В села Коблівської ОТГ, як і в сам центр громади щорічно приїжджає безліч туристів зі всієї України та ближнього закордоння. Винятком став 2020 рік, коли до моря приїжджали, в основному, відпочивальники з України, та й то з дотриманням карантинних заходів. Але працювати над ідеями розвитку сфери туризму і популяризації своїх місць відпочинку слід продовжувати незалежно від викликів часу, які постійно виникають. Так і чинить громадський діяч Олег Кутателадзе, який став ініціатором проведення в Коблево зустрічі з київськими фахівцями готельного бізнесу. Гості приїхали вивчити сильні сторони місцевих зон відпочинку, щоб, об'єднавши зусилля, розробити стратегію розвитку туристичної сфери в Коблівській ОТГ на найближчі 10 років. В ході обговорень було озвучено низку пропозицій, з яких будуть відібрані пріоритетні. Вони, після проведення відповідних розрахунків, які враховують економічну складову, і будуть враховані при розробці проєкту.
Група фахівців з Києва пропонує використовувати всі можливості села Коблево, зокрема, застосувати маркетингові прийоми для залучення туристів і популяризації місцевих баз відпочинку і готелів. Серед можливих варіантів: створення гастроринка з особливостями місцевих харчових продуктів, своїх власних «фішок». Як відомо, на території Коблівської ОТГ працюють фермери та підприємці, які виробляють сир, вино, які вирощують устриць і так далі. Вони могли б знайти ще один ринок збуту, беручи участь у постійному гастрономічному ярмарку. Ринок в новому форматі дасть поштовх створенню необхідної інфраструктури — будівництва парковок, завантаженні готелів. Але для розвитку готельного бізнесу необхідно залучати молодих грамотних фахівців, а для цього потрібно приділити увагу їх навчанню і постійного підвищення кваліфікації.
Ще одним якорем, впевнені маркетологи, для Коблівській ОТГ може стати організація та проведення різноманітних фестивалів, не тільки в розпал літнього відпочинку, але і в порівняно теплу пору року — навесні та восени. Наявність тут видатних природних багатств дозволяє подумати над розробкою проєкту по грязелікування, а також створенням відповідного санаторію, котрий використовує багатства місцевого солоного озера, розташованого поблизу сіл Рибаківка і Тузли. При цьому, доцільно звести до мінімуму використання транспорту з двигунами внутрішнього згоряння, в ідеалі — підвозити відпочиваючих на електротранспорті. Також добре б продумати систему знижок при комплексному користуванні послугами кількох закладів і місць відпочинку. Розробити та впровадити онлайн-бронювання номерів безпосередньо.
За словами Олега Кутателадзе, стратегію розвитку туристичної та готельної сфер Коблівської ОТГ з усіма необхідними розрахунками та розробками, фахівці з Києва підготують вже до середини листопада.
Автор: Сергій Бяков.