Бібліотека - центр культурного тяжіння села. Особливо для людей поважного віку. Сюди приходять не тільки за книгою, а й поспілкуватися, обговорити нагальні теми. Тетяна Невмержицька, в бібліотеку села Сичавка ходить з самого дитинства.
Фонд бібліотеки села Сичавка не надто великий, розповідає завідувачка Сичавської бібліотеки.
Серед мешканців Сичавки, особливо пенсійного віку, є чимало поетів. Вони об'єдналися в літературний клуб під назвою "Джерело" за сприяння працівників Сичавської бібліотеки, та проводять творчі зустрічі в читальному залі закладу.
Бібліотеки є практично у кожному населеному пункті, однак їх фонди не відповідають вимогам часу.
Сьогодні в Любопільській бібліотеці налічується близько 14 тисяч книг. Фонд якщо й оновлюється, то здебільше завдяки подарункам меценатів. Таке становище не є нормальним. Щоб бібліотека була цікавою, вона повинна мати щось унікальне, чого не знайдеш в іншому місці. Бібліотека має стати центром культурного спілкування, де можна було б і обговорювати прочитане, вважає завідувачка Визирської бібліотеки Інна Пахольчук.
Було б добре, якби бібліотека була обладнана читацьким залом, щоб комп'ютери стояли, щоб був підведений інтернет. Щоб людина могла прийти, сісти за комп'ютер та знайти потрібну їй інформацію. Добре, якщо є мультимедійна дошка, щоб дітям можна було показати ту чи іншу інформацію, - Інна Пахольчук, завідувачка Визирської бібліотеки.
На перший квартал 2020 року у Визирській бібліотеці зареєстровано близько 350 читачів. Для села з населенням 1 700 осіб, це хороший показник. Що правда, читальний зал, в класичному його розумінні, існує тільки в бібліотеці села Першотравневе. Це дає можливість закладу проводити творчі вечори, літературні читання та зустрічі з авторами книг.
Підтримувати у клієнтів сільських бібліотек постійний потяг до книги - це першочергове завдання реформи бібліотек, яку планує провести відділ культури, туризму та охорони культурної спадщини Визирської ОТГ у 2021 році.
Авторка: Катерина Гончар.