Тривала посуха, яка була навесні та на початку літа, знищила велику кількість зернових. Фермери, які працюють в цій галузі понад 30 років, за весь цей період не пам’ятають, щоб раніше було щось подібне. За статистикою схожа ситуація була ще у 1947 році.
Василь Хміленко, фермер
За офіційними даними, з 1 млн 100 гектар, які були засіяні в Одеській області — 500 тисяч за актами списання — урожай загинув. А те що залишилось, дає врожаю 5-7 центнерів з гектара. Економічно недоцільно було б його збирати, але фермери вимушені йти на це, тому що їм якось потрібно розрахуватись з людьми. Потрібно їм віддати хоч по 200-300 кг зерна, щоб їм можна було утримувати своє господарство.
На прикладі поля з озимою пшеницею він показує у якому стані знаходиться врожай.
Василь Хміленко, фермер
Візуально, коли дивишся, то здається, ніби то дійсно тут є пшениця, жовте поле, є колосок. А насправді, коли підходиш ближче, в той час, коли пшениця повинна бути метр заввишки й густота 500 штук на метр квадратний, нині ми бачимо ось ці колосочки, здається ніби то гарний колосок, а коли береш, він зовсім пустий, в цьому колосочку немає нічого. Одна-дві зернинки з такого колоска.
Поряд з цим полем знаходиться поле, яке було повторно засіяне страховою культурою, але й там ситуація не краща.
Василь Хміленко, фермер
Практично проса тут також немає і вже не буде. Суха земля. Тут вологи зовсім немає. Рослина вже починає засихати від відсутності вологи.
Варто зазначити, в такому стані багато полів, але влада, яка з початку говорила про надання допомоги фермерським господарствам, далі тих слів не пішла. Що робити? На це питання відповідають фермери Лиманського району самі.
Євген Бабалик, фермер
Необхідно працювати, враховуючи те, що подальша погода, напевно, кращою не буде. Підлаштовувати свою технологію. Була надія на державу, були якісь розмови, що буде якась допомога, але ми бачимо, що цього немає. Ситуація складна і можна покластися тільки на себе, як я розумію.
Більш за всіх постраждав Південь країни. Ситуація в цілому буде зрозумілою, коли врожай буде зібрано і по інших регіонах. Що стосується допомоги, місцеві фермери сподіваються на те, що можливо Визирська об’єднана громада підтримає своїх фермерів у такий складний для них час.
Авторка: Стелла Дюар.