Сама ідея об’єднання населених пунктів в більш спроможні адміністративні одиниці — ОТГ — є дуже вдалим кроком на шляху подальшого розвитку та відбудови нашої країни. Проте згідно з законом України, цей процес повинен відбуватися після певних консультацій та узгоджень з самими мешканцями майбутньої об’єднаної територіальної громади. Так воно в Сичавці, наче й було спочатку. Два варіанти — або приєднатися до сільської Визирської ОТГ, або увійти у склад Южненської міської громади. Як виявилося пізніше, ще 25-го травня, під час карантину, при поданні нового перспективного плану до Києва, керівництво Одеської обласної державної адміністрації вирішило, що сичавцям буде краще з Южним. Більшість жителів села з цим не згодна, бо хочуть вони приєднатися до успішної Визирської ОТГ, тому й збираються вже кілька разів біля стін Одеської ОДА, аби виказати свій протест. Черговий — 20 липня. Зробили це, до речі, виконуючи всі карантинні норми: одягли захисні маски та дотримувалися необхідної дистанції. Мітингувальники зверталися до голови ОДА Максима Куцого. До цього представники громади були тут на обговоренні перспективного плану, згідно з яким Сичавка розглядалася у складі Визирської ОТГ. Свій вибір сичавці зробили ще у 2016-му році, коли провели таємне консультативне опитування, яке продемонструвало бажання людей ввійти до складу Визирської ОТГ.
Василь Бабич, активіст, житель села Сичавка
Це суперечить закону про «добровільність», це суперечить Конституції, Європейській хартії. Це суперечить, навіть, методиці формування громад, тому що при зміні перспективного плану, повинні були провести консультації з місцевим населенням.
Люди, що прийшли на мітинг, пояснюють, чому саме Сичавці буде краще з Визирською ОТГ.
Любов Д’яченко, бібліотекарка села Сичавка
Чому у Визирську громаду? Тому що ми хочемо залишитися селом, самодостатнім, в якому все є: школа, дитячий садок, Будинок культури, сільська рада, все з ремонтом, амбулаторія, «швидка допомога».
За словами Любові Василівни за 40 років від Южного не було їм ніякої допомоги, а лише за кілька останніх років увага від керівництва Визирської ОТГ була значною. Про тривалу історію протистояння влади Южного з жителями Сичавки каже активіст та житель Сичавки Микола Торчинський.
Микола Торчинський, активіст, житель села Сичавка
Місто Южне розвивалось саме, їм допомагав порт, завод й таке інше. Коли почалася та історія з об'єднанням, Южне відмовило нам, навіть у медицині, освіті (дітей в школу не пускали), це вже показало відношення та ставлення до нас. Вони не хотіли йти до нас з миром, хотіли з війною.
Навіть в такому ключовому питанні, як водопостачання, Сичавці теж почала надавати допомогу саме Визирська громада. До речі, і народні депутати від Одещини, свого часу, також висловлювали думки щодо доцільності об’єднання Сичавки саме з Визирською ОТГ. Серед них Степан Чернявський, який багато разів бував на зустрічах та обговореннях, підтримав сичавців у їхньому виборі.
Кілька разів сичавці не могли достукатися до керівництва ОДА. На черговому пікеті зусилля сичавців не залишилися без уваги з боку керівництва ОДА. До них вийшов перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації В’ячеслав Овечкін та прийняв звернення жителів Сичавки. Пообіцяв передати його на розгляд голові ОДА. Ініціатори акції протесту заявили про те, що будуть кожного дня збиратися біля стін адміністрації, поки не отримують жадану відповідь.
Автор: Сергій Бяков.