Сичавський будинок культури — осередок культурного життя села — розвивався з 1970 року. Першою директоркою в ньому була Любов Дяченко.
Любов Дяченко, перша директорка Сичавського БК
Всі мої односельці були раді появі БК. Його відвідували як представники молодого покоління, так і дорослого. Ми самі брали участь в підготовці його відкриття. Ушляхетнювали будівлю з усіма місцевими жителями: вимивали приміщення і скляний фасад, виносили сміття. Намагалися зробити все можливе, щоб прискорити цей урочистий момент. І в результаті 7 листопада двері Будинку культури відчинилися для всіх поціновувачів мистецтва.
У Сичавці був організований перший в районі вокально-інструментальний ансамбль. Його учасниками були такі талановиті музиканти, як Віктор Кушнір, Ігор Шевчик, Петро Бац, Петро Карпинець і Степан Нижник. В інструментальний склад входили дві електрогітари, два саксофони, контрабас, ударна установка та акордеон.
Віктор Кушнір, гітарист вокально-інструментального ансамблю
Інструменти нам подарував колгосп ім. Горького, який раніше приносив прибуток в мільйонах. Інструменти замовили з Москви, а доставили їх чомусь без чохлів. Так ми всією своєю командою виготовляли чохли для апаратури. Це були веселі та гарні часи.
На численних культурних заходах радували глядачів і володарі вокальних талантів. У БК виступали солісти, жіночий ансамбль, квартет, тріо і чотириголосний хор.
Любов Дяченко, перша директорка Сичавського БК
Хор був у нас дуже великим — чотириголосний. І існував він досить-таки тривалий час. У БК тоді приходили як чоловіки, так і жінки з сильними голосами, які хотіли співати в хорі. Професійних музикантів теж було багато.
Серед музикантів Сичавки того часу Юрій Борисович, Володимир Бевза, Володимир Остапчук, Микола Лардугін і Володимир Петровський.
Тетяна Козарезнюк, учасниця художньої самодіяльності
Також після отримання професійної освіти у нас працював Микола Свидюк, всім відомий композитор і співак, Народний артист України.
За її словами, в 70-х роках на сцені переважно виступало доросле населення, сьогодні ж розкривають свої здібності діти.
Людмила Мальшакова, художня керівниця БК
Зараз наш БК, в основному, працює в трьох напрямках. Перше — це вокальний. У нас є дитячий вокальний ансамбль «Сузір’я», в нього входять 3 групи: старша, середня і молодша. Також виступають у нас солісти, дуети, тріо та дорослий вокальний ансамбль.
Крім цього, активно творить і вокальний ансамбль «Покоління», в якому співають батьки з дітьми. Наступні два напрямки роботи БК — це хореографічний та театральний, спеціалізація якого — сценарії до концертів з включенням в програму театральних номерів. Хореографію представляє танцювальний колектив «Натхнення», який складається з 3 груп по 15 осіб.
Наталя Резніченко, хореографиня
Хореографічний колектив «Натхнення» бере участь у всіх масових заходах, які проходять в клубі. У рік у нас виходить близько 10-15 концертів. Часом діти навіть втомлювалися від такого сильного навантаження, але зараз в наших виступах затишшя. Пов’язано це, звичайно ж, з пандемією.
В умовах карантину Наталя Резніченко продовжує проводити заняття з учнями. Правда, вже в онлайн режимі.
Співробітники Будинку культури поділилися і тим, що були б раді додатковому фінансуванню, тому що для нових пісень і танців постійно потрібні відповідні костюми. Артисти з Сичавки є активними учасниками, призерами та переможцями різноманітних конкурсів, в тому числі й міжнародних. Вони, безумовно, скучили за колишнім графіком репетицій і виступів. Але поки вітають односельців з різноманітними святами, розміщуючи свої відеоролики в мережі інтернет.
Автор: Тетяна Колєва.