Визирська ОТГ об'єднує 7 тис. 532 особи. Газета "Вечірня Одеса" називає громаду "лабораторією передового досвіду". Зокрема йдеться про вибори в Визирській громаді, які були проведені 30 червня 2019 року, після утворення Визирської об'єднаної територіальної громади. Сьогодні у Визирській ОТГ, формування якої триває, виникає абсолютно резонне питання: а чи є необхідність проводити вибори в ОТГ, якщо вони пройшли всього рік тому. Свою думку з цього приводу висловив депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе у своєму інтерв’ю "Вечірній Одесі".
Визирська ОТГ є новоствореною громадою, яка раніше не існувала, а значить, і будь-яких попередніх виборів, у тому числі чергових, в представницькі органи такої ОТГ не проводилися.
Саме тому проведення наступних чергових виборів до новоутворених ОТГ, в тому числі й Визирської, згідно з чинним законодавством України у 2020 році неможливо, оскільки в такому випадку будуть порушені норми прямої дії Конституції України, яка встановила, що термін повноважень представницьких органів місцевих громад, а отже, і ОТГ, повинен становити саме п’ять років, а не будь-який інший термін, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.
За приписами ст. 141 Конституції України строк повноважень сільської, селищної ради, депутати якої обрані на чергових виборах, ради та відповідного сільського, селищного голови, обраного на чергових виборах, становить п’ять років.
П’ятирічний строк повноважень місцевої ради та місцевого голови визначено Конституцією України та не може бути зменшений ніякими іншими законами України. Як неодноразово зазначалося Конституційним судом України, винятки з конституційних положень, що передбачають здійснення повноважень представницькими органами протягом закріпленого в них строку, можуть бути встановлені тільки шляхом внесення відповідних змін до Основного Закону України. Важливо підкреслити, що черговими виборами є ті, що проводяться з повторюваною періодичністю (циклічністю) у п’ять років, зазначає депутат Одеської обласної ради.
Якщо говорити з формальної точки зору, то депутатам обраних у 2019 році до Визирської ОТГ необхідно припинити виконання своїх обов’язків. Яким чином? Скласти повноваження? Але дострокове припинення повноважень не є підставою для проведення перших або додаткових виборів. Отже, перші та додаткові вибори не є достроковими (позачерговими), тому їх можна віднести до строкових (чергових). Зокрема, перші вибори - це чергові вибори, які проводяться вперше при об'єднанні громади, а додаткові вибори - це чергові вибори, які проводяться вперше після приєднання до об'єднаної громади.
Новий вид виборів має бути, а саме перші вибори, які були передбачені лише у 2015 році після прийняття Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" і згодом були відображені в Законі України "Про місцеві вибори". Такі положення припустили, що після об'єднання територіальних громад утворюється нова, вже об'єднана, територіальна громада, з новим представницьким органом місцевого самоврядування, вибори в який є першими. А повноваження представницьких органів територіальних громад, що об'єдналися, припиняються (2 ч. і 4 ст. 8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад") у зв’язку з утворенням нової ради знову об'єднаної територіальної громади.
Крім того, в новоствореній Визирській сільській об'єднаній територіальній громаді ніяких інших виборів, крім перших, не проводилося. Таким чином, ніякого іншого моменту відліку (початку відліку) п’ятирічного терміну (після якого проводяться наступні чергові вибори), крім перших бути не може. Відповідно, чергові вибори депутатів та сільського голови Визирського сільської ради повинні бути проведені в останню неділю жовтня п’ятого року їх повноважень. Зокрема, в останню неділю жовтня 2023 року, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради.