Ділянки ветеринарної медицини у Визирській громаді підпорядковані ветеринарній службі Лиманського району. Мізерне фінансування цієї структури в умовах карантину, відсутність необхідної кількості засобів індивідуального захисту ставить під загрозу здоров'я ветеринарів на місцях, тому перший час рукавички та захисні маски їм доводилося купувати власним коштом.
Визирська сільрада, після створення ОТГ, ініціювала розпочати процес фінансування ветеринарної служби у громаді шляхом субвенцій. У грудні 2019 року депутати прийняли програму підтримки ветеринарної медицини на території сіл громади. Відповідно до цієї програми було виділено 930 тис. грн. Кошти передбачені на заробітну плату працівників ветеринарної медицини, які працюють на території Визирської ОТГ, на придбання лабораторного та комп'ютерного обладнання для ветеринарів.
Минуло 4 місяці, почався п'ятий, але реалізувати цю програму підтримки ветеринарної медицини у Визирській громаді поки не вдається. Відтермінування вирішення питання відбувається через введення карантинних заходів у країні. Ці обставини заважають оперативно приймати деякі необхідні колегіальні рішення.
Досвід фінансування ветеринарної служби коштом субвенцій з бюджету ОТГ в Україні існує вже з початку 2019 року. Так, наприклад, Каланчацька районна державна лікарня ветеринарної медицини придбала зимовий спецодяг для ветлікарів на кошти субвенцій від Каланчацької та Мирненської територіальних громад, додають посадовці.
Карантинні обмеження торкнулися багатьох сфер життєдіяльності громадян. У зв’язку з пандемічними заходами у селах Визирської громади з 12 березня не проводиться й вакцинація тварин.
Вона надає допомогу тваринам в селах Визирка, Нова Вільшанка та Міщанка. В цілому одних тільки дійних корів під опікою ветеринара перебуває понад 120 голів, а ще є молодняк, кози, вівці, кролі, птиця і звичайно собаки та кішки. Але зупинення вакцинації тварин на такий короткий термін, на думку ветфахівця, не становить загрози ні для людей, ні для тварин.
Авторка: Катерина Гончар.