Зараз наша сільрада є об’єднаною і складається з трьох колишніх сільрад - Визирська, Любопільська і Першотравнева. Громада була створена влітку минулого року, але до 31 грудня кожна з колишніх сільрад працювала на своєму бюджеті. З 1 січня цього року в нас є загальний об’єднаний бюджет громади. Зараз стоїть задача, як ефективно його використати задля блага людей.
- Що плануєте робити у першу чергу?
Зараз вже готова проєктно-кошторисна документація, і ми розв'язуємо питання по цьому об'єкту. Також планується будівництво стадіону та спорткомплексу у Визирці. Вже підготовлена проєктно-кошторисна документація. Ще стоїть питання демонтажу недобудови радянських часів, колишньої школи, бо вона знаходиться зараз в аварійному стані.
Необхідно в цьому році приступити до реконструкції у Визирці чинного дитячого садочка з прибудовою двох корпусів.
Минулого року ми розширили проїжджу частину та поставили бордюри на вулиці Ново-Заградіївській у Визирці. Цьогоріч на цей проєкт заплановано близько 10 мільйонів гривень. Зараз виправляється проєктно-кошторисна документація, буде проведено тендер і потім почнуться роботи. Заплановано кошти й на проєкт будівництва паркової зони на площі 11 га, це теж стане великим внеском в майбутню красу нашого села.
Разом з цим проводяться роботи з покращення вуличного освітлення. Ми активно переходимо на енергозаощаджувальні технології.
У Любополі заплановано провести ремонт в школі. Ми заклали кошти на проєкт з реконструкції школи та з прибудовою дитячого садочку. Бо краще з’єднати ці заклади в одному місці.
- Тобто бюджет це не просто сухі цифри, це конкретні справи. І мрії?
Зараз у Першотравневому робиться вуличне освітлення, на частині вулиць буде покладене нове асфальтове покриття. Аналогічні роботи будуть проводитись в селах Міщанка, Кінне, Степанівці та в інших.
Не можна забувати, що в нас є проблеми й з кладовищами. Якщо по Визирці більш-менш все нормально, на кожному кладовищі є огорожа, капличка, пішохідні доріжки, то в інших селах з цим є проблеми. Деінде навіть відсутні під’їзди до них. Потребують уваги кладовища у Новій Вільшанці, Міщанці, Любополі.
- Тобто планів багато і, мабуть, навіть коштів вистачить. Які строки Ви визначаєте на ці роботи?
- Щоб зробити все те, що заплановано, повинна працювати ціла команда. Склалася в апараті сільради така команда, на яку можна розраховувати?
- "Команда розвитку", коли йшла на вибори, вивчала побажання людей. Цю роботу треба продовжувати? Треба спілкуватися, питати людей, якесь громадське обговорення місцевих проблем потрібне?
Звичайно ж! Це ж не так, що ми сидимо у Визирці та самі десь вирішили щось побудувати. Ми спілкуємось з людьми, з'ясовуємо що їм найбільш зараз потрібне і треба це продовжувати надалі. Як тільки стане тепло і скінчиться карантин, треба збиратися по вулицях, як це відбувалося і раніше у Визирці, де на місцях люди одразу нам показували, що і де треба зробити. Людям до вподоби, коли влада йде до них. Так на вулиці Ново-Заградіївській, де ми побудували пішохідні доріжки, люди кажуть - нам тут ще лавочки треба поставити. Добре, кажу, зробимо. Але вони говорять - тільки не біля мого подвір’я. Так само з контейнерами твердих побутових відходів було. Ми дослухались людей і поставили їх трохи далі, на перехрестя, потім люди зрозуміли, що це ж треба далеко ходити, кажуть - давайте переставте їх ближче до мого дому. Так і працюємо з урахуванням потреб жителів сіл громади.
Я сподіваюся на те, що ми будемо розвивати нашу громаду не тільки за власні бюджетні кошти, а й за кошти європейських програм - грантів. Вони нам пропонують підтримку, ми з ними спілкуємось. От, наприклад, програма "U-lead з Європою" допомагає нам створити центр надання адмінпослуг у громаді. Це дуже важливе для людей питання, тому що усі послуги будуть надаватися на місцях де люди живуть. Головний офіс буде в Визирці, ще один у Першотравневому і буде ще віддалене робоче місце у Любополі. Люди зможуть на місцях оформити безліч потрібних їм документів, і вирішити для себе багато інших різних справ у своєму рідному селі. О це і є - робота на перспективу заради людей.
Авторка: Марина Жуковська.