» » Олег Кутателадзе: "Рішення Кабміну може погіршити ситуацію як в Сичавці, так і в Южному" (фото)

Олег Кутателадзе: "Рішення Кабміну може погіршити ситуацію як в Сичавці, так і в Южному" (фото)

Олег Кутателадзе: "Рішення Кабміну може погіршити ситуацію як в Сичавці, так і в Южному" (фото)

  В Конституції України закріплено принцип народовладдя, і закон про децентралізацію говорить про добровільне об'єднання громад. Крім того, Одеська ОДА тричі подавала до Києва план, де Сичавка повинна була бути з Визиркою, а Южне - з Новими Білярами. В останню хвилину, можливо, через чиєсь втручання, в нього внесли зміни, всупереч думкам багатьох жителів Сичавки.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

Прийняте Кабміном рішення, на мій погляд, не зовсім відповідає законодавству, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

  Він нагадав про те, як розвивалося Южне і його містоутворювальні підприємства з самого початку.

Свого часу, при всій моїй повазі до міста Южного, його засновники забрали частину земель у Сичавки й побудували там селище. На території Нових Біларів побудували Припортовий завод, безумовно, дуже потрібний і важливий для економіки. Але, якщо вже вирішили тут будувати, потрібно було спочатку рівномірно освоювати всі території Сичавки, Нових Біларів, можливо, частини Визирки, створюючи на їх базі місто Южне. І розвивати його разом з прилеглими селами. Цього зроблено не було. Вийшло так, що взяли частину цілого, її розвивали, а все інше потроху вмирало. Це несправедливо, і люди бачать, що у них щось забрали, а натомість нічого не дали. Різного роду заїжджі експерти, останнім часом, домовилися до того, що у цих сіл і зовсім не повинно бути своєї економіки. На мій погляд, це дуже дивна, якщо не сказати, примітивна, "печерна" позиція, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

  За словами депутата, він пам'ятає ті часи, коли Визирка була фінансово малоспроможним селом, але, з початком впровадження реформи децентралізації на місцях, у цього села з'явився бюджет, розвинулась його економіка, що вже приносить очевидні результати. До Визирської громади приєднуються нові села, які, впевнений Олег Кутателадзе, чекає добре майбутнє. Але головне, на чому наголосив депутат, у цієї громади сформувався актив, що складається з місцевих жителів - людей справи, вони вже взяли на себе відповідальність за майбутнє ОТГ. Тому що, без цього основного елементу нового формату громадянського суспільства, ефективне місцеве самоврядування в принципі неможливо.

Я вважаю, що помилка сталася колосальна. Мені дуже шкода, що реальні інтереси жителів Сичавки виявилися не важливими для окремих столичних чиновників. Наприклад, в Сичавку потрібно вкласти мінімум 1,2 млрд гривень, а по-хорошому - до 2 млрд інвестицій в розвиток всієї інфраструктури, щоб гарантувати їй серйозні перспективи як для туристично-рекреаційної зони. Там потрібно зробити каналізаційні стоки, водовідведення, провести воду. Щоб вона стала сучасним курортом, потрібно зробити дороги, збільшити та упорядкувати пляж. Хто цим буде займатися, якщо навіть дорогу від Южного до міського кладовища, розташованого в Сичавці, ніхто досі не зміг зробити. Визирська сільрада прийняла рішення про виділення грошей на створення помпової станції в Сичавці, а зараз, коли їй не дають увійти до складу Визирської громади, ОТГ вже не зможе ці гроші туди направити, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

  Як вважає депутат обласної ради, від такого рішення КМУ буде гірше, і населенню Сичавки, і населенню Южного, тому що місто додає собі територію, яку тепер йому потрібно розвивати, вкладаючи в неї значні кошти зі свого бюджету.

Я шанобливо ставлюся як до мешканців Сичавки (це мій виборчий округ), так і до жителів Южного, як мінімум тому, що в нашій компанії працює понад 650 співробітників, які проживають в Южному. Це рішення, на мій погляд, южненцям не на благо. Час покаже і все розставить на свої місця. Вважаю, що Кабмін вирішив неправильно, не прислухавшись до думки людей, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

  Нагадаємо, що опитування населення в різній формі, з питання до кого приєднуватися Сичавці, проводилися у 2016-му і 2019 рр. Обидва рази більшість жителів висловилося "за" об'єднання саме з Визирською громадою.

Друк
Схожі новини:
Місцеві вибори на новій територіальній основі — найважливіші для кожного жителя громади (відео)14:00
18 вер
Рятівників Лиманського району привітали з професійним святом (фото)13:12
18 вер
ТІС отримав три нагороди Національного морського рейтингу12:00
18 вер
Після об'єднання у Визирську ОТГ Першотравневе зазнало суттєвих змін (відео)11:40
18 вер
На будівництво дороги Одеса-Южне з під'їздами до Одеського порту виділять понад 2 млрд грн11:00
18 вер
У Першотравневому стає світліше: Будинок культури отримав зовнішнє освітлення (фото)10:00
18 вер
Фахівці ТІС-КТ розповіли про особливості роботи на терміналі14:00
17 вер
Стафіровка негабаритних вантажів вимагає ювелірної роботи персоналу ТІС-КТ (відео)13:30
17 вер
Людмила Головко — беззмінна вихователька малечі Першотравневого (відео)13:00
17 вер
Депутатів Лиманської райради скликають на позачергову сесію13:00
17 вер
Олег Кутателадзе: «Ідея створення ТІС була успішно реалізована, хоча «палок в колеса» ми отримали чимало»12:30
17 вер
Дмитрівська школа отримала в подарунок тенісний стіл (фото)12:01
17 вер
У Першотравневому привели до ладу майданчик біля футбольного стадіону (відео)11:30
17 вер
Вибори-2020: в Одеському районі буде вісім округів10:00
17 вер
«Думка в образі» — одеська виставка фотохудожника з Визирки (відео)14:30
16 вер
Школа та дитсадочок у с. Калинівка потребують капремонту (відео)13:22
16 вер
ТІС зробив ставку на контейнери13:04
16 вер
Освітлення в Першотравневому стає якіснішим (відео)12:40
16 вер
На будівництві Крижанівського дитсадка роботи йдуть до завершення12:30
16 вер
Козел з Першотравневого Одеської області потрапив до Національного реєстру рекордів (фото)11:43
16 вер
Дано старт проєкту «Балка у Визирці» (фото)10:00
16 вер
Укрпошта випустила поштову марку з гербом села Фонтанка17:02
15 вер
ТІС відзначив 26-річчя (відео)15:30
15 вер
Першотравневий НВК чекає на новий харчоблок (відео)14:30
15 вер
Олег Кутателадзе: «Якщо людина хоче брати участь в процесі розвитку, вона завжди знайде кошти»14:00
15 вер
TOP