Архів
Вересень 2022 (38)
Серпень 2022 (59)
Липень 2022 (53)
Червень 2022 (43)
Травень 2022 (61)
Квітень 2022 (141)
ЛАН » Головні події дня » Безпека праці-2020: які новації заплановані на ТІСі після карантину

Безпека праці-2020: які новації заплановані на ТІСі після карантину

Безпека праці-2020: які новації заплановані на ТІСі після карантину

  Розпочатий рік передбачав для терміналів ТІС бути не тільки періодом нових рекордів і зростання вантажообігу, а й особливої ​​уваги до безпеки праці та взагалі перебування людини на території підприємств. Карантин вніс свої корективи, поставивши на перше місце епідеміологічну безпеку. Однак частина запланованих заходів співзвучні й карантинним діям.

  За оцінками світових експертів, 80% інцидентів на виробництві - не обов'язково зловмисні дії персоналу. Найчастіше у людини не вистачає знань або досвіду, він недостатньо забезпечений засобами захисту, на небезпечних локаціях немає попереджень. Тому у 2020 році дирекція з охорони праці запланувала більше уваги приділити роботі з персоналом ТІС.

При прийманні на роботу і в рамках щорічних перевірок будуть перевірятися не тільки теоретичні знання співробітників за допомогою тестування на комп'ютері, але і практичні навички на спеціально обладнаних робочих місцях. Ми придбали спеціальний стенд, на якому можна перевірити, наприклад, вміння вибракувати стропи. Там запропоновані варіанти строп з дефектами, стандартні вузли. Така візуалізація дуже важлива: один раз побачивши на стенді, співробітник зможе виявити дефекти й на практиці. Ми розраховуємо, що такий підхід допоможе знизити кількість позаштатних ситуацій на виробництві, - Олександр Невмержицький, заст. гендиректора з охорони праці ТІС.

  Наразі під словосполученням "індивідуальні засоби захисту" всі розуміють маски, рукавички, деззасоби. Але на ТІСі виявлено й іншу, стандартна проблема - "літня". У спеку на виробництві висока температура. І співробітники знімають жилети з сигнальним маркуванням, залишаючись в футболках невидимими без сигнального захисту. Це може стати причиною інциденту і навіть трагедії. В цьому році, попри втручання пандемії, проблему вирішать: розроблять і виготовлять футболки зі сітловідбивальними жовтими стрічками, нарукавні пов'язки для сигналістів, інші атрибути одягу, які допоможуть в розпізнаванні людини на виробництві.  Безпека руху - особлива тема. Торік зросли транспортні потоки по всьому підприємству, особливо на КТ. Ще одним сигналом став випадок 8 січня, коли автобус, що доставляв робітників на Нікопольський феросплавний завод, потрапив в аварію, і 37 осіб отримали важкі травми. Тому вирішено приділити підвищену увагу перевезенні людей. Минулого року на ТІСі була створена комісія, яка обстежила транспортні засоби перевізника на безпеку, внесені корективи в політику підприємства, одним з пунктів стало обов'язкове використання ременів безпеки. Рух транспорту на терміналах - це також потенційна зона ризику. За словами Олександра Невмержицького, є два основних потоків. Перший - учасники технологічного і трудового процесу. Це співробітники ТІС, з ними проводиться робота, вони знають територію. Але більшу частину, другий потік, складають транспортні засоби експедиторів. Люди губляться, особливо вперше потрапивши на термінали.

  Того року була проведена велика робота по візуалізації блоків, смуг руху. Розроблено варіанти світлових підказок, розмітки. Збільшиться число схем, дорожніх знаків, особливо у напрямку до 6-го КПП. Встановлено обмеження швидкості та загальновідомі впізнавані знаки державного зразка. Крім того, дирекція з охорони праці вводить пам'ятки з правилами перебування на підприємстві. Так, обов'язковим є наявність в кабіні жовтої жилетки зі світловими відбивачами або заборона на перебування на території підприємства в нетверезому стані. До кожного водієві може підійти представник оперативної служби охорони праці та провести алкотестування. І це регулярно відбувається.Олександр Невмержицький, заст. гендиректора з охорони праці ТІС.

Щоб водії не ставили питань на кшталт "Яке маєте право?", "На якій підставі?", ми внесли цей пункт в пам'ятку. При відмові водія пройти тест або виявлення алкоголю вже відпрацьована схема дій. Про цей інцидент повідомляють диспетчеру, водія знімають з лінії. Повторний допуск на лінію - тільки з довідкою з медпункту. Це підвищує загальний рівень дисципліни та знижує ризики травматизму й ДТП, - Олександр Невмержицький, заст. гендиректора з охорони праці ТІС.

