Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради
Кожен населений пункт має свої особливості та традиції. Але разом з тим, між населеними пунктами існують певні пересічні можливості та інтереси, які можна було б дотримати, разом вирішуючи спільні проблеми. У даній ситуації я бачу нові можливості. Наприклад, Южне — це портове місто, де зосереджена промисловість, але разом з тим тут можна і необхідно розвивати й туристичну складову. Адже таке місце тут, як магніт, який в інших країнах дає можливість місцевим громадам успішно розвиватися.
Тут, наприклад, між Миколаївською та Одеською областями існує межа, де з одного боку село Коблево зі своєю ОТГ, а з іншого боку Сичавка, яка увійшла до Южненської громади. Вони разом з успішною Визирською громадою могли б агломерувати, тобто співпрацювати один з одним, знайшовши спільні цілі та об'єднавши зусилля для їх досягнення. Це дало б додаткові можливості розв’язувати проблеми розвитку курортної перспективи цього округу. В ході відродження Тилігульського лиману можливим стає й відновлення роботи тут риболовецьких артілей. Все це дасть певні кошти, поліпшивши умови життя всіх людей, які живуть тут на узбережжях Тилігульського лиману і Чорного моря.
Я щиро сподіваюся на те, що триватимуть роботи з відновлення каналу «Тилігул-Чорне море». У Южненську громаду тепер буде входити й Сичавська сільська рада, а разом з нею село Кошари, яке також розташоване на березі Тилігульського лиману. У порятунку Тилігульського лиману зацікавлені й села Визирської громади: Любопіль, Калинівка та Кордон, а з іншого його боку — Березанський район і Коблівська ОТГ. Тому я сподіваюся, що спільними зусиллями ми організуємо взаємовигідну та ефективну співпрацю всіх цих громад, в ім’я їх подальшого розвитку та процвітання.
Дещо раніше Олег Кутателадзе докладно розповідав про туристичний потенціал Коблево, а також про проблеми, які потребують вирішення, і планах на подальший розвиток.