» » Безпека праці-2020: які новації заплановані на ТІСі після карантину

Безпека праці-2020: які новації заплановані на ТІСі після карантину

Безпека праці-2020: які новації заплановані на ТІСі після карантину

  Розпочатий рік передбачав для терміналів ТІС бути не тільки періодом нових рекордів і зростання вантажообігу, а й особливої ​​уваги до безпеки праці та взагалі перебування людини на території підприємств. Карантин вніс свої корективи, поставивши на перше місце епідеміологічну безпеку. Однак частина запланованих заходів співзвучні й карантинним діям.

  За оцінками світових експертів, 80% інцидентів на виробництві - не обов'язково зловмисні дії персоналу. Найчастіше у людини не вистачає знань або досвіду, він недостатньо забезпечений засобами захисту, на небезпечних локаціях немає попереджень. Тому у 2020 році дирекція з охорони праці запланувала більше уваги приділити роботі з персоналом ТІС.

При прийманні на роботу і в рамках щорічних перевірок будуть перевірятися не тільки теоретичні знання співробітників за допомогою тестування на комп'ютері, але і практичні навички на спеціально обладнаних робочих місцях. Ми придбали спеціальний стенд, на якому можна перевірити, наприклад, вміння вибракувати стропи. Там запропоновані варіанти строп з дефектами, стандартні вузли. Така візуалізація дуже важлива: один раз побачивши на стенді, співробітник зможе виявити дефекти й на практиці. Ми розраховуємо, що такий підхід допоможе знизити кількість позаштатних ситуацій на виробництві, - Олександр Невмержицький, заст. гендиректора з охорони праці ТІС.

  Наразі під словосполученням "індивідуальні засоби захисту" всі розуміють маски, рукавички, деззасоби. Але на ТІСі виявлено й іншу, стандартна проблема - "літня". У спеку на виробництві висока температура. І співробітники знімають жилети з сигнальним маркуванням, залишаючись в футболках невидимими без сигнального захисту. Це може стати причиною інциденту і навіть трагедії. В цьому році, попри втручання пандемії, проблему вирішать: розроблять і виготовлять футболки зі сітловідбивальними жовтими стрічками, нарукавні пов'язки для сигналістів, інші атрибути одягу, які допоможуть в розпізнаванні людини на виробництві.  Безпека руху - особлива тема. Торік зросли транспортні потоки по всьому підприємству, особливо на КТ. Ще одним сигналом став випадок 8 січня, коли автобус, що доставляв робітників на Нікопольський феросплавний завод, потрапив в аварію, і 37 осіб отримали важкі травми. Тому вирішено приділити підвищену увагу перевезенні людей. Минулого року на ТІСі була створена комісія, яка обстежила транспортні засоби перевізника на безпеку, внесені корективи в політику підприємства, одним з пунктів стало обов'язкове використання ременів безпеки. Рух транспорту на терміналах - це також потенційна зона ризику. За словами Олександра Невмержицького, є два основних потоків. Перший - учасники технологічного і трудового процесу. Це співробітники ТІС, з ними проводиться робота, вони знають територію. Але більшу частину, другий потік, складають транспортні засоби експедиторів. Люди губляться, особливо вперше потрапивши на термінали.

  Того року була проведена велика робота по візуалізації блоків, смуг руху. Розроблено варіанти світлових підказок, розмітки. Збільшиться число схем, дорожніх знаків, особливо у напрямку до 6-го КПП. Встановлено обмеження швидкості та загальновідомі впізнавані знаки державного зразка. Крім того, дирекція з охорони праці вводить пам'ятки з правилами перебування на підприємстві. Так, обов'язковим є наявність в кабіні жовтої жилетки зі світловими відбивачами або заборона на перебування на території підприємства в нетверезому стані. До кожного водієві може підійти представник оперативної служби охорони праці та провести алкотестування. І це регулярно відбувається.Олександр Невмержицький, заст. гендиректора з охорони праці ТІС.

