За даними електорально-поведінкового дослідження Соціологічної групи Рейтинг в день виборів 25 жовтня 2020 року, серед тих, хто голосував на місцевих виборах, 40% відповіли, що їм було складно розібратися з бюлетенями: 13% — дуже складно і 27% — трохи складно. Водночас 35% виборців сказали, що це було зробити досить легко, і 25% — що дуже легко.
Серед тих, хто голосував, більшість вважають, що місцеві вибори важливі для країни (79%). Водночас серед тих, хто на вибори не ходив, — так вважають лише половина. Так само виборці оптимістичніше налаштовані щодо майбутнього ніж ті, хто не голосував: 47% перших вважають, що ситуація у їхньому місті/селі в результаті цих виборів покращиться, 38% вважають, що не зміниться, а серед неголосуючих лише 20% вважають, що ситуація покращиться, водночас більшість (58%) — що не зміниться, 13% — що погіршиться.
Серед тих, хто не ходив на вибори, відносна більшість відчуває розчарування щодо ситуації в країні — це 63%, а 32% серед них відчувають надію. Ті, хто голосував, неоднозначно відповідають на питання: 44% відчувають надію, 51% — розчарування щодо країни.
Загалом серед усіх емоцій у тих, хто голосував, переважає надія (51%) та зацікавлення (24%), водночас, у тих, хто не голосував — розчарування (35%).
П’ята частина з тих, хто не голосував на виборах, головною причиною назвали стан здоров’я, 19% — через те, що не проживають за місцем реєстрації, 15% — зайняті у день виборів, 14% — не знали, за кого голосувати. Для 12% — вибори нецікаві, 10% — через епідемію коронавірусу. У 4% немає виборів у їхньому місті/селі, ще 4% — відсутні у списках.
Якби була можливість голосувати електронно, з дому, то 46% з тих, хто не голосував на місцевих виборах, таки проголосували б, 13% — 50/50, 14% — можливо і 25% — не голосували б.
Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибіркова сукупність: 9 947 респондентів. Як повідомляється, на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів проводилося опитування тих, хто не голосував на виборах. Методом опитування CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) охоплено 1 200 респондентів. Помилка репрезентативності: не більше 2,8%.
Ще 8 747 респондентів, які взяли участь у виборах, опитували на виході зі 140 виборчих дільниць, відібраних випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності. Для випадкового відбору респондентів була застосована методика сталого кроку. Помилка репрезентативності тут: не більше 1,4%.