Православний храм на честь Архістратига Божого Михаїла був зведений у селі Нова Вільшанка за підтримки мецената Олега Кутателадзе кілька років тому. Нещодавно тут відбулося храмове свято, але разом з проведенням служб, у храмі в перервах тривають роботи щодо його розпису. Даний процес вимагає особливого підходу та знань.
Андрій Литвиненко, митець
Це не просто розпис — це ж храм Божий. Відповідно все це канон, який несе в собі знання про Бога, про Архангелів, святих, про всю ієрархію. Тобто просто розписати храм, якщо кажемо про частину — це одна робота. А вже в комплексі — це, перш за все, проєкт, де все має бути продумано. Будь-який орнамент несе в собі зображення, будь-яке зображення, будь-який колір теж має значення.
Для розпису храму на честь Архістратига Божого Михаїла було обрано канонічний візантійський стиль, продовжує митець.
Андрій Литвиненко, митець
У розписі храмів існує два основні стилі — це академічний, найбільш зараз сучасний та відомий. А більш ранній — це візантійський, канонічний — фрески Рубльова, як приклад, де існують певні жорсткі правила. Існують вони для чого? Щоб митець менше вкладав свого особистого, а було більше, як кажуть, божественного.
Не завжди легко йдуть ці роботи, ділиться Андрій Литвиненко, тому що потрібно бути завжди зосередженим.
Андрій Литвиненко, митець
Людина, торкаючись вищого, також повинна працювати над своїм внутрішнім, над своїми слабкими місцями та думками. Все це повинно бути очищено. Не просто при розпису людина молиться: молиться і звертається до Нього. Це найскладніше. Чи не складно написати, складно завжди тримати думки в чистоті, звернені до Бога.
Місцеві жителі та гості села Нова Вільшанка відмічають, на скільки це добре, що храми будують і людям є, куди прийти та помолитися.
Степан, відвідувач храму
Село красивішим виглядає. Це по-перше, а по-друге — кожну неділю люди приходять й хрестяться.
Ганна, відвідувачка храму
Усім великого здоров’я, сили, натхнення, просто божественної благодаті, щоб довести все до кінця, і мали люди, куди прийти. Це просто йдеш і хочеться дивиться, слухати і жити.
Кожний, приходячи до Бога, просить своє, але багатьох бажання об’єднують. Сьогодні тут можна почути, що понад усе люди просять здоров’я та миру.
Авторка: Стелла Дюар.