Ці місцеві вибори були надмірно політизовані. Такий висновок, попри відсутність поки офіційних результатів, вже роблять аналітики.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради
Є різні виборчі системи. Я прихильник того, щоб не політизувати місцеві вибори. Але у нас немає традицій. А право так і формується: спочатку традиції, потім вже норми. Менталітет повинен сформуватися у людей, а вони поки погано розуміють, що таке партії.
Дипломований юрист зазначив, що система голосування була складною, це заплутувало багатьох виборців.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради
Зазвичай люди голосують за тих, кого знають. А тут виходило, що на чолі стояла партія, збоку — лідер, який йшов в області. А потім дрібним шрифтом 10-12 осіб, що йдуть в конкретному окрузі. Округи при цьому величезні. Там фізично неможливо, щоб депутат виконував свою роботу. Наш округ, наприклад, понад 300 тисяч виборців. Його навіть об'їхати складно.
Депутат облради пояснив, що при таких територіях заздалегідь зрозуміло, що депутат не зможе бути належним чином пов’язаний з виборцем. І, як наслідок, — розчарування людей у своїх обранцях.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської облради
Тому я вважаю, що вся ця система непродумана і поспішна. І приведе до негативних наслідків. Зараз, в результаті політизації, ми побачимо можливість реваншу. Це найстрашніша річ. Народ буде розчаровуватися. На мій погляд, найбільш правильним було б не політизувати ці вибори й створити умови, щоб у місцеві органи влади прийшли ті, кому люди довіряють представляти свої інтереси в місцевому самоврядуванні. Це свого роду договір між жителями і їх представником. А ось що стосується влади нагорі, там так, повинні бути партії, обов’язкова політика, тому що без цього країна не може розвиватися.