Саудівська Аравія, не маючи жодної річки, підкорює рукотворними зеленими оазисами, на Фолклендських островах кількість овець у 200 разів перевищує кількість людей, найбільш «шоколадна» країна у світі — це Швейцарія, а Індонезія приваблює любителів екстриму 130 вулканами. Якими родзинками володіє Одеський регіон для розвитку туризму і що необхідно зробити, щоб ця галузь почала відігравати суттєву роль у наповненні місцевого бюджету? Чи стане Одеса туристичною Меккою для багатих і вимогливих туристів? Що можуть запропонувати в регіоні об'єднані громади для розвитку туризму та курортної справи? Про всі ці складові йшлося під час дискусії, присвяченій розвитку туризму в Одеському регіоні, яка відбулася в коворкінговому центрі «Зе! ХАБ — Одеса». Як відомо, майже 10% світового ВВП створюється коштом туризму. Якщо порівняти ці дані з часткою світового сільського господарства, а це 4%, і промисловості — близько — 30%, то можливі перспективи вражають. Ці можливості необхідно розвивати серед ОТГ, вважають представники громадськості.
Але в першу чергу необхідно довести до ладу інфраструктуру територій — дороги, аеропорти й порти Одеського регіону. Перлинами Одещини є чимало водних об'єктів, а не тільки Чорне море, але до них складно дістатися, а на місці більш проблем, ніж зеленого відпочинку.
Рекреаційний потенціал Одеського регіону набагато ширший, ніж у класичного туризму. Розвиток курортної справи — ще одна можливість для територій Причорномор’я й ОТГ, тут розташованих.
У дискусії брали активну участь запрошені експерти та представники департаменту туризму Одеської обласної державної адміністрації. Важливою складовою розмови стала державна, регіональна і міська політика щодо розвитку туризму.
Що ж може запропонувати Одеський регіон для вимогливого туриста? На думку Олега Кутателадзе, Причорномор’я — це джерело різноманітних туристичних перлин. Свої історичні та культурні місця кожна ОТГ могла б розвивати з метою подальшої популяризації туристичної складової своєї місцевості.
Дискусія — це ще один крок до взаєморозуміння і народження нових ідей для подальшої взаємодії. Як показує практика — агломерація причорноморських територій є оптимальною формою співпраці в цьому напрямку.
Авторка: Ганна Фещенко.