Перлина Півдня України — Тилігульський лиман у серпні переживає свій наступний біологічний цикл. Різноманітні види тварин обрали береги водойми не лише для гармонійного існування, а й для розмноження.
Через те, що триває реконструкція каналу лиман-Чорне море, він поки не функціонує в повному обсязі, тому риба у Тилігул цьогоріч не заходила на нерест, але і власної популяції риб у лимані теж достатньо. Про це свідчать численні рибалки та птахи, які на риб полюють: чаплі, пелікани. Серед наземних тварин у цій місцевості мешкає навіть певний вид шакалів, що з’явився тут нещодавно, як кажуть науковці, популяція прийшла з Румунії.
Цікаво і те, що вперше за всю історію спостережень за Тилігульським лиманом, на його узбережжі були помічені рожеві фламінго. Сталося це в травні, птахи пробули тут близько 3-х тижнів та рушили далі за своїм маршрутом. У той самий час, через високу температуру повітря, впродовж літа часто відбувається таке явище, як викид сірководню, під час якого гине риба, цей рік не став виключенням. Проте ці процеси мають тут переважно локальний характер та здебільшого відбуваються на мілководді. Одночасно місцеві жителі помітили і деякі нові позитивні зміни, які відбулися за останні кілька років завдяки поступовій реалізації проєкту будівництва каналу Тилігул-Чорне море.
Питаннями перспективного розвитку рекреаційних зон, з якими межують населені пункти по лінії узбережжя, давно переймається депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе. Він є ініціатором багатьох інноваційних проєктів, зокрема, порятунку Тилігульського лиману, відновлення рівня води та відбудови інфраструктури навколо нього. Це відкриє чимало нових перспектив для відродження прилиманських сіл.
Олег Кутателадзе впевнений: навколишнім громадам слід всебічно підтримувати тих підприємців, які погодяться долучитися до великих туристичних проєктів, пов’язаних з Тилігульським лиманом, та тих, хто розвиває інфраструктуру на узбережжі.
Автор: Сергій Бяков.