ЗНО з англійської мови в селі Першотравневе зайняло кілька годин, проте його проведенню передував місяць кропіткої роботи багатьох працівників системи освіти Визирської ОТГ. Попри досвід минулих років, а в школі вже проводилися тестування школярів області з історії України, математики та української мови, ця сесія тестів виявилася найскладнішою. Причина - необхідність суворого дотримання карантинних правил, які приписані у зв'язку із розповсюдженням вірусу COVID-19. Внаслідок цих обмежень у класах одночасно могла перебувати обмежена кількість дітей. Директорка Першотравневої школи Тетяна Казак почала свою роботу в день проведення ЗНО о 05:30.
Тетяна Казак, директорка Першотравневого ліцею
Тому що о 06:00 ми отримували тестові завдання для школярів та передавали їх співробітникам поліції на зберігання. Потім ми зустрічали всіх учасників ЗНО, й о десятій ранку почалося тестування.
Для проведення тестування було залучено 22 аудиторії та 53 педагоги з усіх шкіл Визирської ОТГ. На думку Тетяни Казак полегшило ситуацію те, що діти в умовах карантинних обмежень проходили вже третій тест та добре розуміли, як їм треба поводитися.
Яна Куліченко, директорка Визирської школи
Діти переживали по-своєму, ми своєю чергою по-своєму, щоб все правильно організувати. Тому що ніхто не хотів підвести дітей. Звичайно була необхідна спеціальна підготовка. Були проведені тренінги, семінари відповідальним за ЗНО відділом освіти. Так само були роздані теоретичні матеріали всім вчителям. Ми проводили онлайн наради. Всі вчителі були зареєстровані в «Центрі якості освіти», проходили онлайн сертифікацію, тестування. Кожен підтверджував своє знання інструкцій.
Сама директорка вперше брала участь у проведенні ЗНО. І єдиною, але великою проблемою для всіх учасників тестування стали погодні умови – 40-градусна спека.
Наталія Кириченко, заступниця директора з НВР Першотравневого ліцею
Були рекомендації, щоб використовувати аудиторії в несонячних місцях. Однак навіть там, де немає сонця, все одно була спека. Сильна спека. Ми відкривали вікна, але, коли було аудіювання, потрібно було все закривати. З організаційних питань проблем не виникало. Не було помилок, папери всі відправили до Києва. Але спека всіх виснажила.
Сьогодні рідко можна зустріти сільську школу в Україні, де класи були б оснащені кондиціонерами. У літній період, коли це необхідно, діти на канікулах. Та й проведення ЗНО зазвичай відбувається наприкінці травня - початку червня. В цьому році, у зв'язку з карантинними обмеженнями, з тестуванням школярів затягнули до середини літа. Через це деяким дітям просто було погано, і це впливало. Для обробки тестів потрібен щонайменше тиждень. Яким буде підсумок, покаже за результатами ЗНО індивідуальний бал кожного учня. Але перед початком тестування 11-класники зізнавалися, що навчання онлайн не стало для них перешкодою для підготовки до ЗНО.
Аліна Мельник, учениця 11 класу Олександрівської школи
Нам вчителі школи від Міністерства освіти рекомендували кілька сайтів, серед них pidruchnyk.соm.ua, вони надали кілька тем для підготовки.
Діана Должок, учениця 11 класу, жителька міста Южне
Можна було вирішувати ЗНО минулих років. Так само ми проходили англійські курси по Skype.
Андрій, учень 11 класу, житель міста Южне
Нас вчили правильно писати все, давали приклади, як правильно висловити свою думку. А так нічого складного.
Микола Скоробогатько, учень 11 класу Фонтанської школи
Це було дуже складно, часом навіть надії не було на те, що я складу. Але я взяв себе в руки та переглянув багато інтернет-ресурсів «BBC Learning English», є й інші благодійні сайти, де можна підготуватися студенту.
Нагадаємо, сесія зовнішнього незалежного тестування школярів в Україні проходить з 25 червня по 17 липня.
Авторка: Катерина Гончар.