Православний храм на честь Архістратига Божого Михаїла був зведений у селі Нова Вільшанка за підтримки мецената Олега Кутателадзе кілька років тому. Нещодавно тут відбулося храмове свято, але разом з проведенням служб, у храмі в перервах тривають роботи щодо його розпису. Даний процес вимагає особливого підходу та знань.
![]()
![Андрій Литвиненко, митець.]()
Андрій Литвиненко, митець
Це не просто розпис — це ж храм Божий. Відповідно все це канон, який несе в собі знання про Бога, про Архангелів, святих, про всю ієрархію. Тобто просто розписати храм, якщо кажемо про частину — це одна робота. А вже в комплексі — це, перш за все, проєкт, де все має бути продумано. Будь-який орнамент несе в собі зображення, будь-яке зображення, будь-який колір теж має значення.
Для розпису храму на честь Архістратига Божого Михаїла було обрано канонічний візантійський стиль, продовжує митець.
![]()
![]()
Андрій Литвиненко, митець
У розписі храмів існує два основні стилі — це академічний, найбільш зараз сучасний та відомий. А більш ранній — це візантійський, канонічний — фрески Рубльова, як приклад, де існують певні жорсткі правила. Існують вони для чого? Щоб митець менше вкладав свого особистого, а було більше, як кажуть, божественного.
Не завжди легко йдуть ці роботи, ділиться Андрій Литвиненко, тому що потрібно бути завжди зосередженим.
![]()
![]()
Андрій Литвиненко, митець
Людина, торкаючись вищого, також повинна працювати над своїм внутрішнім, над своїми слабкими місцями та думками. Все це повинно бути очищено. Не просто при розпису людина молиться: молиться і звертається до Нього. Це найскладніше. Чи не складно написати, складно завжди тримати думки в чистоті, звернені до Бога.
Місцеві жителі та гості села Нова Вільшанка відмічають, на скільки це добре, що храми будують і людям є, куди прийти та помолитися.
![]()
![Степан, відвідувач храму.]()
Степан, відвідувач храму
Село красивішим виглядає. Це по-перше, а по-друге — кожну неділю люди приходять й хрестяться.
![]()
![Ганна, відвідувачка храму.]()
Ганна, відвідувачка храму
Усім великого здоров’я, сили, натхнення, просто божественної благодаті, щоб довести все до кінця, і мали люди, куди прийти. Це просто йдеш і хочеться дивиться, слухати і жити.
Кожний, приходячи до Бога, просить своє, але багатьох бажання об’єднують. Сьогодні тут можна почути, що понад усе люди просять здоров’я та миру.
Авторка: Стелла Дюар.