З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». В ході реформи децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, об'єднаним територіальним громадам. Отже, соціальні послуги йдуть ближче до людей, до їх одержувачів. У Визирській ОТГ для цих цілей створено окрему структуру — Центр надання соціальних послуг. Його директорка, Людмила Хараім, отримала свою посаду за результатами конкурсу, який оголосила сільрада в пошуках відповідального та компетентного фахівця. До цього Людмила Володимирівна 16 років пропрацювала вихователем у Визирському дитячому садку, добре знає жителів села й ті проблеми з якими стикаються самотні люди похилого віку та багатодітні родини.
Основним завданням Центру є соціально-профілактична робота, яка спрямована на те, щоб запобігати попаданню в складні життєві обставини людей або сімей, які належать до уразливих груп населення. Якщо людина вже відчуває життєві труднощі та потребує допомоги, їй надається така послуга від громади, для того щоб підтримати її. Соціальна працівниця Галина Мельник раніше працювала в селі Визирка від Лиманського районного центру соцпослуг. З січня цього року її перевели на роботу до Визирської сільради, тепер вона є працівником Визирського центру надання соціальних послуг. Адміністративні зміни поки не вплинули ні на обсяг її роботи, ні на зарплату, ні на умови праці, але є розуміння, що далі буде краще.
Галина Мельник, соціальна працівниця
Потрібно щоб у нашої служби був транспорт, або хоч велосипеди. Потрібно бабусям покупки робити, комунальні оплачувати, в лікарню з ними ходити.
Соціальний працівник має ряд визначених обов’язків, але частіше вони беруться за будь-яку роботу по господарству, якщо це необхідно тим, ким вони опікуються.
Галина Мельник, соціальна працівниця
Комунальні платежі робимо, з документами допомагаємо, їсти варимо. Все що людина попросить або так самі робимо, тому що бабусі іноді соромляться просити.
Допомога одиноким пенсіонерам та людям з інвалідністю важлива, але це не єдиний напрямок роботи Центру. Часто тут проводяться профілактичні бесіди з батьками багатодітних сімей. Олена Кузнєцова виховує з чоловіком п’ятьох дітей та відчуває матеріальні труднощі у зв’язку з тим, що поки вона не має власного житла, але допомоги соціального працівника не потребує.
Олена Кузнєцова, багатодітна мама
Я люблю доглядати за своїми дітьми сама. Скоро моя молодша дитина піде в садок, а я піду на свою роботу, на якій працювала раніше.
Центр може надавати соціальні послуги з психологічної реабілітації, наприклад, воїнам АТО, тим громадянам, хто переселився із зони бойових дій. Однак для фахівців Центру надання соціальних послуг Визирської сільради це поки з розряду «найближче майбутнє». Сьогодні у новоствореної структури роботи не початий край у своєму прагненні до розвитку. Стати клієнтом Центру просто, необхідно заповнити заяву на соціальні послуги та допомога обов’язково прийде, якщо людина дійсно не має фізичної можливості забезпечити собі мінімальні побутові умови життя.
Авторка: Катерина Гончар.