  На вугільному терміналі свої проблеми. Минулого року, в ході оцінки пересипних станцій, представники дирекції з охорони праці виявили значні ризики, які могли спричинити серйозні наслідки. Керівництво виділило кошти, і були оперативно проведені капітальні роботи, ліквідовані загрози. Зараз у дирекції нове завдання - провести обстеження вагоноперекидачів. Є ініціативи по установці додаткових огорож, зміни конструкцій, додатковому освітленню. Всі ці питання вирішуються з максимальною оперативністю разом з операційним директором Сергієм Бабкіним.

  Оцінюючи загальну ситуацію з охорони праці в ТІС, заступник генерального директора констатує, що багатьом керівникам підрозділів не вистачає навичок і знань з управління ризиками. З 2014 року підприємство переходить на систему нормативного регулювання управління ризиками. Дирекція з охорони праці до цього процесу була активно залучена, але ось керівники виробничих підрозділів не були приєднані. Тому після карантину для них заплановані лекції, семінари, в тому числі із залученням сторонніх організацій, які допоможуть підвищити рівень компетенцій керівників в управлінні ризиками.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №1 від січня 2020 року.

Друк
Схожі новини:
Мешканка Визирки Надія Кухаренко щороку відзначає День усиновлювача (відео)19:43
29 вер
У зв'язку з воєнним станом діти Визирської ОТГ навчаються дистанційно (відео)16:05
29 вер
Валерій Стоілакі: «Визирська громада виконує ті завдання, які були поставлені в умовах війни» (відео)14:23
29 вер
У Визирській ОТГ підійшло до кінця голосування за проєкти Шкільного громадського бюджету (фото)00:36
29 вер
У Визирській ОТГ відзначили Всеукраїнський день дошкілля (відео)18:24
28 вер
Завдяки БФ Олексія Ставніцера газета «Слава хлібороба» продовжує інформувати мешканців Лиманщини (фото)23:06
27 вер
Соц. захист, виконання бюджету та підготовка до зими: у Визирській сільраді відбулося засідання виконкому (фото)15:03
27 вер
У Визирській ОТГ підійшло до кінця голосування за проєкти Шкільного громадського бюджету (відео)18:15
26 вер
Соц. захист, виконання бюджету та підготовка до зими: у Визирській сільраді відбулося засідання виконкому (відео)11:47
24 вер
Визирська ОТГ: у селах Визирка та Першотравневе встановлять стаціонарні сповіщувачі на випадок НС (фото)21:53
23 вер
Керівництво Визирської громади проводить профілактичні заходи проти COVID-19 (фото)15:09
23 вер
Визирська ОТГ: у селах Визирка та Першотравневе встановлять стаціонарні сповіщувачі на випадок НС (відео)12:16
22 вер
У Визирській ОТГ провели благодійний захід на підтримку ЗСУ (фото)18:14
21 вер
Керівництво Визирської громади проводить профілактичні заходи проти COVID-19 (відео)13:24
21 вер
«Я маю бути там, де від мене буде найбільша користь», — прикордонник Сергій Дідик14:54
20 вер
Катерина Кушнір: «У воєнний час ми акцентували увагу на підтримці мешканців громади й допомозі ЗСУ» (відео)12:31
20 вер
З початку війни Визирська громада прийняла близько 500 внутрішньо переміщених осіб (фото)11:13
19 вер
У Визирській ОТГ провели благодійний захід на підтримку ЗСУ (відео)10:22
19 вер
Завдяки БФ Олексія Ставніцера газета «Слава хлібороба» продовжує інформувати мешканців Лиманщини (відео)14:49
16 вер
У Дмитрівському старостаті зловмисники незаконно вирубують дерева у лісосмугах (відео)14:18
16 вер
У Визирці проведуть ремонт покриття двох вулиць (фото)15:24
15 вер
Визирська ОТГ: у Дмитрівському будинку культури та старостаті планують облаштувати санвузол (відео)14:09
15 вер
У Визирці проведуть ремонт покриття двох вулиць (відео)22:00
13 вер
З початку війни Визирська громада прийняла близько 500 внутрішньо переміщених осіб (відео)21:33
13 вер
Калинівська гімназія Визирської ОТГ працює в онлайн форматі (відео)21:21
13 вер
TOP