В результаті випалювання стерні на полях та сухої трави на луках екології регіону наноситися величезна шкода. Ці методи ведення господарства нині неприпустимі. У зв’язку з сухою погодою ця ситуація загострилася.
Основною причиною виникнення таких пожеж, підкреслив фахівець, є людський фактор - халатність і необережність громадян.
За його словами, така практика виглядає, як не просвітна дичина господарників. А ось, що часто буває в Любополі, так це пожежі у лісосмугах, в районі дачних масивів, які розташовані вздовж узбережжя Тилігульського лиману.
Через шашлик, підсмажений на природі, може згоріти ціла лісосмуга, але відповідальність за це довгий час була невелика, як, наприклад, й за підпал купи листя на прибудинковій території. Нещодавно Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про підвищення в рази штрафів за підпал трави. Тепер дешевше сплатити кілька сотень гривень за вивезення сміття, ніж від 3500 грн штрафу за його спалювання.
Найближчим часом у Визирській громаді планується провести роз'яснювальну роботу та сповістити жителів про шкідливий вплив на навколишнє середовище паління сухої трави та сміття, а так само про розміри штрафних санкцій за ці протиправні дії. Таку системну роз'яснювальну роботу щорічно ближче до літа проводить районна служба ДСНС. Цьогоріч через сильну посуху, надзвичайний рівень загрози пожеж почався вже у березні. Служба порятунку вкотре закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах. У першу чергу, не варто випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухий трав'янистій підстилці. Треба пам’ятати, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.
Якщо Ви помітили загоряння сухої трави, чагарників, лісових насаджень, або на сміттєзвалищах, негайно телефонуйте за номером 101.
Авторка: Катерина Гончар.