22 червня в Україні, з 2000 року, відзначають День скорботи та вшанування пам'яті жертв війни. Друга світова увірвалася в життя українців, немов чорний ворон, який забрав мільйони життів, залишивши біль, що ніколи не стихає на десятки поколінь, пишуть на сайті Визирської ОТГ. Глобальний конфлікт, за різними оцінками науковців, забрав від 50 до 85 мільйонів життів. Назад до дому не повернулося близько 4 мільйонів українців, котрі загинули під час бойових дій та в полоні. Понад 5 мільйонів - загинуло через окупаційний терор та голод в тилу.
Аналогічна статистика й серед тих, хто був евакуйований або примусово вивезений на терени інших держав. Значна частина з них - вже ніколи не переступила поріг рідного дому. Загальні втрати України в роки Другої світової - близько 10 мільйонів людей. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких стали вдовами, а діти - сиротами.
Здавалося, що вже ніколи Україна не буде в вогні. Але сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на Сході нашої держави, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини й доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, свободу та демократію.
До Дня скорботи та вшанування пам'яті жертв війни у населених пунктах Визирської громади відбулися покладання квітів до пам'ятників та братських могил.
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!