У сильний дощ 24 червня з сусідніх пагорбів на земельні ділянки з будинками в Ранжевому зійшов сель — бурхливий потік з камінням й ґрунтом. На одній з ділянок змило частину городу з усім урожаєм й навіть верхній шар ґрунту зійшов. У домогосподарствах, які розташовані ближче до балки — збитки ще більші. Зі своєї засіяної пшеницею ділянки землі молода сім’я з двома дітьми зазвичай збирає 5 тонн зерна. Після затоплення, колосся полягли, а збирати урожай на заболоченому ґрунті не візьметься жоден комбайнер. Протистояти цій стихії було неможливо, тому залишалося лише все це фіксувати на телефон.
Рідкісне для цих місць, але дуже підступне природне явище залишилося у подружжя Римар на відеофіксації. Переглядаючи це, вони досі не вірять, що після такого затоплення збитки на їх ділянці виявилися не катастрофічними. Хоча паркан знесло по периметру та шість рулонів сітки «рабиця» купувати доведеться. Але так пощастило не всім.
Але у Визирській сільраді кажуть, що не потрібно поспішати з висновками. Якщо людина потребує допомоги, вона може її отримати.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Ми були там через кілька днів після цього урагану та побували на кожній дільниці, де у людей затопило двори. Після огляду ми всім сказали написати заяву на матеріальну допомогу. Вже документи люди готують, та депутат по вулиці нам взявся їх привезти. Ми розглянемо й винесемо це питання на виконком, щоб прийняти рішення про розмір допомоги.
Він зазначив, що у Визирській сільраді дуже чуйно ставляться до проблем жителів сіл об'єднаної громади та він не пам’ятає випадку, коли люди, що потрапили у біду, не отримали допомогу. Важливо зібрати всі необхідні документи, бо бюджетні кошти не можуть виділятися без документально підтвердженої підстави.
Авторка: Катерина Гончар.