Регіональний ландшафтний парк "Тилігульський" населяють багато видів живності, серед яких і найбільший наземний черевоногих молюск Європи - виноградний равлик.
Зазвичай вдень молюски пасивні, ховаються в непомітних місцях під укриттям листя або каменів, на вологому ґрунті або відвологлих мохах. Вологість повітря впливає на поведінку равликів.
У суху погоду вони мляві та бездіяльні, сидять в раковинах, затягнутих прозорою пеленою від випаровування і зневоднення. У дощові дні равлик виходить зі сплячки, захисну плівку устя раковини з'їдає, зростає швидкість його пересування, збільшується період активного пошуку їжі. Можливо, саме такий момент після кількох рясних дощів сфотографував і виставив фото на сторінці парку в Facebook начальник науково-дослідного відділу РЛП "Тилігульський" Ігор Гержик.
У природі виноградний равлик живе в середньому 7-8 років, але нерідко може дожити й до 20 років, якщо не буде з'їдений хижаком. Цікавий факт регенерації, або відновлення равликами відсутніх частин тіла. Якщо хижак відкусить у молюска мацак або частину голови, равлик не загине, а зможе відростити відсутнє протягом 2-4 тижнів.
На Тилігульському лимані виноградний равлик зустрічається по берегах водойми в місцях з рясною трав'янистою рослинністю і досягає розміру волоського горіха.