» » "За" Визирську ОТГ: мешканці Лиманського району рекомендують об'єднання з Визирською громадою (фото)

"За" Визирську ОТГ: мешканці Лиманського району рекомендують об'єднання з Визирською громадою (фото)

"За" Визирську ОТГ: мешканці Лиманського району рекомендують об'єднання з Визирською громадою (фото)

  До Визирської ОТГ вже входять, власне, сама Визирка, як центр ОТГ, Першотравневе та Любопіль, а також ті села, що були підпорядковані цим населеним пунктам.

  Нині формування громади не закінчилося. Бажання приєднатися до Визирської ОТГ виявила ще низка населених пунктів Лиманського району. Серед них: Дмитрівка, Калинівка, Кордон та Сичавка. В кожній з сільрад проводилися сходи та обговорення за участі їх мешканців.

Наталя Обоянова, фельдшер села Калинівка.

Об'єднання з Визирською громадою - це дуже велика перспектива для нашого села, великі можливості для розвитку. Я працюю у ФАПі майже 10 років, в мене є, з чим порівняти. Я скажу так: наша матеріальна база покращиться, в нас є прекрасний лиман, туризм тут буде розвиватися, завдячуючи Визирці, яка простягає руку допомоги нашому селу. Я чула, що буде збережена й школа, а в мене двоє діточок навчаються у нашому НВК, - Наталя Обоянова, фельдшер села Калинівка.

Олександр, місцевий житель села Калинівка.

Далеко за межі села я практично не виїжджаю, працюю на своїй ділянці, я одноосібник, по телевізору бачив та чув які йдуть розмови про громади. Було б непогано, - Олександр, місцевий житель села Калинівка.

  Свою думку щодо позитивного впливу на життя свого села у разі приєднання до Визирської ОТГ висловив голова Калинівської сільської ради Микола Ткаченко.

Микола Ткаченко, Калинівський сільський голова.

Наше майбутнє - це туризм. Без розвитку інфраструктури його розвиток неможливий. За останні 10 років, оті, що я очолюю раду, таких масштабних проєктів не має. Якщо брати до уваги дороги нашої сільської ради, то проїхати можна лише до села Калинівки. З економічно спроможною Визирською громадою село Калинівка зможе побудувати підїздну дорогу до перлини нашого краю - Тилігульського лиману, зробити набережну та встановити межі села, адже раніше на всі ці заходи коштів сільської ради та дотацій з районного бюджету не вистачало, - Микола Ткаченко, Калинівський сільський голова.

  Перспективи у приєднанні до Визирської ОТГ вбачають і жителі села Кордон.

У нас, у клубі був концерт. Виступали з Визирки, казали про приєднання. Ми не проти. Визирка багатша, ніж наше село. Ми всі не проти, - Ольга, жителька села Кордон.

Єлизавета, жителька села Кордон.

Я працюю соціальним робітником. Допомогу нам надають та приїжджають постійно Олег Джумберович Кутателадзе та Віталій Олегович. Хлопців наших, що були в АТО вітають, маємо надію, що буде у нас і дорога. Автобус може буде частіше ходити. Я вважаю, що буде краще. Ми ходили збирали підписи, всі люди тільки "за" Визирку, - Єлизавета, жителька села Кордон.

  У селі Пшонянове сподіваються, що приєднання до Визирської ОТГ допоможе розв'язати питання газифікації села.

Побачимо, може дорогу тут зроблять, може газ у село проведуть. У сільську раду запрошували депутати, розповідали. Бачите наші проблеми, доріг немає, газу не має, люди дрова палять. Казали, буде легше, а там побачимо, - Роман Деніс, житель с. Пшонянове.

  У Дмитрівці теж сподіваються на перспективу транспортного сполучення з іншими населеними пунктами у разі об'єднання з Визирською ОТГ.

Світлана, жителька села Дмитрівка.

Я працюю у місцевому дитячому садку. Ми всі обговорюємо перспективи приєднання. Будемо йти лише у Визирську громаду. Адже вважаємо, що вони потужні, а хочеться йти до кращого. Маємо надію, що буде ходити транспорт, що буде сполучення з містом, з Доброславом. Бо зараз ходить три рази на тиждень маршрутка і все. Виїхати неможливо, якщо не своїм транспортом. Можливо, зроблять дорогу, допоможуть школі, дитсадку, - Світлана, жителька села Дмитрівка.

Раїса, жителька села Дмитрівка.

Я працюю у місцевому дитячому садку. Ми всі обговорюємо перспективи приєднання. Будемо йти лише у Визирську громаду. Адже вважаємо, що вони потужні, а хочеться йти до кращого. Маємо надію, що буде ходити транспорт, що буде сполучення з містом, з Доброславом. Бо зараз ходить три рази на тиждень маршрутка і все. Виїхати неможливо, якщо не своїм транспортом. Може зроблять дорогу, допоможуть школі, дитсадку, - Раїса, жителька села Дмитрівка.

