Кількість хворих на Covid жителів Лиманського району в кінці жовтня сягнула пікових показників, у зв’язку з чим з 2 листопада всі села й селища Лиманщини увійшли в «червону», найсуворішу зону карантинних обмежень. В першу чергу, це торкнулося роботи соціальних установ, шкіл, дитячих садів, адміністрацій сільрад, ЦНАПів та бібліотек. Найбільше невдоволення жителів викликав перехід шкіл на дистанційне навчання, деякі батьки впевнені, що школи закриті. Однак, це не так.
Світ змінився, й останнє десятиліття роль самоосвіти стала найбільш актуальною серед багатьох навичок сучасної людини. Вміння самостійно отримувати знання — сьогодні запит часу, що надає можливість бути конкурентоспроможним у будь-яких обставинах. Привчаючи дитину до самостійного отримання знань, батьки допомагають їй знайти своє місце в цьому мінливому світі. Наприклад, ще вчора деякі вчителі сільських шкіл зовсім не користувалися інтернетом у своїй роботі, сьогодні комп’ютерна грамотність — важлива умова компетентності педагога.
Очільниця відділу зазначила, що добре знає проблеми, з якими стикаються батьки. Це — маленька швидкість інтернету, відсутність декількох комп’ютерів в родині, де кілька школярів. Наприклад, в Любополі є учні, у яких взагалі немає комп’ютерів, а швидкість інтернету заважає проведенню повноцінних уроків для всіх учнів. Ці проблеми були озвучені Визирському сільському голові Валерію Стоілакі. І вже ведуться роботи щодо підвищення швидкості інтернету.
Педагоги констатують — дистанційне навчання — це величезне навантаження, як на дітей, так і на вчителів, які у свій вільний час, а іноді й по ночах, готують дітям онлайн уроки.
Багато батьків важко сприймають дистанційне навчання дітей у школах. Їх стурбованість переноситься і на дітей. Звичайно, в таких обставинах говорити про повноцінні заняття важко. Психологи радять батькам створювати дитині сприятливу атмосферу для занять і надавати мотивуючі заохочення, якщо їх школяр демонструє успіхи у навчанні.
Авторка: Катерина Гончар.