносільській ОТГ стартували місцеві вибори (фото)11:04
25 жов
У Визирській ОТГ почалися місцеві вибори (фоторепортаж)09:43
25 жов
На ТІСі зустрічали голову Укрзалізниці (фото)17:00
23 жов
Олег Кутателадзе отримав диплом проєкта «100 найвпливовіших одеситів» (фото)16:00
23 жов
Олег Кутателадзе: «5 років тривала боротьба за створення Визирської громади»15:04
23 жов
Визирська ОТГ: в Ранжевому вирішили проблему з водою (відео)14:00
23 жов
Визирська ОТГ: в Ранжевому вирішили проблему з водою (фото)13:54
23 жов
Олег Кутателадзе: «Ми довго судилися, але виграли цю справу»13:00
23 жов
У селі Першотравневе по вул. Центральній, побудували сучасний дитячий майданчик (відео)12:30
23 жов
Київську у Першотравневому заасфальтують найближчим часом (фото)12:00
23 жов
Вулиці Мічуріна та Київська у селі Першотравневе будуть з асфальтованою дорогою (відео)11:00
23 жов
У Першотравневому скоро заасфальтують ще дві вулиці (фото)10:30
23 жов
Олег Кутателадзе: «На місцях кандидата обирають громади, люди, які його знають і довіряють» (відео)10:00
23 жов
Визирська сільрада та Доброславська селищна рада вирішили об'єднатися задля розвитку своїх громад (відео)09:27
23 жов
РЛП «Тилігульський» в очікуванні наступного сезону (фоторепортаж)09:00
23 жов
Олег Кутателадзе: надалі Сичавка зможе активно розвиватися (відео)18:25
22 жов
TOP