  У Сичавці, через близьке розташування з Южним думки місцевих жителів різняться.

Світлана, жителька Сичавки.

Моя особиста думка: мені здається, що до міста ближче треба. Там лікарня, мене цікавить лише лікарня, бо я хворію. А так…одні люди кажуть - до Визирки, а я б до міста йшла, - Світлана, жителька Сичавки.

  Інший мешканець Сичавки налаштований у протилежному напрямку.

Олександр, житель Сичавки.

А що Южне нам дало? Дорогу? - Скільки живу тут, дороги нормальної немає. Ви самі бачите. Я вважаю, що буде краще з Визирською ОТГ, аж ніяк не гірше, - Олександр, житель Сичавки.

  Підбиваючи підсумки дослідження, свою думку щодо перспектив тих населених пунктів, що вирішили приєднатися до Визирської ОТГ та про те що їх очікує у майбутньому висловив депутат Лиманської районної ради:

У першу чергу жителі цих сіл отримають реальну можливість покращити умови та саме місце, де вони проживають, шляхом бюджетних коштів, які має Визирська ОТГ завдяки активній діяльності портово-промислового комплексу, та підприємств, розташованих поруч у вигляді податкових надходжень, а також прямих інвесторських або спонсорських коштів, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.

  Ті кошти, що потраплятимуть у бюджет ОТГ, витрачатимуть лише на першочергові потреби людей у кожному окремому селі. Тобто на розв'язання проблем освітлення, водопроводу та доріг, далі створення нових або підтримка чинних соціальних об’єктів, шкіл, дитячих садків, того, без чого неможливе нормальне життя.Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.

З'явилася така можливість, коли ми можемо концентрувати ті кошти на певних діях, на відбудові необхідних об’єктів соціальної інфраструктури та тому, до чого можна доторкнутися вже тут та зараз. Ці плани оголошуються, бюджетуються, приймаються безпосередньо депутатами - жителями цих населених пунктів та реалізуються, - Віталій Кутателадзе, депутат Лиманської районної ради.

  Віталій Кутателадзе впевнений, що всі населені пункти у складі Визирської громади потрібно розвивати до такого економічного та інфраструктурного рівня, щоб місцеві жителі й гадки не мали, аби покинути своє село, та й щоб мешканці інших населених пунктів мріяли приїхати щоб жити та працювати тут.

Автор: Сергій Бяков.

Друк
Схожі новини:
З наступного року мова обслуговування споживачів — українська15:15
03 гру
Оркестр «Визирські сурми» візьме участь у міжнародному конкурсі (відео)14:00
03 гру
Випускниця Першотравневої школи стала доценткою економіки13:58
03 гру
Дмитрівський старостат очолив спеціаліст з багаторічним досвідом (відео)13:00
03 гру
Доброслав отримав кришталевий куб переможця (фото)12:00
03 гру
Під час толоки в Любополі жителі облаштували зупинку при в’їзді у село (відео)11:12
03 гру
Володимир Жердецький: знайомство з Дмитрівським старостою10:30
03 гру
Ремонт харчоблоку в Першотравневому ліцеї — зміни на краще продовжуються (фото)09:00
03 гру
Фотомисливці окуповують Тилігульський парк (фото)17:10
02 гру
«Укрзалізниця» збільшила пропускну здатність в порту «Південний»16:49
02 гру
Мешканці Любополя упорядковують територію свого села (фото)16:10
02 гру
Визирська сільрада готує проєктну документацію щодо встановлення додаткового відеоспостереження по селах (відео)15:07
02 гру
Мрії першотравневців з вул. Центральної здійснилися (відео)14:40
02 гру
Любопольці впевнені: де дороги, там життя (відео)13:55
02 гру
У Першотравневому старостинському окрузі призначили старосту — Василя Хміленка (фото) 12:00
02 гру
Благодійний фонд Олексія Ставніцера регулярно надає допомогу медзакладам (фото) 10:30
02 гру
У Доброславській громаді відбулася установча сесія (фото)09:00
02 гру
НБУ випустив першу вертикальну банкноту (фото)16:30
01 гру
Визирська ОТГ: вуличне освітлення на селі сьогодні — не розкіш, а необхідність (відео)15:30
01 гру
У маєтку Курісів тривають ремонтні роботи (фото)15:29
01 гру
Жителі Визирської ОТГ вдячні за допомогу від БФ ім. Олексія Ставніцера (фото)14:53
01 гру
Дегельмінтизація та вакцинація роблять птахівництво ефективним та безпечним (відео)14:30
01 гру
У центрі Визирки планують розташувати стадіон та спорткомплекс (відео)14:00
01 гру
Любопільська дорога вже на фінішній прямій (фото)12:00
01 гру
Вчителі Першотравневого ліцею готуються до ЗНО-2021 (фоторепортаж)10:30
01 гру
TOP