Щоб водії не ставили питань на кшталт "Яке маєте право?", "На якій підставі?", ми внесли цей пункт в пам'ятку. При відмові водія пройти тест або виявлення алкоголю вже відпрацьована схема дій. Про цей інцидент повідомляють диспетчеру, водія знімають з лінії. Повторний допуск на лінію - тільки з довідкою з медпункту. Це підвищує загальний рівень дисципліни та знижує ризики травматизму й ДТП, - Олександр Невмержицький, заст. гендиректора з охорони праці ТІС.

  На вугільному терміналі свої проблеми. Минулого року, в ході оцінки пересипних станцій, представники дирекції з охорони праці виявили значні ризики, які могли спричинити серйозні наслідки. Керівництво виділило кошти, і були оперативно проведені капітальні роботи, ліквідовані загрози. Зараз у дирекції нове завдання - провести обстеження вагоноперекидачів. Є ініціативи по установці додаткових огорож, зміни конструкцій, додатковому освітленню. Всі ці питання вирішуються з максимальною оперативністю разом з операційним директором Сергієм Бабкіним.

  Оцінюючи загальну ситуацію з охорони праці в ТІС, заступник генерального директора констатує, що багатьом керівникам підрозділів не вистачає навичок і знань з управління ризиками. З 2014 року підприємство переходить на систему нормативного регулювання управління ризиками. Дирекція з охорони праці до цього процесу була активно залучена, але ось керівники виробничих підрозділів не були приєднані. Тому після карантину для них заплановані лекції, семінари, в тому числі із залученням сторонніх організацій, які допоможуть підвищити рівень компетенцій керівників в управлінні ризиками.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №1 від січня 2020 року.

Друк
Схожі новини:
Карантин змінив звичний погляд людей на життя не лише у містах, але й на околицях (фото)16:37
25 тра
Через небувалу посуху в аграріїв Визирської громади загинула майже третина врожаю (фото)16:26
25 тра
Медики Лиманського району проходять обов’язкове тестування на COVID-1916:17
25 тра
У Визирській ОТГ буде школа мистецтв, служба у справах дітей та одразу два ЦНАПи (фото)14:50
25 тра
Оксана Третьякова: "Об’єднання з Визирською ОТГ збереже наше село"13:48
25 тра
Станом на 1 березня заборгованість з виплат заробітної плати у Лиманському районі відсутня: Управління статистики12:12
25 тра
Відключення електропостачання у селі Красносілка16:25
23 тра
Першотравневе: спортивний клуб "Бушинкан" відновив свої заняття на місцевому стадіоні (фото)15:56
23 тра
Децентралізація: Визирська ОТГ збереже інфраструктуру Кордонської сільради (фото)15:26
23 тра
Соціальний проєкт на 30 тис. гривень. У Доброславі оголосили конкурс молодіжних соціальних проєктів11:00
23 тра
День вишиванки: роботи майстринь, які надихають зайнятися народним, але дуже сучасним видом творчості (фото)18:16
22 тра
Маршрутне сполучення Доброслав - Одеса відновлено18:10
22 тра
Загальна сума ймовірних втрат посівів від засухи складає понад 320 млн грн (фото)16:57
22 тра
Оксана Третьякова: "Канал лиман-море врятував Тилігул"15:26
22 тра
Пацієнт може сам обрати лікаря. Головна умова вибору - контракт лікарні з НСЗУ (фото)13:33
22 тра
Через необережну поведінку з вогнем ландшафтні пожежі влітку вимірюють гектарами (фото)12:57
22 тра
Розпочато ремонт спортивно-оздоровчого комплексу у Доброславі (фото)12:21
22 тра
У Красносільській ОТГ питання соціального захисту вирішують у скорочені строки, завдяки програмі "Соціальна громада” (фото)10:47
22 тра
У Визирській громаді є вишиванка, якій понад 300 років (фото)19:24
21 тра
У Сербківській та Новомиколаївській школах проводиться капремонт (фоторепортаж)17:47
21 тра
Рятувальники Лиманського району отримали засоби індивідуального захисту16:35
21 тра
Лиманський район відзначає День вишиванки (фоторепортаж, відео)15:50
21 тра
Визирська громада дивує: День вишиванки в ОТГ відзначили онлайн (відео)14:08
21 тра
Село Кордон може стати осередком розвитку зеленого туризму (фото)12:00
21 тра
На Тилігульському лимані триває період гніздування птахів (фото)11:00
21 тра
TOP