На останньому цього року планерному засіданні сесії обласної ради було внесено зміни до Програми розвитку туризму та курортів в Одеській області на 2017-2020-ий роки.
З метою покращення туристичної привабливості та розробки програм розвитку окремих субрегіонів депутати вирішили, що є доцільним включення конкретних заходів до Програми з відповідним фінансуванням на 2019-ий рік. Зокрема, йдеться про місцеву програму розвитку Лиманського та Березівського районів, на що з обласного бюджету виділять 300 тис. грн. Головними у цьому напрямку залишаться Нижньодністровський національний парк, Савранщина та Кодимщина.
Звичайно, виділених коштів на Лиманський район – 150 тисяч гривень – дуже мало, оскільки він є приміським, має цікаві з точки зору туристичної привабливості об’єкти і тому мав би бути серед лідерів щодо формування цікавих туристичних кластерів.
Нагадаємо тільки про одну пам’ятку Лиманщини -палац-садибу Курісів, архітектурну пам’ятку, що знаходиться в селі Курісове.
Більше 200 років тому на цих розлогих чорноморських землях вона зароджувалася. Маєток належав колишньому начальнику канцелярії Суворова, а потім керівнику секретного відділу при головнокомандувачі підполковнику Івану Курісу. Багато речей зі своєї колекції Іван Куріс подарував музею Одеської спілки старожитностей. Унікальний внесок, який складався із 21 предмета, був зроблений музею вже після смерті І. І. Куріса його дружиною: в Одеському історико-краєзнавчому музеї зберігається шабля О. В. Суворова, його власна зброя. В наш час п’ять книг з 20-тисячного зібрання І. І. Куріса зберігаються у відділі рукописів та рідкісної книги Одеської наукової бібліотеки імені М. Грушевського.
Чому усе це залишилося поза увагою розробників регіональної програми розвитку туризму, - велике питання. Бо лише на садибі Курісів, спорудженій у мавританському стилі, можна розробити кілька туристичних маршрутів.