Виборчий кодекс потребує значного доопрацювання. У першу чергу - книга четверта, яка стосується місцевих виборів. Під час роботи над законом їй приділили найменше уваги. Планували, що введуть в дію пізніше. Врешті-решт ухвалили. Але там багато неузгоджених моментів, відмічають аналітики.
В інтерв’ю інтернет-виданню Gazeta.ua він підкреслив, що час втрачений. Тому країна вже буде входити у виборчий процес в авральному режимі. Якщо дотримуватися процедури, визначеної регламентом Верховної Ради, відповідний закон може бути прийнятий, в кращому разі, в середині липня.
Торкнувся фахівець й питання зменшення грошової застави. Нагадаймо, ВР планує зменшити її у 9 разів. Формулу 4 мінімальні зарплати на кожні 10 тисяч виборців змінюють на нову: 4 мінімальні зарплати на кожні 90 тисяч виборців. На думку голови ЦВК, це питання делікатне. З одного боку, є необхідність забезпечити доступність кандидатам до участі у виборах. А з іншого - убезпечитися від зловживань, коли, наприклад на мерів балотуватиметься по 40 осіб.
За його словами, на жовтневих виборах збільшується й час підрахунку результатів голосування.
Але може статися і так, що вибори взагалі буде перенесено. Це залежить від Президента та Верховної Ради. Наприклад, у багатьох країнах ЄС, вибори у зв’язку з пандемією перенесли на рік-два.
Він додав, що ЦВК затвердила порядок, який дозволяє змінити місце голосування, незалежно від реєстрації. Це стосуватиметься і внутрішньо переміщених осіб. Більшість експертів схвально оцінюють таку зміну. Олег Діденко запевнив, що Верховна Рада у законі передбачила запобіжники так званого виборчого туризму. Змінити адресу голосування можна у міжвиборчий період та протягом перших п’яти днів виборчого процесу. Тобто - коли ще немає кандидатів. Далі виборчу адресу міняти не можна. Це реально зробити не частіше, як раз на 180 днів, двічі на рік.
Раніше повідомлялося про фінансові проблеми в підготовці до жовтневих виборів.