16 липня 2020 року в Україні відзначають День бухгалтера. Бухгалтерська справа досить рутинне заняття, яке вимагає чіткості та зосередженості. Тут немає місця для польоту фантазії чи творчості. Але саме від бухгалтерів залежить все: заробітна плата, розрахунки, звітність. Тому не випадково своє професійне свято вони можуть відзначати не один раз на рік, а декілька. В Україні День бухгалтера відзначається на підставі Указу Президента України № 662/2004 від 18 червня 2004 року. Дата свята встановлена на 16 липня, тому що саме в цей день 1999 року в нашій державі прийняли довгоочікуваний Закон України, де були закріплені основні положення «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Про престиж цієї професії свідчить також і наявність Міжнародного дня бухгалтера, який відзначається 10 листопада.
Бухгалтерська справа — це складний процес: поряд із піднесенням творчої думки, успіхами, значними ривками, історія бухгалтерського обліку сповнена падінь, невдач, відхилень, помилок. Занурившись в історію бухгалтерської справи, можна зрозуміти, що вона була майже завжди. Вже під час первісного ладу виокремлювалася особа, яка могла примітивно рахувати та тримати це все в голові. Саме на цьому етапі була закладена обчислювальна основа обліку, здійснювався підрахунок основних облікових об’єктів та їхніх споживчих вартостей.
Подальший розвиток господарського обліку відбувався одночасно з розвитком обміну. Як наслідок, обмін стає причиною для появи подвійного запису, як відображення вибуття одного продукту і появи іншого. З’являються рахунки речей та грошей. Подвійний запис набуває більшого поширення, і головне — в обліку з’являється єдиний узагальнений вимірник: як міра вартості, як засіб вартісного вимірювання. Виникнення і розвиток кредитних відносин викликали необхідність банківської діяльності, операцій з готівкою. Облік почав відігравати роль механізму, який мав чималий вплив на грошовий обіг. Точно встановити час трансформації господарського обліку в бухгалтерський облік неможливо, оскільки процес його розвитку відбувався паралельно з поступовим розвитком обміну, грошового обігу, кредиту і банківської діяльності.
Наприклад, у Визирській громаді працюють 20 представників цієї професії: у сільраді, відділі освіти, Центрі надання соціальних послуг та КП «Визирське джерело». І, що цікаво, всі вони — прекрасні жінки. На плечах цих тендітних представниць людства лежить велика відповідальність: нарахувати зарплати, соціальні виплати, прорахувати бюджет, зробити оплати, подати звітність і ще чимало складної та напруженої роботи. Але вони — завжди із посмішкою на обличчі. Це дружний колектив, єдиний механізм, від роботи якого залежить життєдіяльність всієї Визирської громади. Тому у День бухгалтера ми зичимо всім представникам і представницям цієї нелегкої професії нескладних звітів, легкості у розв’язання будь-яких питань та насолоди від життя.