Агломерація - це механізм взаємодії населених пунктів, об'єднаних в складну багатокомпонентну динамічну систему з інтенсивними виробничими, транспортними та культурними зв'язками.
Запропонований Кабміном перспективний план формування нових мегарайонів в Одеській області на думку депутата Одеської облради Олега Кутателадзе - багато в чому не є ідеальним.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради
Двічі в одну річку не ввійдеш, як то кажуть. Колись вже був подібний досвід приєднання, коли Чорноморськ (раніше Іллічівськ), Южне й Теплодар приєднали до Одеси. Досить швидко все повернулося на круги своя через що стала тоді очевидною некерованість цієї різнорідної території. Одеса повинна розвиватися самостійно як велике місто, а нові райони могли б бути сформовані за іншим принципом.
Створені райони надалі могли б агломерованої навколо Одеси, як обласного центру. Саме співпраця громад має на увазі загальні інтереси й схожі можливості. Наприклад, місто Южне, Лиманський та Березовський райони об'єднує берегова лінія і Тилігульський лиман. Економічну задачу подібна співпраця могла б вирішити подальшим розвитком портового господарства Южного та Визирки. Завдання туристично-рекреаційної зони потрібно вирішувати проводячи берегоукріплювальні роботи в Коблеве й Сичавці. Це ж актуально і для смт Чорноморського, Крижанівки та інших сіл, що знаходяться вздовж по морській лінії. Це співпраця дала б масштабний розвиток туризму, а згодом і серйозний прибуток до бюджетів громад.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради
У Сичавці, наприклад, немає каналізації, а в Коблевому є. Можна було правильно організувати певні роботи, укласти необхідні угоди та розв'язати цю проблему, об'єднуючи можливості кожного учасника цієї співпраці. Протяжна набережна і прекрасні природні умови в цій рекреаційній зоні стали б справжнім магнітом для туристів!
Одеська облрада взяла активну участь у відродженні Тилігульського лиману, це принесе користь як для Миколаївської, так і для Одеської областей. Нагадаємо, відновлюваний канал лиман-море рятує від зникнення фауну і флору Тилігульського лиману, який є не тільки важливим природним об'єктом, але може дати нові перспективи для розвитку сіл, розташованих на його берегах.