В Одеській області й, зокрема, на території Визирської ОТГ великі площі займають поля, влітку стоїть спека, зріє пшениця, жито, інші зернові, олійні та зернобобові культури. Тому важливо дотримуватися правил протипожежної безпеки на полях і при зборі врожаю.
Фарід Сімінеєв, начальник пожежно-технічної частини ТІС
В основному, пожежі виникають через людей, через недбале ставлення до заходів пожежної безпеки. Особливо при наявності вітру, коли іскра будь-якого багаття може стати причиною вигорання цілих полів з урожаєм. Скільки разів ми виїжджали за такими викликами тільки до Визирки! Тут розташовані і дачі, і приватні подвір’я, тому велике побажання — не проводити неконтрольовані розпалювання багать, бути обережними при палінні, не викидати сірники та недопалки з автомобіля, що рухається.
Фахівець зазначив, що найбільш небезпечним, з точки зору виникнення пожеж, вважається саме літній період. Але і холодна пора року теж завжди була періодом підвищеної уваги пожежників.
Фарід Сімінеєв, начальник пожежно-технічної частини ТІС
Зараз ми вже пішли від практики використання нагрівальних приладів на підприємствах. У нас практично всі приміщення мають сертифіковане обладнання для опалення, переходимо на газ, де це можливо. У нас за цим встановлено суворий контроль.
Але в побуті, в приватних і багатоквартирних будинках опалювальний сезон несе підвищену небезпеку займань, які майже завжди призводять до матеріальних збитків, а іноді — і до людських жертв, нагадує керівник ПТЧ ТІС.
Зазначимо, що сума штрафу при виникненні пожеж в екосистемі може скласти понад 150 тис. грн.