» » Олег Кутателадзе: "Рішення Кабміну може погіршити ситуацію як в Сичавці, так і в Южному" (фото)

Олег Кутателадзе: "Рішення Кабміну може погіршити ситуацію як в Сичавці, так і в Южному" (фото)

Олег Кутателадзе: "Рішення Кабміну може погіршити ситуацію як в Сичавці, так і в Южному" (фото)

  В Конституції України закріплено принцип народовладдя, і закон про децентралізацію говорить про добровільне об'єднання громад. Крім того, Одеська ОДА тричі подавала до Києва план, де Сичавка повинна була бути з Визиркою, а Южне - з Новими Білярами. В останню хвилину, можливо, через чиєсь втручання, в нього внесли зміни, всупереч думкам багатьох жителів Сичавки.

Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

Прийняте Кабміном рішення, на мій погляд, не зовсім відповідає законодавству, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

  Він нагадав про те, як розвивалося Южне і його містоутворювальні підприємства з самого початку.

Свого часу, при всій моїй повазі до міста Южного, його засновники забрали частину земель у Сичавки й побудували там селище. На території Нових Біларів побудували Припортовий завод, безумовно, дуже потрібний і важливий для економіки. Але, якщо вже вирішили тут будувати, потрібно було спочатку рівномірно освоювати всі території Сичавки, Нових Біларів, можливо, частини Визирки, створюючи на їх базі місто Южне. І розвивати його разом з прилеглими селами. Цього зроблено не було. Вийшло так, що взяли частину цілого, її розвивали, а все інше потроху вмирало. Це несправедливо, і люди бачать, що у них щось забрали, а натомість нічого не дали. Різного роду заїжджі експерти, останнім часом, домовилися до того, що у цих сіл і зовсім не повинно бути своєї економіки. На мій погляд, це дуже дивна, якщо не сказати, примітивна, "печерна" позиція, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

  За словами депутата, він пам'ятає ті часи, коли Визирка була фінансово малоспроможним селом, але, з початком впровадження реформи децентралізації на місцях, у цього села з'явився бюджет, розвинулась його економіка, що вже приносить очевидні результати. До Визирської громади приєднуються нові села, які, впевнений Олег Кутателадзе, чекає добре майбутнє. Але головне, на чому наголосив депутат, у цієї громади сформувався актив, що складається з місцевих жителів - людей справи, вони вже взяли на себе відповідальність за майбутнє ОТГ. Тому що, без цього основного елементу нового формату громадянського суспільства, ефективне місцеве самоврядування в принципі неможливо.

Я вважаю, що помилка сталася колосальна. Мені дуже шкода, що реальні інтереси жителів Сичавки виявилися не важливими для окремих столичних чиновників. Наприклад, в Сичавку потрібно вкласти мінімум 1,2 млрд гривень, а по-хорошому - до 2 млрд інвестицій в розвиток всієї інфраструктури, щоб гарантувати їй серйозні перспективи як для туристично-рекреаційної зони. Там потрібно зробити каналізаційні стоки, водовідведення, провести воду. Щоб вона стала сучасним курортом, потрібно зробити дороги, збільшити та упорядкувати пляж. Хто цим буде займатися, якщо навіть дорогу від Южного до міського кладовища, розташованого в Сичавці, ніхто досі не зміг зробити. Визирська сільрада прийняла рішення про виділення грошей на створення помпової станції в Сичавці, а зараз, коли їй не дають увійти до складу Визирської громади, ОТГ вже не зможе ці гроші туди направити, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

  Як вважає депутат обласної ради, від такого рішення КМУ буде гірше, і населенню Сичавки, і населенню Южного, тому що місто додає собі територію, яку тепер йому потрібно розвивати, вкладаючи в неї значні кошти зі свого бюджету.

Я шанобливо ставлюся як до мешканців Сичавки (це мій виборчий округ), так і до жителів Южного, як мінімум тому, що в нашій компанії працює понад 650 співробітників, які проживають в Южному. Це рішення, на мій погляд, южненцям не на благо. Час покаже і все розставить на свої місця. Вважаю, що Кабмін вирішив неправильно, не прислухавшись до думки людей, - Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради.

  Нагадаємо, що опитування населення в різній формі, з питання до кого приєднуватися Сичавці, проводилися у 2016-му і 2019 рр. Обидва рази більшість жителів висловилося "за" об'єднання саме з Визирською громадою.

Друк
Схожі новини:
Світлана Дідоводюк: «Бути членом «Команди розвитку» почесно»10:00
11 лип
Керівництво Визирської сільради привітало Олену Козьміну з днем народження (фото)17:18
10 лип
Депутати Визирської сільради вирішили направити до Дмитрівської школи понад 1 млн грн (фото)15:14
10 лип
Володимир Татаревський: «Порти витягнуть економіку України»14:30
10 лип
Усі перевірені об’єкти Визирської ОТГ відповідають нормам (фото)14:00
10 лип
Земля – народу?13:11
10 лип
Якщо руки звикли до праці, вона буде до старості в радість11:00
10 лип
Єдина проблема проведення ЗНО в Першотравневому - спека (фото)10:13
10 лип
Визирська ОТГ: у Любополі визначили переможців конкурсу до свята Івана Купала (фото)14:47
09 лип
У Визирці ліквідували наслідки негоди (фото)14:00
09 лип
Співзасновник ТІС має намір переформатувати Impact Hub Odessa13:03
09 лип
Предмети інтер'єру вже чекають свого місця в садибі Курісів (фото)12:41
09 лип
САД виступає замовником будівництва траси з ОМТП до М-2811:00
09 лип
У Визирській ОТГ створюють Мистецьку школу (фото)10:00
09 лип
Доброславців в четвер забезпечуватимуть водою з цистерн09:16
09 лип
Пішоходам Вапнярки стало безпечніше перетинати проїжджу частину15:00
08 лип
Лиманська райрада провела термінову позачергову сесію (фото)14:06
08 лип
Рятувальники провели рейд берегом Тилігулу (фото)13:35
08 лип
У Визирському дитсадку до адаптивного карантину знайшли креативний підхід (фото)12:00
08 лип
На ТІСі планується використання альтернативної енергії11:00
08 лип
Маєток Курісів відобразить історію нашого краю з античних часів10:00
08 лип
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
У Сичавці на президента чекав пікет. Але він його не побачив (фото)12:00
07 лип
TOP